اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

روسیه در پی تنظیم قانون برای مالیات گرفتن از ارز های دیجیتال

salamcrypto

قانون‌گذاران روسی در حال آماده شدن برای تصویب قانونی جدید که طی آن از ارز های دیجیتال مثل بیت کوین مالیات خواهند گرفت، هستند.
بر اساس اعلام رسمی مجل دومای روسیه، این مجلس در تاریخ 15 فوریه، لایحه ای را تصویب کرده که بر روی ارز های دیجیتال مالیات بگیرد. این لایحه جدید مجموعه ای از اصلاحات در قانون مالیت فدرال روسیه است.
طی بخشی از پیش نویس این لایحه، دولت روسیه رسماً ارزهای رمز پایه مانند بیت کوین را به عنوان دارایی رسمی اشخاص و شرکت ها خواهد شناخت  این کار با هدف گرفتن مالیات از سود حاصل از تجارت ارز های دیجیتال توسط شهروندان روسیه انجام می‌شود.
این لایحه تمام کسانی که در روسیه زندگی می‌کنند از جمله روس ها و خارجی های مقیم روسیه و همچنین تمام موسسه ها و شرکت های روسی و بین المللی مستقر در این کشور را شامل می‌شود.
بر اساس این لایحه، در صورتی که مقدار کل معاملات ورودی یا خروجی بیش از 600 هزار روبل یا 8100 دلار بصورت سالانه باشد،افراد و شرکت ها باید معاملات رمزنگاری شده خود را گزارش دهند.
این لایحه همچنین در نظر دارد تا مجازاتی را برای کسانی که اطلاعات معاملات خود را دیر و یا اشتباه وارد می‌کنند در نظر بگیرد. در پیش نویس این لایحه آمده است که جریمه پیشنهادی برای عدم پرداخت یا پرداخت ناقص مالیات، 40 درصد مالیات پرداخت نشده باشد.
طبق سوابق رسمی دولت روسیه، انتظار می‌رود که این قانون در 17 فوریه مورد بررسی قرار گیرد.
روسیه به طور رسمی اولین قانون رمزنگاری خود را در مورد دارایی های دیجیتال در ژانویه 2021 اجرا کرد، این قانون شهروندان روسیه را از اینکه پرداخت های خود را با ارز های دیجتیال انجام دهند، منع می‌کند. قانون جدید روسیه جامع و شفاف نیست و به طور مثال در مورد ماین کردن چیزی را ارائه نمی‌کند.
منبع: Cointelegraph

بیشتر بخوانید:  گرفتن بیت کوین 👌 به عنوان بازپرداخت

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا