اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

ضبط 90 میلیون روپیه بیت کوین از یک هکر

salamcrypto

متهم با استفاده از سه نوع بدافزار ، سه صرافی بیت کوین و ده وب سایت پوکر را هک کرد.

پلیس بنگالورو در 15 ژانویه گفت که بیت کوین هایی به ارزش 90 میلیون روپیه از یک هکر 25 ساله کشف و ضبط شده است. سندیپ پاتیل ، کمیسر مشترک پلیس بنگالورو به ایندیان اکسپرس گفت که متهم ، شری کریشنا ، مهندس نرم افزار و ساکن جیاناگار در بنگالورو است.

“ما 31 بیت کوین از کریشنا کشف کرده ایم که ارزش آن 90 میلیون روپیه است. به همراه دوستانش – سونیش هگده ، پراساد شتی ، سوجای ، همانت موداپا و رابین خاندلوال – کریشنا سایت های مختلف پوکر بین المللی را هک کرده ، داده ها را سرقت کرده و از آنها سو استفاده کرده است. این روزنامه از قول پاتیل گفت: “ما همه اطلاعات را از طریق اینترپل با شرکت های مربوطه در میان گذاشتیم.”

پاتیل گفت: کریشنا و دوستانش همچنین برای اقامت در هتل ها و استراحتگاه ها از بیت کوین استفاده کردند.پاتیل گفت که این هکر در نوامبر سال 2020 به دلیل تهیه مواد مخدر از طریق darknet با استفاده از بیت کوین دستگیر شده بود.گزارش اخبار حاکی است ، کریشنا همچنین به دلیل سرقت 110 میلیون روپیه از درگاه خرید الکترونیکی دولت کارناتاکا ، در آگوست 2019 دستگیر شد.

بیشتر بخوانید:  ضوابط چگونگی فعالیت صرافی های داخلی اعلام شد

براساس این گزارش ، کریشنا و پنج دوستش همچنین با استفاده از سه نوع بدافزار ، سه صرافی بیت کوین و ده وب سایت پوکر را هک کردند.آنها همچنین از طریق روشی مشابه سایت های اتریوم ، کوین (YFI (Yearn Finance  در کشورهای مختلف را هک کردند.

منبع : www.moneycontrol.com


گزیده اخبار

محمد حسین فارسی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان - مترجم - فعال در حوزه ی ارزهای دیجیتال و بلاک چین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا