اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

روسیه نزدیک به جدایی از شبکه ی مالی بین المللی

روسیه نزدیک به جدایی از شبکه ی مالی بین المللی

به گزارش زوم ارز، کمیسیون اتحادیه ی اروپا حذف تعدادی از بانک های روس از سیستم مدیریتی SWIFT را اعلام کرد. این اقدام با هدف کاهش توانایی روسیه برای انجام پرداخت های بین مرزی انجام شده است.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

در اعلامیه ی مشترکی، کمیسیون اتحادیه ی اروپا، رهبران فرانسه، آلمان، ایتالیا، بریتانیا، کانادا و ایالات متحده، علاقه ی مشترک خود در دفاع از اوکراین برابر جنگ روسیه را ابراز کردند.

با در نظر گرفتن اقدام رییس جمهور روسیه برای محاصره کردن و تعرض نظامی به اوکراین، کمیسیون اتحادیه ی اروپا به دنبال لحاظ کردن قوانینی برای قطع ارتباط روسیه با سیستم مالی بین المللی است.

کوین کده

علاوه بر قطع ارتباط روسیه با SWIFT، کمیسیون اتحادیه ی اروپا دارایی بانک مرکزی روسیه را از اعتبار ساقط خواهد کرد و یک مانع مالی دیگر برای بانک مرکزی روسیه در نقد کردن دارایی خود ایجاد خواهد کرد.

این کمیسیون به زودی یک کارگروه در کشور های اقیانوس اطلس، با هدف اولیه ی بلوکه کردن دارایی خارج از کشور مقامات روسیه، نخبگان این کشور و اعضای خانواده ی این افراد، راه‌اندازی خواهد کرد تا از اجرای موثر تمام تحریم ها اطمینان حاصل کند.

با ادامه دار شدن تاثیر ممنوعیت های مالی در روسیه بر بازار های جهانی، گزارشی که پیش‌تر منتشر شد اشاره کرد که میلیارد های روس احتمالا بتوانند تحریم های اعمال شده از سوی رهبران جهان را به واسطه ی استفاده از رمز ارز ها دور بزنند.

بیشتر بخوانید:  استفاده شرکت ها از فرصت و خرید بیت کوین در کف قیمت

حال که بانک های روسیه با ریسک ممنوعیت از شبکه ی مالی بین المللی SWIFT مواجه هستند، رمز ارز می‌تواند کلید دور زدن تحریم ها برای ثروتمندان این کشور باشد.

به نظر شما کاربران زوم ارز تاثیر این تحریم ها بر بازار چگونه خواهد بود؟

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: Cointelegraph


سر تیتر اخبار:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا