اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

صرافی رمزنگاری روسی Livecoin تعطیل می شود.

salamcrypto

صرافی ارز رمزنگاری شده روسی Livecoin اعلام کرد که به دلیل هک شدن در دسامبر سال 2020 تعطیل می شود.

صرافی ارز رمزنگاری شده Livecoin اعلام کرد که پس از توقف ناگهانی فعالیت در اواخر دسامبر سال 2020 ، در حال تعطیل شدن است.

طبق صفحه اصلی Livecoin ، صرافی به دلیل خسارات مالی و فنی ناشی از حمله به سرورهای خود در اواخر سال 2020 قادر به ادامه فعالیت نیست.

Livecoin گفت که به دنبال “پرداخت وجوه باقیمانده” به مشتریان خود است ، از کاربران می خواهد برای تکمیل تأیید ، از طریق ایمیل با صرافی تماس بگیرند. برای شروع این روش ، کاربران Livecoin باید نام کاربری و تاریخ ثبت نام خود را در سیستم عامل ، ارسال کنند.

این صرافی قول داده است که در پاسخ با ارائه دستورالعمل های دقیق ، توضیح دهد که ادعاهای بازپرداخت تا 17 مارس 2021 پذیرفته می شود. “پس از این تاریخ هیچ درخواست جدیدی پذیرفته نمی شود”. Livecoin  گفت : این صرافی مشخص نکرده که تا چه زمانی انتظار بازپرداخت مشتریان خود را دارد.

Livecoin همچنین به کاربران در مورد گروه های غیررسمی که ممکن است اطلاعات غلطی را منتشر کنند و سعی در کلاهبرداری از کاربران دارند ، هشدار داد. Livecoin با ادعا اینکه وب سایت آن تنها منبع اطلاعات رسمی است ، نوشت: “شرکت در این گروه ها بسیار خطرناک تر است.” این شرکت همچنین گفت که تحقیقات در حال انجام است.

Livecoin بلافاصله به درخواست Cointelegraph برای نظر پاسخ نداد.همانطور که قبلا گزارش شده بود ، Livecoin در 24 دسامبر فعالیت خود را متوقف کرد و ادعا کرد که صرافی “توسط یک برنامه ریزی دقیق” مورد حمله قرار گرفته است و باعث می شود کنترل همه سرورهای خود را از دست بدهد.

بیشتر بخوانید:  انتقال مقدار عظیمی از بیت کوین

به عنوان بخشی از این حادثه ، هکرها موفق شدند زیرساخت های Livecoin را در اختیار بگیرند و قیمت های صرافی را به مقادیر غیر معمول تغییر دهند. به همین ترتیب ، گزارش شده است که لایو کوین Bitcoin را بالای 300000 دلار معامله کرده است ، در حالی که قیمت بازار در آن زمان در حدود 24000 دلار بوده است.

در حالی که Livecoin از کاربران خود می خواهد که از کانال های رسانه ای دوری کنند ، مشتریان احتمالی آن در تلاش برای بازپرداخت وجوه خود با استفاده از گروه غیر رسمی Telegram Livecoin هستند. برخی از کاربران گزارش شده حدس می زدند که آخرین اعلامیه Livecoin ممکن است توسط هکرها اعلام شده باشد ، در حالی که برخی دیگر شکایات خود را به مراحل اجرای محلی ارسال کردند.

برخی از کاربران از ارسال اطلاعات شخصی خود به Livecoin به دلیل حریم خصوصی خودداری کرده اند. یک کاربر مبادله ای ادعا شده لیستی از داده هایی را که احتمالاً توسط روش بازپرداخت Livecoin مورد نیاز است ، شامل اسکن گذرنامه ، اطلاعات محل اقامت ، عکس های سلفی با وضوح بالا ، داده های مربوط به اولین معامله در بورس ، دستگاه های استفاده شده در سیستم عامل و همچنین یک فیلم برداشت اولین معامله ورودی

منبع : cointelegraph.com


گزیده اخبار

محمد حسین فارسی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان - مترجم - فعال در حوزه ی ارزهای دیجیتال و بلاک چین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا