اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

راه اندازی دستگاه مجازی Ethereum DevNet توسط کاردانو

امروز پس از اعلام خبر چارلز هوسکینسون مبنی بر راه اندازی شبکه توسعه دهنده ماشین مجازی Ethereum (EVM) ، کاردانو در تیتر اخبار است.

سلام کریپتو

شبکه Cardano  از طریق یک سیستم عامل سازگار و قابل استفاده با استفاده از کد بومی خود ، به شبکه Solidity / Ethereum می پیوندد. این بدان معناست که توسعه دهندگان Solidity می توانند همزمان با گسترش دامنه  این شبکه  ، قراردادهای هوشمندی را روی Cardano بنویسند.

این فریم ورک یا همان چهارچوب میتواند بستر محکمی بین اتریوم و کاردانو را خلق کند که در هر دو محیط توسعه دهندگان بتوانند ساختار یکپارچه ای را انجام دهند.

بر طبق گزارشات ، Cardano  در حال راه اندازی مجدد و شتاب بخشیدن به برنامه ماشین مجازی K Ethereum (KEVM) است ،  و این در حالی است كه از آن به عنوان یك نسخه خاص از ساخت ماشین مجازی Ethereum كه در فریم ورک K مشخص شده ، یاد می شود.

در اوایل سال جاری همکاری Cardano با Runtime Verification نیز نقشی مهمی در این پیشرفت ها دارد. کاردانو در دراز مدت قصد دارد یک محیط K ایجاد کند که در آن فقط بتوانند ماشین های مجازی جدید را “متصل و اجرا کند”.

صرافی ایرانی کارت

زبانهایی که برای توسعه در پلتفرم کاردانو استفاده شده اند ، Haskell و Plutus بوده اند که هر دو زبان برنامه نویسی کاربردی هستند و به رویکرد کاردانو برای ایجاد یک زبان برنامه نویسی امن تر برای توسعه دهندگان کمک می کنند، اما نکته منفی این امر این است که برنامه نویسان کاربردی زیادی وجود ندارند و برای اینکه بتوانند روی سیستم عامل کد نویسی کنند ، بسیاری از آنها نیاز دارند که الگو این پلتفرم را یادبگیرند.

بیشتر بخوانید:  میم دوج با ارزشی در حدود 4 میلیون دلار

Solidity که شباهت زیادی به زبان برنامه نویسی محبوب Javascript دارد ، یک زبان برنامه نویسی بسیار رایج است. ماشین مجازی K Ethereum (KEVM)  این توانایی را دارد که توسعه دهندگان Solidity را از Ethereum برای استفاده فعال از پلتفرم Cardano  برای توسعه قراردادهای هوشمند جذب کند.

در مورد این موضوع IOHK اظهار داشت:

“سازگاری کامل با EVM برای بسیاری از توسعه دهندگان مجرب آشنا به Ethereum مناسب و جذاب است ، اما KEVM به طور حتم ضعف های EVM را نیز به ارمغان می آورد.”

به همین ترتیب ، به نظر می رسد که راه اندازی KEVM قبل از IELE ، که Cardano از آن به عنوان “جایگزین ایمن” یاد می کند ، با هدف طراحی توسعه دهندگانی است که از شبکه Ethereum استفاده می کنند.

منبع: ambcrypto


گزیده اخبار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا