اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

اسکات ماینرد: قیمت بیت کوین می‌تواند به 600,000 دلار برسد.

salamcrypto

اسکات ماینرد مدیر ارشد سرمایه گذاری شرکت Guggenheim می‌گوید افزایش قیمت بیت کوین پایدار نیست اما ممکن است قیمت آن حتی به 600,000 برسد.
این مدیر ارشد می‌گوید که قیمت بیت کوین پتانسیل رسیدن به 600 هزار دلار را دارد. او در مصاحبه اخیرش با CNN گفت:
تحقیقات شرکت در مورد بیت کوین از 10 سال گذشته تا کنون نشان می‌دهد که این ارز دیجیتال می‌تواند به این سطح قیمت برسد. او گفت که اگر میزان عرضه بیت کوین برابر با طلا باشد، طبق محاسبات وی قیمت بین 400 هزار دلار تا 600 هزار دلار خواهد بود.
” اگر شما عرضه بیت کوین را نسبت به عرضه طلا در جهان در نظر بگیرید و با توجه به ارزش کل طلا و با توجه به مقدار بیت کوین، پس قیمت 400 هزار دلار الی 600 هزار دلار به ازای هر بیت کوین تعیین خواهد شد.”

بازار قدرت پشتیبانی افزایش قیمت بیت کوین را ندارد.

قیمت بیت کوین از نوامبر 2020 رو به رشد بوده است. این رشد وقتی که بیت کوین به بالاترین نرخ تاریخ خود یعنی 41 هزار دلار رسید قوی تر شده است بود. اگرچه در نهایت قیمت به سطح 30 هزار دلار سقوط کرد. این اتفاقی بود که جامعه ارز دیجیتال و سرمایه گذاران به این سوال وا داشت که آیا این فقط یک کاهش قیمت بود یا اصلاح قیمتی بود برای رسیدن به سطح 20 هزار دلار.
بنا به اسکات ماینرد این اصلاح قیمت به این خاطر بود که موسسه ها هنوز انقدر قوی نیستند که این چنین رشد قوی ای را پشتیبانی کنند. با این حال او نسبت به اینکه توان موسسه ها بیشتر شود و پتانسیل بیت کوین برای رشد قیمت با توجه به اهمیت آن در اقتصاد جهانی بیشتر شود خوشبین است.
او افزود: ارز رمزنگاری شده احترام و توجه زیادی را جلب کرده است و اهمیت آن در اقتضاد جهانی روز به روز بیشتر و بیشتر خواهد شد.
ماینرد قبلا گفته بود که قیمت هر بیت کوین به 400 هزار دلار خواهد رسید.
در واقع مشارکت شرکت ها می‌تواند نقشی اساسی در بالا بردن قیمت بیت کوین داشته باشد. پس از اصلاح قیمت 30 هزار دلار تحلیلگران JP Morgan گفته اند که بزرگترین پلتفرم مدیریت دارایی دیجیتال جهان یعنی Grayscale نقشی اساسی در بازگرداندن قیمت به بالاتر از 40 هزار دلار دارد.
منبع: dailyhodl.com

بیشتر بخوانید:  قانون های سخت گیرانه برای کیف پول ها ! شایعه یا واقعیت ؟

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا