اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

رأی سنا به یلن به عنوان وزیر خزانه داری آمریکا

salamcrypto

کمیته امور مالی سنا در حمایت از دو حزب از نامزدی یلن حمایت کرد.جانت یلن ، رئیس سابق فدرال ، یک قدم به کسب وزارت خزانه داری نزدیک شده است.

کمیته دارایی سنا صبح جمعه به اتفاق آرا به تأیید نامزدی یلن رأی داد و زمینه را برای رای گیری کامل سنا فراهم کرد. چاک گراسلی ، سناتور جمهوری خواه ، اظهار امیدواری کرد که حمایت حزب جمهوری خواه نشانگر حمایت “دو حزب” در دولت جدید دموکرات ها باشد.

جمهوری خواه گفتند که علیرغم اختلاف نظر در چندین موضع گیری سیاسی وی ، از یلن حمایت کردند. اتفاق نظر کلی این بود که او استثنایی برای این کار واجد شرایط است.اعضای کمیته امیدوار بودند که رای کامل سنا برای تأیید انتصاب یلن در روز جمعه تأیید شود ، اما از زمان انتشار ، هنوز محقق نشده است.

اگر یلن به عنوان وزیر خزانه داری تأیید شود ، به یکی از اعضای اصلی کابینه رئیس جمهور بایدن تبدیل می شود و به عنوان مشاور اصلی در زمینه مسائل اقتصادی و سیاست های مالی عمل خواهد کرد. وی همچنین اولین زنی خواهد بود که این پست را به خود اختصاص داده است.

یلن روز سه شنبه در جلسه تأیید سنا ، خواستار “اقدام بزرگ” در مورد بحران Covid-19 شد.

یلن بین سالهای 2014 و 2018 ریاست فدرال را بر عهده داشت و اولین زنی شد که به این مقام رسید. تحت رهبری وی ، بانک مرکزی اولین تلاش خود را برای عادی سازی سیاست های پولی انجام داد. ابتکاری که بعداً تحت مدیریت Jerome Powell محدود شد.

بیشتر بخوانید:  پروژه RippleX در راه است

صنعت ارزهای رمزپایه روند نامزدی یلن را از نزدیک دنبال می کند. رئیس سابق فدرال رزرو سیگنال های مختلفی را درباره دارایی های دیجیتال ارائه داده است. از یک طرف ، او بیت کوین و سایر دارایی های دیجیتال را به عنوان یک نوآوری مهم در بهینه سازی معاملات جهانی معرفی کرده است. از طرف دیگر ، او نگرانی هایی را در مورد نقش رمزنگاری در پولشویی و تأمین مالی غیرقانونی مطرح کرده است.

پس از آنکه استیون منوچین وزیر خزانه داری وقت آمریکا برای پیگیری سریع مقررات جدید کیف پول های رمزنگاری خود ، میزبان آخرین روزهای دولت ترامپ است ، اضطراب سنگینی را برای صنعت ارز رمزنگاری ایجاد کرد.

رئیس جمهور بایدن در اولین روز ریاست جمهوری خود ، ایجاد قوانین مربوط به آژانس های فدرال مسدود كرد و عملاً از پیشرفت چندین سیاست های دوران ترامپ جلوگیری كرد. مقررات پیشنهادی کیف پول رمزنگاری ، از جمله این موارد بود.

منبع : cointelegraph.com


گزیده اخبار

محمد حسین فارسی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان - مترجم - فعال در حوزه ی ارزهای دیجیتال و بلاک چین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا