کیف پول ارز دیجیتال

کیف پول سامورایی چیست؟

آموزش نصب و کار با کیف پول Samourai

کیف پول سامورایی چیست؟، تا به حال نام کیف پول های دیجیتال را شنیده اید؟ آیا می دانید که کیف پول های دیجیتال برای انجام چه نوع کارهایی مورد استفاده قرار می گیرند؟ آیا می دانید که کیف پول های دیجیتال انواع مختلفی دارند؟ آیا می دانید که کیف پول دیجیتال سامورایی چیست؟و آن را از کجا دانلود کنم؟ ، اگر این مقاله را تا انتها دنبال کنید قطعا پاسخ این سوال و سوالهای فراتر از این هارا دریافت می کنید. اگر بخواهیم تعریف کوچکی از کیف پول داشته باشیم، اینگونه می گوئیم که کیف پول های دیجیتالی تنها برای ذخیره سازی رمز ارز و توکن ها ایجاد شده اند.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

کیف پول دیجیتالی چیست؟

کیف پول دیجیتالی چیست؟
کیف پول دیجیتالی چیست؟

همانطور که گفتیم، تنها استفاده شما از کیف پول های دیجیتالی برای ذخیره سازی ارز های دیجیتال و یا توکن ها می باشد. به صورت کلی سه نوع کیف پول دیجیتال وجود دارد.

 1. کیف پول های نرم افزاری و یا انلاین

کیف پول های نرم افزاری نیاز به نصب دارند و شما می توانید آن ها را برای سیستم عامل های ” Android ” اندروید ” و ” IOS ” ای او اس ” و ” Windows ” ویندوز ” و ” Mac ” مکینتاش ” و ” Linux ” لینوکس ” دانلود و سپس نصب و استفاده کنید. یکی از گزینه هایی که باید در هنگام انتخاب کیف پول به آن توجه کنید، امنیت کیف پول انتخابی تان است. در مورد امنیت در ادامه این مقاله گفتگو خواهیم کرد.

کوین کده

کیف پول های آنلاین مبتنی بر وب نامیده می شود. یعنی شما دیگر نیازی به نصب این کیف پول ندارید و می توانید به صورت آنلاین در سایت کیف پول، حساب خود را ایجاد کنید و از آن استفاده کنید. کیف پول های موبایلی تقریبا برای موارد ضروری به کار می آید.

 1. کیف پول های سخت افزاری

کیف پول های سخت افزاری، شبیه به فلش مموری می باشد. یعنی در اصل شما یک وسیله ای همانند فلش مموری در دست دارید و رمز ارز هایتان را در آن ذخیره می کنید. کیف پول های سخت افزاری دارای نرم افزار مخصوصی هستند که شما می توانید با بکارگیری آنها، کیف پول خود را فعال کنید.

متاسفانه یکی از مهم ترین معایب کیف پول های سخت افزاری، قیمت بسیار بالای آن ها می باشد. این کیف پول ها قیمت بالایی دارند و به این علت افراد کمی سمت این نوع کیف پول ها می روند و کنار این مشکل بسیار بزرگ این کیف پول یک مزیت بسیار بزرگی دیگری نیز دارد که آن امنیت بسیار بالا می باشد. کیف پول های سخت افزاری امنیت بسیار بالایی دارند و شما خیالتان از سرمایه ای که در آن ذخیره کرده اید راحت است.

 1. کیف پول های کاغذی

برای اینکه بتوانید یک کیف پول کاغذی ایجاد کنید، باید به سایت هایی که امکان ایجاد این نوع کیف پول هارا به شما می دهد مراجعه کنید. به عنوان مثال شما می توانید با مراجعه به سایت www.bitaddress.org  یک کیف پول کاغذی ایجاد کنید. پس از ایجاد این کیف پول می توانید کلید خصوصی و ادرس کیف پول خود را پرینت بگیرید و داشته باشید.


نکاتی که باید در انتخاب کیف پول به آن ها توجه کنید

 1. امنیت:

اینکه بدانید کیف پول انتخابی شما امنیت دارد یا خیر یک امر بسیار واجب است. شما باید توجه کنید که کیف پول انتخابی شما تا چه حد امنیت دارد البته شایان ذکر است که قسمتی از امنیت کیف پول را خودتان باید تامین کنید و نصف دیگر آن به سازنده آن کیف پول مربوط است. یکی از مواردی که شما برای امنیت کیف پولتان باید در نظر بگیرید، فعال نمودن تایید دو مرحله ای می باشد. اگر تایید دو مرحله ای کیف پول خود را فعال کنید تقریبا از ورود افراد قریبه تا حدی به کیف پولتان جلوگیری کرده اید.

 1. اعتبار:

معتبر بودن کیف پول باید یکی از گزینه هایی باشد که شما در هنگام انتخاب کیف پول به آن توجه کنید. اگر می خواهید بدانید که کیف پول مورد نظرتان معتبر است یا خیر باید به سراغ سایت توسعه دهنده آن بروید و نظرات کاربران آن را دنبال کنید. زمانی که یک کیف پول معتبر باشد قطعا کاربران زیادی از آن استفاده می کند و این موضوع باعث می شود تا خیال شما نیز راحت تر شود.

در ادامه همراه ما باشید تا به سراغ یکی از کیف پول های بیت کوینی یعنی کیف پول ” سامورایی ” برویم.


نیم نگاهی به کیف پول سامورایی samourai

نیم نگاهی به کیف پول سامورایی samourai
نیم نگاهی به کیف پول سامورایی samourai

اگر در قسمت های قبلی، دقت کرده باشید گفتیم که کیف پول سامورایی، یک کیف پول بیت کوینی می باشد. زمانی که قصد انتخاب یک کیف پول برای ذخیره رمز ارز بیت کوین دارید، قطعا گزینه های زیادی برای انتخاب کیف پول به ذهنتان می آید. کیف پول سامورایی می تواند یکی از انتخاب های شما باشد.

در حال حاضر شما می توانید این کیف پول را بر روی سیستم عامل ” Android ” اندروید ” نصب کنید. فعلا تنها استفاده از این کیف پول بر روی گوشی موبایل نسخه اندروید ممکن است و در آینده نیز شاید دیگر نسخه های این کیف پول توسعه یابد.

کیف پول سامورایی توسط افرادی ناشناس که این افراد بسیار طرفدار و پایبند مسئله امنیت و همچنین حریم خصوصی هستند توسعه داده شده است. به گفته این افراد، این کیف پول مختص به کسانی است که اهمیت زیادی به ناشناس بودن می دهند می باشد. تراکنش هایی که در این کیف پول انجام می شود در جایی ثبت نمی شود و شما می توانید به راحتی از آن استفاده کنید.

به طور کلی کیف پول سامورایی تمرکز و تاکید زیادی بر حفظ حریم خصوصی کاربران و همچنین امنیت دارد. این کیف پول دارای جحنبه های مختلفی است که سایر کیف پول ها از آنها پشتیبانی نمی کنند. در واقع می توان گفت کیف پول سامورایی منطبق با اصولی است که بیت کوین بر اساس آن تاسیس شده است از جمله عدم تمرکز، حفظ حریم خصوصی مالی، شفافیت، امنیت و قابلیت تعامل.

متاسفانه این کیف پول برای افراد تازه کار شاید کمی مشکل به نظر برسد اما کاربران حرفه ای می توانند به راحتی از آن استفاده کنند. البته شایان ذکر است که کیف پول سامورایی یک کیف پولی است که رابط کاربری بسیار آسان دارد اما منظور ما از مشکل بودن این است که شاید برای افراد بسیار مبتدی کمی کار با گزینه های این کیف پول سخت باشد اما به هر حال امتحان آن مشکلی ندارد شاید توانستید به راحتی از آن استفاده کنید.


ویژگی های کیف پول سامورایی Samourai

ویژگی های کیف پول سامورایی Samourai
ویژگی های کیف پول سامورایی Samourai

کیف پول سامورایی دارای ویژگی های فراوانی است. این کیف پول در مقایسه با بسیاری از کیف پول های رمزنگاری شده بسیار پیشرفته است. در ادامه به چند مورد از ویژگی های این کیف پول اشاره خواهیم کرد:

بیشتر بخوانید:  بهترین کیف پول CRV

1.کارمزدهای انتقال پویا

یکی از ویژگی های برجسته سامورایی، افزایش کارمزد تراکنش برای انجام سریع معاملات شما است. همچنین کارمزد با نرخ استاندارد تعیین می شود.

2.تراکنش های خصوصی

سامورایی تاکید زیادی بر حفظ حریم خصوصی کاربران دارد و این از طریق روند معاملات انها مشهود است. هنگام انجام تراکنش ها، سامورایی هر بار آدرس جدیدی استفاده می کند تا از داده های شما محافظت شود.

3.پشتیبانی از Tor & VPN

یکی دیگر از ویژگی های مربوط به حریم خصوصی پشتیبانی Tor & VPN است. با استفاده از آن، کاربران می توانند از یک آدرس IP ناشناس استفاده کنند.

4.پشتیبانی از SegWit

سامورایی یکی از اولین کیف پول هایی بود که SegWit را پیاده سازی کرد.


امنیت کیف پول سامورایی samourai

امنیت کیف پول سامورایی samourai
امنیت کیف پول سامورایی samourai

همانطور که در قسمت قبل خواندید، امنیت در کیف پول سامورایی نسبتا خوب است. تراکنش های شما تماما مخفی می ماند و به هیچ عنوان قابل رویت و ردگیری نمی باشد. البته این موضوع نیز دارای معایبی نیز می باشد که یکی از این معایب ها را می توان سو استفاده کلاهبرداران عنوان کرد.

اگر قصد استفاده از کیف پول سامورایی را دارید، بهتر است از این کیف پول تنها برای مدت کم استفاده کنید یعنی بیت کوین های خود را به عنوان سرمایه گذاری در این کیف پول نگهداری نکنید و بهتر است برای این کار از کیف پول های معتبر دیگر استفاده کنید.

اگر قصد دارید تا کسی کیف پول شمارا رویت نکند، می توانید با استفاده از تنظیمات داخلی برنامه کیف پولتان را از فهرست گوشی موبایلتان مخفی کنید. با این کار افراد نمی توانند متوجه کیف پول شما شوند. این مورد یکی از قابلیت های خوب این کیف پول می باشد.


مزایا و معایب کیف پول سامورایی

مزایا و معایب کیف پول سامورایی
مزایا و معایب کیف پول سامورایی

مزایا:

 1. امنیت مناسب
 2. تراکنش های محرمانه
 3. امکان مخفی نمودن نرم افزار در لیست برنامه ها

معایب:

 1. کلاهبرداران می توانند به راحتی از این کیف پول سواستفاده کنند
 2. تنها برای گوشی موبایل توسعه داده شده است

دانلود کیف پول samourai

دانلود کیف پول samourai
دانلود کیف پول samourai

همانطور که می دانید متاسفانه این کیف پول برای گوشی موبایل و تنها نسخه اندروید توسعه داده شده است. برای دانلود این کیف پول برای سیستم عامل اندروید شما می توانید به فروشگاه گوگل پلی مراجعه کنید و با جستجو نام این کیف پول اقدام به دانلود آن نمایید. در صورتی که انجام این کار برایتان میسر نیست می توانید با کلیک بر روی دکمه ذیل اقدام به دانلود مستقیم این کیف پول کنید.

دکمه

در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا به آموزش نصب و سپس کار با این کیف پول بپردازیم.


آموزش ویدیویی ثبت نام و کار با کیف پول سامورایی samourai


آموزش کار با کیف پول سامورایی samourai

طریقه ایجاد حساب

برای اینکه کار خود را با این کیف پول شروع کنید و رمز ارز هایتان را ذخیره کنید، نیاز است تا ابتدا کیف پول را راه اندازی کنید. این کار بسیار ساده است و تنها در 2 دقیقه می توانید به راحتی این کار را انجام دهید. برای راه اندازی این کیف پول باید ابتدا:

 1. پس از نصب نرم افزار بر روی آیکون آن ضربه بزنید و آن را اجرا کنید.
 2. حال در صفحه ابتدایی گزینه ای با نام ” Start New Wallet ” برایتان نمایان می شود. با لمس بر روی این گزینه به مرحله بعد بروید.
 3. در این مرحله باید برای حساب خود یک رمز عبور مشخص کنید. این رمز را یادداشت کنید و همیشه در دسترس داشته باشیدزیرا برای انجام تراکنش ها باید ابتدا این رمز را وارد کنید. پس از وارد نمودن رمز خود بر روی ” Next ” ضربه بزنید.
 4. در این قسمت نیز مجدد باید یک رمز جدید 8 رقمی انتخاب کنید. این رمز تتنها در زمان ورود شما به نرم افزار باید وارد شود. پس از تعیین رمز عبور بر روی ” Next ” لمس کنید.
 5. در مرحله آخر برای شما عبارات بازیابی کیف پولتان را نمایش می دهد، آن را به ترتیب یادداشت کنید و پس از تهیه چند نسخه آن ها را یک جای امن نگهداری کنید.
طریقه ایجاد حساب در کیف پول سامورایی
طریقه ایجاد حساب در کیف پول سامورایی

همانطور که گفتیم راه اندازی این کیف پول بسیار ساده است و تنها با طی نمودن این چند مرحله توانستید کیف پول سامورایی خود را راه اندازی کنید. شما می توانید روند انجام مراحل بالا را در تصویر ذیل مشاهده کنید. برای بزرگ نمایی تصویر یک بار بر روی آن کلیک کنید.


طریقه ارسال ارز دیجیتال در کیف پول سامورایی samourai

برای اینکه بتوانید مقداری مشخص از رمز ارز ذخیره شده در داخل کیف پول خود را ارسال کنید باید:

 1. ابتدا بر روی ” + ” که در پایین صفحه قرار دارد لمس کنید.
 2. حال بر روی گزینه ” Send ” ضربه بزنید.
 3. با بارگذاری صفحه جدید، باید اطلاعات خواسته شده همانند: آدرس مقصد، مقدار مبلغ ارسالی را وارد کنید.
 4. در انتها بر روی گزینه ” Review Transaction ” کلیک کنید.
طریقه ارسال ارز دیجیتال در کیف پول سامورایی samourai
طریقه ارسال ارز دیجیتال در کیف پول سامورایی samourai

شما با موفقیت توانستید، مقدار مورد نظرتان را برای کیف پول مقصد ارسال کنید. شما می توانید روند انجام مراحل بالا را در تصویر ذیل مشاهده کنید.


طریقه دریافت ارز دیجیتال در کیف پول سامورایی samourai

برای اینکه بتوانید از فرد و یا افرادی ارز دیجیتال دریافت کنید، ابتدا باید آدرس کیف پولتان را ارسال کنید. برای به دست آوردن آدرس کیف پول سامورایی خود ابتدا باید:

 1. بر روی آیکون ” + ” که در پایین صفحه وجود دارد کلیک کنید.
 2. حال در این مرحله با نمایش دیگر گزینه ها، بر روی ” Receive ” لمس کنید.
 3. در این مرحله برایتان یک بارکد و یک آدرس نمایان می شود، شما می توانید با ارسال هر یک از این ها برای مخاطبتان اقدام به دریافت رمز ارز کنید.
طریقه دریافت ارز دیجیتال در کیف پول سامورایی samourai
طریقه دریافت ارز دیجیتال در کیف پول سامورایی samourai

به همین راحتی شما توانستید آدرس کیف پول سامورایی خود را به دست آورید. شما می توانید انجام این مراحل را در تصویر ذیل مشاهده کنید.


بک اپ گیری و یا پشتیبان گیری از کیف پول سامورایی samourai

برای تهیه بک اپ و یا پشتیبان تنها کافیست:

 1. ابتدا بر روی سه نقطه که در سمت راست صفحه قرار دارد کلیک کنید.
 2. حال با نمایش گزینه های جدید، باید بر روی ” Export Wallet Backup ” لمس کنید.
 3. با انتخاب این گزینه شما می توانید کلمه بازیابی کیف پول خود را در حافظه گوشی موبایل و یا در ایمیلتان داشته باشید و در مواقع نیاز از آن استفاده کنید. تصویر ذیل نشان دهنده این گزینه می باشد.
  بک اپ گیری و یا پشتیبان گیری از کیف پول سامورایی samourai
  بک اپ گیری و یا پشتیبان گیری از کیف پول سامورایی samourai

سخن آخر کیف پول سامورایی

این کیف پول یک کیف پول بیت کوینی است و شما می توانید به راحتی رمز ارز خود را در این کیف پول ذخیره کنید، برای اینکه در طول استفاده از این کیف پول به مشکل نخورید، به شما پیشنهاد می کنیم که هرگز از این کیف پول برای ذخیره سازی بلند مدت استفاده نکنید. در صورت ایجاد سوال می توانید آن را در قسمت نظرات با ما مطرح کنید.

ممنون از اینکه تا پایان ” کیف پول سامورایی ” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

نوشته های مشابه

22 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا