اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

سازمان بورس آمریکا قصد تایید صندوق ETF بیت کوین را ندارد

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده همچنان درخواست های تأیید و راه اندازی صندوق ETF بیت کوین را به تعویق می‌اندازد.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

در پرونده که دیروز عمومی شد، این تنظیم کننده ی قوانین بار دیگر تصمیم گیری در مورد صدور اجازه برای راه اندازی صندوق ETF بیت کوین از سوی شرکت VanEck را به تأخیر انداخت.

240 روز قبل شرکت VanEck درخواست خود مبنی بر راه اندازی صندوق  ETF بیت کوین را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ارسال کرد و حالا پس از گذشت 240 روز، این سازمان مجدداً زمان خود برای صدور اجازه ی راه اندازی این صندوق را به مدت 45 روز دیگر تمدید کرد و این دفعه ی دوم است که آنها این تصمیم گیری را به تعویق می‌اندازند و زمان خود را تمدید می‌کنند.

کوین کده

راه اندازی یک صندوق ETF برای بیت کوین در ایالات متحده در حال حاضر به یک مسئله مهم در صنعت ارز های دیجیتال تبدیل شده چرا که زمانی که اولین صندوق  ETF طلا در ایالات متحده راه اندازی شد، گران بها ترین فلز جهان با افزایش قیمت شدیدی مواجه شد و تحلیلگران بر این باورند که این اتفاق برای بیت کوین نیز رخ خواهد داد.

در همین پرونده، حالا کمیسیون بورس و اوراق بهادار درخواست اظهار نظر عمومی در مورد برنامه VanEck را ارائه کرده است و از علاقه مندان به این حوزه درخواست کرد تا به سوالاتی در مورد میزان اهمیت صندوق  ETF در دستکاری قیمت در بازار و چند سوال دیگر پاسخ دهند.

بیشتر بخوانید:  رمز ارز بیت کوین نزدیک به نقطه مهمی است، آیا بازار صعودی می شود؟

ناتان گراچی، رییس بخش بررسی صندوق های ETF کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در مصاحبه اخیر خود با CoinDesk گفت: نگرانی اصلی این سازمان در مورد کلاهبرداری ها و دستکاری قیمت بیت کوین در بازار است، کمیسیون بورس و اوراق بهادار نگران این است که آنها نظارت صحیحی بر مبادلات ارز های دیجیتال ندارند و بخاطر همین موضوع نمی‌توانند از سرمایه گذاران به قدر کافی حمایت کنند.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @zoomarz98 بپیوندید.

منبع: Coindesk


گزیده اخبار :

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا