ریپورتاژ آگهی

راه اندازی کلاس مجازی با adobe connect روی سرور

این روزها تقاضای برگزاری کلاس با کمک سرور ادوبی کانکت بسیار افزایش یافته است. راه اندازی کلاس مجازی با adobe connect روی سرور نیازمند نکات مختلفی بوده و فرد باید نیازهای نرم افزاری، سخت افزاری و شبکه ای متعددی را تامین کند. مدیریت کلاس ها باید به بهترین شکل ممکن صورت بگیرند؛ چرا که از این طریق میزان یادگیری و انتقال مفاهیم نیز افزایش خواهد یافت. در ادامه مطلب قصد داریم تا به صورت کامل به بررسی این موضوع بپردازیم؛ پس تا انتهای مطلب دنبال کننده ما باشید.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

نکات مهم سرور adobe connect برای راه اندازی کلاس مجازی

برای اینکه بتوانید adobe connect را بر روی سرور راه اندازی کنید، نیاز است تا پیش نیازهای آن را تامین کنید. همانطور که اشاره کردیم، این پیش نیازها شامل سه بخش مختلف می شوند که هر کدام از این بخش ها دارای موارد جزئی تر و ریزتری هستند. این سه بخش شامل گزینه های زیر می شوند:

 • پیش نیازهای نرم افزاری
 • پیش نیازهای سخت افزاری
 • پیش نیازهای شبکه ای

در ادامه مطلب به صورت تخصصی تر به توضیح و تشریح هر کدام از موارد بالا برای سرور ادوبی کانکت می پردازیم؛ پس همراه ما باشید.

کوین کده

پیش نیازهای نرم افزاری سرور ادوبی کانکت

برای اینکه روند راه اندازی کلاس مجازی ادوبی کانکت به خوبی طی شود، نیاز است تا در ابتدا نیازهای نرم افزاری موجود را شناسایی کنید که بسیار حائز اهمیت هستند. به طور کلی این نیازها شامل موارد زیر می شوند:

 • سیستم عامل: سیستم عاملی که تهیه می کنید باید ویندوز سرور 2016 یا 2019 باشد. همچنین به نسخه 64 بیتی نیاز است.
 • پایگاه داده: مورد دیگری که باید بیان کنیم، پایگاه داده است. Microsoft SQL Server نیز باید برای 2016 و یا 2017 باشد. همچنین این نسخه نیز همانند ویندوز سرور باید 64 بیتی باشد.
 • مجازی ساز: از دیگر پیش نیازهای موجود می توانیم به مجازی ساز اشاره داشته باشیم. مجازی ساز شما می تواند VMware یا ESXi 5 یا نسخه های بالاتر از آن باشد.
بیشتر بخوانید:  دستگاه های ATM بیت کوین در ترکیه و نحوه استفاده از آنها

پیش نیازهای سخت افزاری سرور ادوبی کانکت

در قدم بعدی برای راه اندازی کلاس مجازی با adobe connect روی سرور باید به تامین نیازهای سخت افزاری بپردازید که شامل موارد زیر می شوند:

 • حداقل پردازنده ای که تهیه می کنید باید یا 2 GHz quad-core Intel Xeon یا سریع تر از آن باشد.
 • حداقل رمی که می توانید تهیه کنید، 16 گیگابایت است.
 • هارد دیسک از دیگر نیازهای سخت افزاری به شمار می آید. حداقل فضای خالی که باید وجود داشته باشد، 5 گیگابایت است. این 5 گیگ برای نصب نرم افزار مورد بهره وری قرار می گیرد. همچنین برای ذخیره سازی نیاز به فضای جداگانه ای دارید که حداقل میزان آن باید 120 گیگابایت باشد.

پیش نیازهای شبکه ای سرور ادوبی کانکت

در بخش آخر باید به بررسی نیازمندی های شبکه ای سرور ادوبی کانکت بپردازیم که آن نیز شامل گزینه های مختلف می شوند. این نیازمندی ها موارد زیر را به خود اختصاص داده اند:

 • اولین پیش نیازی که برای سرور ادوبی کانکت باید تهیه کنید، در ارتباط با شبکه داخلی است. در این رابطه با اترنت حداقل 100 مگابایت در ثانیه نیاز است. اگر بخواهیم بهترین گزینه را به شما پیشنهاد دهیم، باید به 1 گیگابایت در ثانیه اشاره داشته باشیم.
 • پورت از دیگر نیازمندی های شبکه ای است. از جمله این پورت ها می توانیم به 1935 (RTMP)، 80 برای HTTP  یا 443 برای HTTPS اگر SSL فعال باشد، 25 برای SMTP  و 1433 برای دیتابیس اشاره داشته باشیم.
پیش نیازهای شبکه ای سرور ادوبی کانکت
پیش نیازهای شبکه ای سرور ادوبی کانکت

سخن آخر

برای راه اندازی کلاس مجازی با adobe connect روی سرور به امکانات و پیش نیازهای مختلفی احتیاج خواهد بود که تامین تمامی آن ها در بین الزامات قرار می گیرند. این پیش نیازها شامل سه دسته بندی مختلف نرم افزاری، سخت افزاری و شبکه ای می شوند که هر کدام از آن ها توانسته اند موارد جزئی تری را به خود اختصاص دهند که در این مطلب سعی کردیم به شرح کامل ترین آن ها بپردازیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا