اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

سرچ کلمه ” اتریوم ” به بالاترین میزان خود از سال 2018 رسید

اتریوم هم‌اکنون هم در بازارهای مالی و هم در جست و جو های گوگل در اوج قرار دارد. آیا این اتفاق روی قیمت اتریوم تأثیر خواهد داشت یا این فقط یک اتفاق است؟

سلام کریپتو

اتریوم در اوج است! ما فقط در مورد قیمت صحبت نمی‌کنیم. تعداد جست‌وجو در مورد اتریوم و ETH به‌قدری در حال افزایش است که تنها با اوایل سال ۲۰۱۸ قابل‌مقایسه است.

بر اساس داده‌های Google Trends، آمریکایی‌ها از اکتبر ۲۰۲۰ هرروز بیشتر و بیشتر در مورد اتریوم تحقیق می‌کنند. محبوبیت اتریم در واشنگتن دی سی، کالیفرنیا و نیویورک به بالاترین میزان سالانه رسیده است.

نمودار سرچ کلمه اتریوم

در بقیه کشورها نیز همین اتفاق رخ‌داده است. رشد محبوبیت اتریوم قابل‌توجه است و تعداد جست و جو ها در بعضی کشورها از سطح ۲۰۲۰ و ۲۰۱۹ نیز بالاتر رفته است.

صرافی ایرانی کارت

نمودار سرچ کلمه اتریوم

به نظر می‌رسد همه‌چیز از رفتار بازار پیروی می‌کند. علاقه به بیت کوین نیز در حال اوج گرفتن است، سایر آلت کوین‌ها نیز در حال ظهور درترند گوگل هستند.

نمودار سرچ کلمه اتریوم

اتریوم دلایل خوبی برای ایجاد علاقه بین مردم دارد

دلایل مختلفی این علاقه را توجیه می‌کند. اولین مورد قیمت اتریوم است، دومین ارزی است که بیشترین ارزش بازار را به خود اختصاص داده است و در یک روند صعودی قرار دارد. اگر چه هنوز از اوج قیمت خود فاصله دارد، اما در حال حاضر حدس و گمان‌های زیادی در مورد آینده  اتریوم در نمودارها وجود دارد. دلیل دیگر رشد این ارز عرضه فاز صفر اتریوم دو است. این بدون شک یکی از مهم‌ترین وقایع در کل بازار ارزهای دیجیتال است. اتریوم بستری است که تقریباً تمام پروژه‌های DeFi، اکثر dapp ها و NFT ها روی آن اجرا می‌شوند. ارتقا به اتریوم ۲ باعث مقیاس‌پذیری بیشتر شبکه خواهد شد. از دلایل دیگر رشد اتریوم می‌توان به حمایت شرکت‌های بزرگ از این ارز پرداخت برای مثال PayPal پشتیبانی از معاملات اتریوم را اعلام کرد و بلاک چین را روشی بحث‌برانگیز اما هیجان‌انگیز توصیف کرد. ارتباط کسانی که چیزی دراین‌باره نمی‌دانند با بلاک چین،رویدادها و اخبارهای مربوط به اتریوم، علاقه آن‌ها را برانگیخته خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:  کاهش قیمت رمز ارز Floki Inu پس از توییت ایلان ماسک

آیا ارتباطی بین افزایش علاقه‌ها و قیمت اتریوم وجود دارد؟

اگرچه هیچ مدرکی برای تعیین رابطه علت و معلولی بین این دو فاکتور وجود ندارد، اما به نظر می‌رسد واقعیت‌ها، این موضوع را نشان می‌دهد. به طور کلی افزایش قیمت‌ها همزمان با افزایش جست و جوها و کاهش قیمت همزمان با کاهش علاقه‌ها در گوگل است. با این حال ما هنوز در مرحله مرغ و تخم‌مرغ هستیم! ابتدا کدام رخ می‌دهد؟ نمی‌توان گفت که آیا افزایش علاقه به اتریوم باعث ایجاد روند صعودی می‌شود یا اینکه مردم پس از اطلاع از افزایش قیمت به دنبال اتریوم می‌گردند.

بااین‌حال پیش بینی‌های گوگل می‌تواند برای معامله گران مفید باشد. در حال حاضر انتظار می‌رود که جست و جوها همچنان در حال افزایش است. در این صورت حتی اگر مشخص نباشد که چه عواملی باعث ایجاد این رونق شده است، در صورت تکرار گذشته قیمت ممکن است همان روند را دنبال کند.


گزیده اخبار

نرگس ظفر

تحلیل گر بازارهای مالی مانند بورس،ارز دیجیتال،فارکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا