استخراجبررسی ماینرها و تجهیزات جانبی

آموزش کامل نصب و راه اندازی ماینر ها | راه اندازی ماینر ها

در مقاله های پیشین ما درباره این صحبت کردیم که چگونه می توانیم دستگاه ماینر مان را راه اندازی کنیم. به صورت تک به تک به توضیح و همچنین آموزش راه اندازی ماینر ها پرداختیم. در این مقاله قرار است تا شما کاربران عزیز را به صورت کلی با راه اندازی ماینر ها آشنا کنیم. با مطالعه این پست در انتها می توانید به راحتی اقدام به نصب و راه اندازی ماینر کمپانی های معروف کنید.

اگر قرار است که یکی از ماینر کمپانی های ” بیت مین ” Bitmain ” یا ” میکرو بی تی ” MicroBT ” یا ” اینوسیلیکون ” Innosilicon ” را راه اندازی کنید می توانید پس از پایان این مقاله بدون ایجاد مشکلی این کار را دنبال کنید. نصب و راه اندازی انواع ماینرهای یک کمپانی بسیار شبیه به هم عمل می کنند.شما با یادگیری یکی از ان ها کلیت روش راه اندازی را یاد خواهید گرفت.نصب و راه اندازی ماینرهای کمپانی های مختلف هم شباهت هایی به هم دارند البته با توجه به الگوریتم های بکار رفته  برای هر ماینر در کمپانی های مختلف برای راه اندازی هرکدام از ماینرها برای پیش نیامدن آسیب و … باید حتما آموزش های مربوط به کمپانی موردنظر را مطالعه کنید.همراه ما باشید.

بررسی و تحلیل ماینرها

همانطور که می دانید یکی از راه های کسب درآمد در بستر اینترنت، خرید و فروش و یاهمچنین استخراج ارز های دیجیتال است. امروزه در کشور عزیزمان ایران استخرج ارز های دیجیتال اگر به صورت قانونی باشد مشکلی ندارد و شما قبل از این که اقدام به تهیه تجهیزات کنید ابتدا باید مجوز این عمل را بگیرید. برای کسب مجوز استخراج شما می توانید به اداره ” صنعت و معدن ” مراجعه کنید. پس از کسب مجوز حال می توانید به سراغ تهیه تجهیزات بروید. در هنگام خرید ماینر شما حتما باید از ماینری را خریداری کنید که دارای ” برگه سبز ” می باشد. تمامی ماینر ها به هنگام واردات یک برگه سبز دارند و شما نیز هنگام خرید هر ماینر باید برگه سبز آن را دریافت کنید در غیر این صورت نمی توانید با مجوز اقدام به استخراج ارز های دیجیتال کنید.


روش های دیگر کسب ارز های دیجیتال

اگر پس از مطالعه تا به این قسمت شما از استخراج ارز های دیجیتال منصرف شدید می توانید به خرید و فروش ارز ها و یا اینکه استخراج ابری بپردازید.

در اصطلاح به خرید و فروش ارز ها دیجیتال ” ترید ” گفته می شود. شمامی توانید بامراجعه به سایت های معاملاتی ارز های دیجیتال اقدام به خرید فروش و یا ترید کنید. ترید کردن نیازمند تجربه و دانش است و این کار مناسب افراد مبتدی نیست. شما با بررسی روند کاهش و یا افزایش ارز های دیجیتال باید اقدام به خرید و فروش آنها کنید و اگر این دانش را نداشته باشید قطعا به مشکل بر می خورید. اگر به خرید و فروش و یا ترید علاقه ای ندارید و یا اصلا دانش و تخصص کافی ندارید می توانید از استخراج ابری استفاده کنید. استخراج ابری ارز های دیجیتال نیازمند هیچگونه تجهیزات و یا دریافت مجوز نمی باشد. استخراج ابری در بستر اینرتنت است و شما تنها نیازمند اینترنت و کامپیوتر هستید. برای اطلاعات بیشتر درباره استخراج ابری شما می توانید به مقاله اختصاصی اش بروید و مطالعه کنید. استخراج ابری دارای یک سری مزایا و معایبی می باشد که در متن بالا به آن اشاره داشتیم.

اگر بخواهیم چندی از مزایا اسip config را بگوئیم، همانطور که گفتیم این نوع استخراج نیازمند هیچ گونه تجهیزاتی ندارید پس با این حساب دیگر شما نیاز به سرمایه اولیه ندارید. از دیگر مزایا این نوع استخراج این است که بدون نیاز به اخذ مجوز انجام می گیرد. این دو مهم ترین مزایایی است که استخراج ابری را شامل می شود. اگر بخواهیم از معایب آن نیز بگوئیم تا اطلاع پیدا کنید اینگونه می گوئیم که، استخراج ابری شفاف نمی باشد یعنی شما نمی توانید مراحل استخراج و دریافت  هزینه ها را مشاهده کنید و همین موضوع نیز می توانید برای بسیاری از کاربران ناخوشایند باشد. یکی دیگر از معایب این نوع استخراج، کارمزد زیاد و همچنین درآمد پایین است. اگر قرار است این نوع استخراج را انجام دهید، نمی توانید بر روی درآمد آن حساب کنید. زیرا کارمزد استخر های ابری بالا است و همچنین درآمد آنان نیز پایین می باشد.


استخراج ارز های دیجیتال توسط کامپیوتر و لپ تاپ ها

استخراج توسط کامپیوترشما به هیچ عنوان نمی توانید، با بکارگیری لپ تاپ و یا کامپیوتر اقدام به استخراج ارز های دیجیتال کنید. بعضی از رمز ارز ها هستند که شبکه آن ها شلوغ هست و یا به عبارتی تراکم آن ها زیاد است. کامپیوتر های خانگی و یا لپ تاپ ها نمی توانند عملیات پردازش را در این مکان ها انجام دهند و گاها پیش آمده که این موضوع موجب خسارت های بسیار زیادی شده است. این عمل را هم اکنون می توانید انجام داد اما قطعا سودی برای شما ندارد. در گذشته به راحتی این عمل با سود های بالا امکان پذیر بود اما امروز به دلیل تراکم زیاد شبکه ها دیگر این امکان فراهم نمی باشد. حال شما اگر قصد استخراج با کامپیوتر را دارید می توانید با راه اندازی یک سیستم قدرتمند این کار را انجام دهید. به یاد داشته باشید که این کار را نمی توانید با لپ تاپ انجام دهید زیرا لپ تاپ ها به هیچ عنوان توانایی پردازش در شبکه های ارز دیجیتال را ندارند.

اگر قصد تهیه کامپیوتر برای انجام عملیات استخراج دارید، باید از یک سیستم پردازشی قدرتمند استفاده کنید. مهم ترین قطعا پردازشی کامپیوتر ها در استخراج ارز های دیجیتال ” کارت های گرافیک ” یا ” GPU ” و ” پردازنده ” یا ” CPU ” هستند. باقی قطعات کامپیوتر در سرعت عملکرد این دو قطعه پردازشی تاثیر دارد امام نه خیلی زیاد.

شما با توجه به نوع ارزی که در نظر دارید باید نوع قطعه پردازشیتان را مشخص کنید. اگر میبینید که می توانید به عنوان مثال یکی از ارزهای دیجیتال را با بکارگیری یک کارت گرافیک قدرتمند استخراج کنید، باید به هنگام جمع آوری آن سیستم تنها کارت گرافیک های قدرتمند جمع آوری کنید. جمع آوری یک سیستم خوب و حرفه برای استخراج می توانید هزینه های زیادی داشته باشد و شاید در بعضی از اوقات نیز در قبال هزینه ای کرده اید، سود خوبی کسب نکنید.

در قسمت بعدی همراه ما باشید تا به بررسی ماینر ها و سپس به طریقه نصب و راه اندازی آن ها بپردازیم.


انواع ماینر های استخراج

ماینر ها انوع مختلفی دارند. شما قبل از اینکه اقدام به خرید دستگاه ماینر مد نظر خود کنید، باید در ابتدا مشخص کنید که چه نوع ارز را می خواهید استخراج کنید. هر ارز دیجیتالی از یک الگوریتم و همچنین هر ماینر هم از یک الگوریتم پشتیبانی می کند. شما قبل از اقدام به خرید دستگاه های ماینر باید بدانید که چه نوع ارز را می خواهید استخراج کنید. برای درک مفهومی این مطلب بگذارید یک مثال بزنیم.

ارز دیجیتال معروف و محبوب این روزهای بازار ” بیت کوین ” از الگوریتم SHA-256  پشتیبانی می کند. اگر قصد استخراج ارز دیجیتال بیت کوین را دارید باید ماینری تهیه کنید که از این الگوریتم یعنی ” SHA-256 ” پشتیبانی می کند. همینطور شما باید ارز های دیگر را بشناسید و بدانید که از چه نوع الگوریتمی پشتیبانی می کنند تا شما بتوانید اقدام به خریداری ماینر های آن الگوریتم کنید.

پس از تهیه ماینر مورد نظر اگر قصد تشکیل یک مجموعه و یا یک فارم را دارید باید تجهیزات موردنیازتان را نیز تهیه کنید. در ادامه ما به تجهیزات مورد نیاز فارم ها نیز اشاره خواهیم کرد. این تجهیزات نه تنها برای فارم ها باید اعمال شود بلکه برای استفاده غیر از فارم ماینر ها نیز باید رعایت شود. به عنوان مثال اگر شما اقدام به خریداری چند ماینر کرده اید و قصد استخراج آن را در منزل دارید، باز هم باید تجهیزات مورد نیازتان را تهیه کنید.

پس از تهیه تجهیزات دیگر کاری نمانده است و شما می توانید اقدام راه اندازی ماینر خود کنید. در این بخش با ما همراه باشید تا به بررسی تجهیزات مورد نیاز بپردازیم.


تجهیزات مورد نیاز جهت راه اندازی ماینر ها

پس از خرید دستگاه های ماینر ،باید اقدام به خرید و تهیه تجهیزات مورد نیاز آن کنید. به همین منظور در این قسمت به شما می گوئیم که به چه تجهیزاتی نیازمند هستید.

همانطور که می دانید پردازش دستگاه های ماینر بسیار بالا است. به همین جهت اولین تجهیزات که نیازمند آن ها هستید سیستم خنک کننده و تهویه هوا می باشد. شما باید در کنار سیستم خنک کننده ماینر خود یک سیستم خنک کننده دیگر نیز تهیه کنید. این سیستم خنک کننده به همراه سیستم خنک کننده ماینر به راحتی دستگاه شما را خنک می کنند و دمای آن را کاهش می دهند. کمپانی های تولید کننده دربعضی از مواقع بر روی ماینر های خود یک سیستم خنک کننده حرفه ای تجهیز می کنند. یکی از این نوع خنک کننده واتر کولینگ می باشد. این سیستم خنک کننده توسط فن و همچنین جریان آب امکان پذیر است. در بیشتر مواقع نیز کمپانی سازنده ماینر ها را با بکارگیری حداقل 1 فن و حداکثر 4 فن تجهیز می کنند.

زمانی که بحث واتر کولینگ در بخش خنک کننده ماینر ها وسط می آید باز هم پای فن در میان است. این بار فن ها افزایش می یابند اما دیگر سر و صدای ماینر هایی که تنها با فن خنک می شوند را ندارند.

هر ماینر که دارای فن است یک میزان آلودگی صوتی ایجاد می کند که به آن سطح نویز می گویند. مقدار سطح نویز در هر ماینر متفاوت است. ماینر هایی که از سیستم خنک کننده واتر کولینگ استفاده می کنند نیز دارای یک مقدار مشخص سطح نویز هستند اما نه به اندازه سطح نویز ماینر هایی که تنها از فن استفاده می کنند. فن هایی که در سیستم واتر کولینگ به کار رفته اند حداقل 4 عدد و حداکثر تا 8 عدد می رسد. شما می توانید تنها با این تعداد فن تمامی ماینر هایتان را خنک کنید. پس با وجود این موضوع می توان ثابت کرد ماینرهایی که از سیستم واتر کولینگ پشتنیبانی می کنند سر و صدای کمتری نیز دارند و این می تواند یک حسن بسیار ارزشمند باشد زیرا شما برای این نوع ماینر ها دیگر نیاز به یک سیستم خنک کننده خوب ندارید و تنها می توانید با استفاده چند عدد فن تهویه هوا در مکان مورد نظرتان هوای آن بخش را تهویه کنید.

پس از تهیه یک سیستم خنک کننده وهمچنین تهویه هوا باید دیگر تجهیزات به عنوان مثال: اینترنت مورد نیاز، تجهیزات اینترنت همانند مودم، کابل، در صورت نیاز دستگاه ” Hub “، کابل های برق و همچنین برق مناسب را تهیه کنید.

پس از تهیه تمامی این موارد به سراغ، اصل مطلب یعنی راه اندازی ماینر ها می رویم. در ادامه این مقاله همراه ما باشید.


بررسی راه اندازی ماینر ها

در این مطلب همانطور که گفتیم قصد داریم تا شما را با نحوه راه اندازی ماینر کمپانی های معروف آشنا کنیم. این کمپانی ها عبارت اند از: “ بیت مین ” Bitmain ” یا ” میکرو بی تی ” MicroBT ” یا ” اینوسیلیکون ” Innosilicon “.

هر کمپانی روش تقریبا متفاوتی را برای راه اندازی ماینر خود ارائه کرده است اما در کل می توان گفت تمام آن ها شبیه به هم است مخصوصا راه اندازی ماینر های کمپانی ” Bitmain ” و ” Innosilicon “. راه اندازی این دو ماینر شبیه به هم است تنها نرم افزار ها و رابط گرافیکی پنل های آن ها متفاوت است اما در کل فردی که بتوانید ماینر های ” Bitmain ” را راه اندازی کند قطعا نیز می توانید ماینر های کمپانی ” Innosilicon ” را راه اندازی کند.

پس از این موضوع، موضوع دیگر این است که ماینر های هر کمپانی طریقه نصب کاملا یکسانی دارند. به عنوان مثال، اکثر ماینر های کمپانی بیت مین طریقه نصب یکسانی دارند. بعضی از ماینر های این کمپانی به علت اینکه نوع الگوریتمشان متفاوت است، طرقه نصب و راه اندازی متفاوتی نیز دارند. حتی این موضوع بر روی طراحی آنان نیز تاثیر گذاشته است. ماینر هایی که طریقه راه اندازی متفاوتی دارند نیز شامل طراحی متفاوت هم می باشند.

در ادامه به سراغ راه اندازی ماینر هر کمپانی می رویم، همراه ما باشید.


آموزش راه اندازی ماینرهای کمپانی بیت مین ( Bitmain ) با نام تجاری انت ماینر ( AntMiner )

همانطور که گفتیم راه اندازی ماینر های این کمپانی شبیه به یک دیگر است. در این قسمت از مقاله نیز ما به نصب و راه اندازی ماینر هایی می پردازیم که با بقیه شباهت دارد.

ماینر های کمپانی بیت مین که با نام تجازی انت ماینر به فروش می رسند دارای مراحل نصب بسیار آسانی هستند. در ابتدا شما باید ای پی IP ماینر خود را به دست آورید و سپس ماینرتان را به استخر متصل کنید. با انجام این دو مرحله به همین سادگی می توانید ماینرتان را به استخر دلخواه وصل کنید و شروع به استخراج ارزهای دیجیتال کنید.

برای اینکه بتوانید ای پی ماینر خود را به دست آورید می توانید از نرم افزار های مخصوص به این عمل استفاده کنید. نرم افزار های زیادی هستند که می توانند به راحتی ای پی شما را دریابند اما در این قسمت ما به شما  استفاده از نرم افزار ” IP Reporter ” را پیشنهاد می کنیم. این نرم افزار به شما کمک می کند تا به راحتی ای پی ماینر خود را به دست آورید. این نرم افزار همان نرم افزار پیشنهادی کمپانی بیت مین نیز می باشد. اگر این نرم افزار را در کامپیوتر و یا لپ تاپ خود ندارید می توانید با کلیک بر روی دکمه ذیل آن را به صورت مستقیم دانلود کنید. پس از اینکه دانلود این نرم افزار به پایان رسید قبل از استفاده به دو نکته ذیل توجه کنید.

  1. این نرم افزار به صورت یک فایل فشرده شده برای دانلود در دسترس شما قرار داده شده است. پس از دانلود شما ابتدا باید آن را با استفاده از نرم افزار ” Winrar ” از حالت فشرده خارج کنید و سپس اقدام به استفاده از آن نمائید. در صورتی که از شما در خواست رمز شد می توانید عبارت ” zoomarz.com ” را با حروف کوچک وارد کنید.
  2. پس از خارج نمودن از حالت فشرده باید نرم افزار را اجرا کنید. این نرم افزار نیاز به نصب ندارد و شما می توانید تنها با یک کلیک بر روی آیکون نرم افزار را اجرا کنید و از آن استفاده کنید.


آموزش کار با نرم افزار IP Reporter جهت راه اندازی ماینر

برای کار با این نرم افزار، ابتدا باید برنامه را باز کنید. پس از بارگذاری کامل نرم افزار شما با صفحه ای رو به رو می شوید که شامل چندین گزینه و سه فیلد می باشد.ما در این مقاله تنها با سه فیلد های ” Shelf ” یا ” قفسه “، ” Step ” یا ” گام “، ” Positioon ” یا ” موقعیت ” و همچنین گزینه ” Start ” کار خواهیم داشت.

برای اینکه بدانید در سه فیلد معرفی شده چه مقداری باید وارد کنید، ادامه این مقاله را از دست ندهید.

بیشتر بخوانید:  چگونگی استخراج زی کش

توجه: اگر قرار است تا با استفاده از این نرم افزار ماینر های یک مجموعه و یا فارم را راه اندازی کنید، باید طبق نیازتان اعدادپیش فرض را نسبت به اعدلد خودتان تغییر دهید. پس از انجام این کار بر روی گزینه ” Start ” کلیک کنید تا ماینر اقدام به جستجو ای پی ها کند.

توجه: اگر از این ماینر می خواهید در منزل به صورت تکی استفاده کنید مقادیر پیشفرض را تغییر ندهید و بگذارید بر روی مقدار ” 1 ” بماند و بلافاصله بر روی گزینه ” Start ” کلیک کنید. پس از کلیک بر روی استارت در هر صورت به سراغ مرحله بعد میرویم.

( همانند تصویر ذیل )شروع نرم افزار - راه اندازی ماینر ها

مرحله بعد پس از تعیین مقدار فیلد های مورد نظرمان اتفاق می افتد. بلافاصله بعد از کلیک بر روی گزینه ” Start ” کلید ” IP Reporter ” را بر روی ماینر فشار دهید. مرکز قرار گیری این میانر در مرکز کنترل می باشد. ( همانند تصویر ذیل )ریست دستگاه - راه اندازی ماینر ها

پس از اینکه صدای بوق شنیده شد و یا اینکه اگر چیزی حدود به 3 الی 5 ثانیه صبر نمودید می توانید دست خود را بردارید و صفحه مانیتور نگاه کنید تا متوجه ای پی نمایش داده شده شوید.( همانند تصویر ذیل )مشاهده آی پی دستگاه - راه اندازی ماینر ها

در این قسمت شما توانستید ای پی ماینر خود را به دست آورید حال باید در آخرین مرحله ماینرتان را به استخر دلخواهتان متصل کنید.

برای اتصال به استخر آموزش ذیل را دنبال کنید.


آموزش اتصال به استخر دستگاه های کمپانی بیت مین Bitmain

خیلی راحت شما می توانید ماینرتان را به استخر های دلخواهتان متصل کنید. برای انجام این کار ابتدا مرورگر خود را اجرا کنید. پس از بارگذاری کامل مرورگر ای پی نمایش داده شده را در قسمت آدرس بار بنویسید و بر روی کلید ” Enter ” ضربه بزنید.

حال برای شما صفحه دیگری باز می شود و از شما می خواهد که ” نام کاربری ” یا ” Username ” و ” رمز عبور ” یا ” Password ” خود را وارد کنید. اگر نمی دانید این ها چیست می توانید ابتدا عبارت ” root ” را وارد کنید در صورت غلط بودن رمز باید به دفترچه راهنما مراجعه کنید.

پس از وارد شدن به پنل کاربری ماینرتان، باید به تب ” General Setting ” مراجعه کنید. پس از بارگذاری این تب گزینه های دیگری نیز اضافه می شوند. حال در این بخش بر روی گزینه ” Miner Configuration ” کلیک کنید. می بینید که در صفحه جدید از شما می خواهد آدرس استخر خود را وارد کنید.

منظور از ” ULR Pool ” همان آدرس استخر است. پس از وارد نمودن سه آدرس استخر به سراغ مرحله بعد یعنی وارد نمودن نام ماینر می رویم. نام ماینر را باید در قسمت ” Worker ” وارد کنید. پس از تکمیل نمودن تمام این فیلد ها به سراغ فیلد ” Password ” با رمز عبور می رویم، در اینجا نیز همانطور که از نامش پیداست باید رمز عبور ماینر خود را وارد کنید و در انتها ببر روی گزینه ” Save ” کلیک کنید. ( همانند تصویر ذیل )اتصال به استخر - راه اندازی ماینر ها


آموزش راه اندازی ماینرهای کمپانی میکرو بی تی ( MicroBT ) با نام تجاری واتس ماینر ( WhatsMiner )

همانطور که در راه اندازی قسمت قبل خواندید، دیدید که ماینر ها هر کمپانی با هم طریقه نصب و راه اندازی کسانی دارند. نصب و راه اندازی ماینر های کمپانی میکرو بی تی و یا همان واتس ماینر نیز، همانند هم است. یعنی شما تنها با استفاده از نرم افزار ” WhatsMiner Tools ” می توانید تمامی ماینر های این کمپانی را راه اندازی کنید.

اگر ادامه این مقاله را دنبال کنید می توانید به صورت کامل و تصویری کار با این نرم افزار را آموزش ببینید.

اگر نرم افزار ” WhatsMiner Tools ” را هم اکنون در کامپیوتر و یا لپ تابتان ندارید می توانید با کلیک بر روی دکمه ذیل آن را به صورت مستقیم دانلود کنید. پس از دانلود لطفا ابتدا به نکات ذیل توجه کنید.

نکته شماره یک: پس از اتمام دانلود ابتدا باید با استفاده از نرم افزار ” Winrar ” فایل دانلود را از حالت فشرده خارج کنید. این فایل به علت کم حجم شدن در یک فایل فشرده شده در اختبار شما قرار داده شده است. پس از دانلود باید آن را از حالت فشرده خارج نمایید. در صورتی که از شما در خواست رمز عبور شد می توانید عبارت ” www.zoomarz.com ” را با حروف کوچک وارد کنید.

نکته شماره دوم: این برنامه به صورت ” قابل حمل ” تهیه شده است. به نرم افزار هایی که بدون نیاز به نصب و در هر جا و هر مکانی به راحتی اجرا می شوند قابل حمل می گویند. با این حساب شما برای اجرای این نرم افزار تنها باید بر روی آیکون آن کلیک کنید تا برنامه اجرا شود.

پس از دانلود برنامه همانطور که گفتیم بر روی آیکون آن کلیک کنید تا اجرا شود.

برای اینکه نرم افزار بتواند ای پی دستگاه شما را شناسایی کند، باید در همین ابتدا بر روی گزینه ” Start ” کلیک کنید تا نرم افزار ” WhatsMiner Tools ” شروع به جستجو کند. ( همانند تصویر ذیل )

پیکر بندی ماینر هاپس از چند لحظه ماینر هایی که در شبکه وجود داشته باشند، نرم افزار به شما ای پی های آن ها را نمایش می دهد. بر روی ای پی یک بار کلیک کنید تا به حالت انتخاب و یا ” Select ” در بیاید.

پس از انجام این کار بر روی گزینه ” Export ” کلیک کنید تا از اطلاعات ماینر شما یک خروجی گرفته شود. ( همانند تصویر ذیل )

اکسپورت اطلاعات ماینرپس از کلیک بر روی گزینه ” Export ” صفحه جدیدی برایتان بارگذاری می شود. در این صفحه ابتدا باید برای فایلتان یک نام انتخاب کنید و سپس بر روی گزینه ” Open ” کلیک کنید تا ذخیره شود. ( همانند تصویر ذیل )

ذخیره کردن اکسپورتپس از ثبت فایل خروجی ماینر، این بار بر روی گزینه ” Miner Status ” کلیک کنید. حال اگر به گزینه های که در بالا موجود است نگاه کنید متوجه گزینه با نام ” ImportIP ” می شوید. بر روی این گزینه کلیک کنید تا صفحه مورد نظر باز شود. پس از بارگذاری صفحه جدید حال باید فایلی که ذخیره کرده بودید را بارگذاری کنید. ( همانند تصویر ذیل )

ایمپورت آی پیپس از اینکه فایل مورد نظر را انتخاب کردید بر روی دکمه ” Detect Miner Status ” کلیک کنید تا ماینر شما ثبت شود. پس از تائید نهایی مشاهده می کنید که اطلاعات ماینر شما اعم از: سرعت پردازش، سرعت فن ها، میزان فرکانس ها و …. نمایش داده شده است.detect miner status - راه اندازی ماینر ها


آموزش اتصال به استخر دستگاه های ماینر کمپانی میکرو بی تی MicroBT یا واتس ماینر WhatsMiner

حال دیگر تا به اینجا اصل راه را آمدیم و تنها مانده است تا آدرس استخر هایمان را وارد کنیم تا ماینر شروع به انجام عملیات استخراج کند. برای اینکه بتوانید آدرس استخر هایتان را وارد کنید از بین گزینه هایی که در سربرگ وجود دارد بر روی گزینه ” Pool ” کلیک کنید. زمانی که صفحه جدید بارگذاری شد چندین فیلد با نام های: Pool1 , Pool2 , Pool3 , Worker , PWD مشاهده می کنید.

همانطور که می دانید فیلد های Pool مختص به وارد نمودن آدرس های استخر می باشد. شما باید آدرس استخر های مد نظرتان را در این قسمت وارد کنید. پس از وارد نمودن استخر باید نام ماینر را در قسمت ” Worker ” و سپس رمز عبور را در قسمت ” PWD ” وارد کنید.

در انتها پس از وارد نمودن اطلاعات خواسته شده در تمایم فیلد ها بر روی گزینه ” Update ” کلیک کنید تنظیمات بر روی ماینر اعمال شود. ( همانند تصویر ذیل )آموزش اتصال به استخر 2 - راه اندازی ماینر ها

به همین راحتی توانستید ماینر کمپانی میکرو بی تی MicroBT و یا همان واتس ماینر WhatsMiner را راه اندازی کنید.


آموزش راه اندازی ماینرهای کمپانی اینوسیلیکون ( Innosilicon )

این کمپانی نیز همانطور که می دانید به طور عجیبی در صنعت ساخت و تولید دستگاه های ماینر پیش رفته است. در این بخش از مقاله در نظر داریم تا درباره راه اندازی ماینرهای کمپانی innosilicon گفتگو کنیم. در ادامه همراه ما باشید.

می توان گفت که تقریبا مراحل نصب و راه اندازی ماینر های این کمپانی شبیه به مراحل ماینر های کمپانی ” بیت مین ” Bitmain ” می باشند.

ماینر های کمپانی بیت مین برای جستجو و گزارش ای پی از نرم افزار ” IP Reporter ” استفاده می کنند اما ماینر های کمپانی اینوسیلیکون از نرم افزار ” SetIP ” استفاده می کنند. پس به همین علت ما نیز در این بخش از مقاله به سراغ نرم افزار ” SetIP ” می رویم.

اگر اکنون این نرم افزار را در کامپیوتر و یا لپ تاپ خود ندارید، می توانید با کلیک بر روی دکمه ذیل به صورت مستقیم اقدام به دانلود آن نمائید.

پس از اتمام دانلود، ابتدا به دو نکته ذیل توجه کنید و سپس اقدام به استفاده از نرم افزار کنید.

نکته شماره 1: فایل پیش روی شما، یک فایل فشرده شده می باشد. همانطور که اطلاع دارید فایل های فشرده شده را قبل از استفاده باید از حالت فشرده خارج کنید. به همین منظور نیاز به نرم افزار ” Winrar ” دارید. اگر این نرم افزار اکنون در کامپیوتر و یا لپ تاپ شما وجود ندارد، باید ابتدا آن را دانلود و سپس نصب کنید و پس از نصب اقدام به خارج کردن فایل دانلودی از حالت فشرده کنید. در صورت درخواست رمز عبور عبارت ” www.zoomarz.com ” را با حروف کوچک وارد کنید.

نکته شماره 2: این نرم افزار نیاز به نصب نداردو تنها می توانید با دوبار کلیک بر روی آیکون آن، نرم افزار را اجرا کنید. در اصطلاح به این نوع نرم افزار ها در فارسی ” قابل حمل ” و در انگلیسی ” Portable ” می گویند.

پس از رعایت دو نکته بالا، نرم افزار را اجرا کنید. در بدو ورود شما به نرم افزار، با زبان چینی رو به رو می شوید. این نرم افزار ساخت چین است و به همین علت زبان پیشفرض و رسمی آن چینی است. شما می توانید همانند تصویر ذیل با کلیک بر روی قسمت زبان، زبان نرم افزار را به انگلیسی تغیر دهید تا بهتر و راحت تر بتوانید با نرم افزار کار کنید.

راه اندازی ماینر ها - اینوسیلیکون 1پس از اینکه زبان نرم افزار را به انگلیسی تغییر دادید، باید بر روی گزینه ” Whatch MinerIP ” کلیک کنید. با کلیک بر روی این گزینه، دستگاه ” SetIP ” شروع به پردازش ماینر و پیدا نمودن ماینر های داخل شبکه می کند. توجه داشته باشید که تمامی ماینر ها و لپ تاپ و یا کامپیوتر ها، همگی به یک اینترنت متصل باشند تا از آن طریق این نرم افزار بتواند ماینر را شناسایی کند. ( همانند تصویر ذیل )

اینو سیلیکون 2 - راه اندازی ماینر هاهمانطور که در دستگاه های کمپانی بیت مین یک دکمه با نام ” IP Reporter ” وجود داشت، در ماینر های کمپانی اینوسیلیکون نیز یک دکمه با نام ” SetIP ” وجود دارد. به محض کلیک بر روی دکمه ” Whatch MinerIP ” در نرم افزار باید انگشت خود را بر روی دکمه ” SetIP ” فشار دهید. پس بعد از گذشت 2 الی 5 ثانیه می توانید دست خود را رها کنید. پس از انجام این کار حال اگر به صفحه نمایشگر مانیتور خود دقت کنید خواهید دید که ای پی میانر بر روی صفحه نمایش، نشان داده شده است. باید ای پی را یادداشت کنید و با کمک آن به ادامه مراحل پیکربندی بپردازید. ( همانند تصویر ذیل )

راه اندازی ماینر ها - اینوسیلیکون 3در تصویر بالا، ما اشاره به قسمتی با نام ” Skip ” نیز کردیم، شاید کارایی این گزینه را ندانید اما اگر ادامه این مقاله را بخوانید متوجه خواهید شد که این گزینه قرار است برایتان چه کاری انجام دهد.

اگر شما تنها یک ماینر دارید، نیازی با کار به این گزینه ندارید و می توانید پس از نمایش ای پی اقدام به پیکربندی دستگاه خود کنید. این گزینه در مواقعی مورد استفاده قرار می گیرد که ما در شبکه چندین ماینر داریم، باید با استفاده از این گزینه اقدام به دریافت ای پی دیگر ماینر ها کنیم. در اصل با هر بار کلیک بر روی این گزینه می توانیم ای پی دیگر ماینر های موجود در شبکه را ببینیم.

در این قسمت زمانی که ای پی ماینر ها را به دست آوردیم، باید اقدام ثبت آدرس استخر هایمان کنیم. به همین منظور در ادامه به صورت کامل، این موضوع را برایتان شرح داده ایم، همراه ما باشید.


طریقه اتصال به استخر دستگاه های ماینر کمپانی اینوسیلیکون ( Innosilicon )

همانطور که در ابتدا آوردیم، دستگاه های ماینر کمپانی اینوسیلیکون نیز همانند دستگاه های میانر کمپانی بیت مین پیکربندی می شوند. طریقه انجام این کار نیز به این صورت است که ابتدا باید مرورگر خود را باز کنید و سپس ای پی به دست آمده از طریق نرم افزار ” SetIP ” را در قسمت آدرس بار مرورگر وارد کنید. پس از وارد نمودن ای پی کلید ” Enter ” را بفشارید.

در صفحه جدید، از شما می خواهد که ” نام کاربری ” یا ” Username ” و  ” رمز عبور ” یا ” Password ” را وارد کنید. به صورت پیش فرض کمپانی ” Innosilicon ” نام کاربری و گذرواژه را ” admin ” قرار داده است. شما با وارد نمودن عبارت ” admin ” با حروف کوچک در فیلد های نام کاربری و رمز عبور می توانید وارد صفحه تنظیمات پیکربندی ماینر خود شوید. پس از ورود به سرعت به سراغ ثبت آدرس استخر ها بروید.

به پنل استخر های خود مراجعه کنید و آدرس آن ها را یادداشت کنید. پس از یادداشت آدرس ها، دوباره به پنل پیکربندی ماینر خود برگردید و سپس همانند تصویر بر روی گزینه شماره ” 1 ” ضربه بزنید. با کلیک بر روی این گزینه، فیلدهایی که باید تمامی مشخصات استخر ها را وارد کنید نمایش داده می شود.در فیلد های ” URL ” باید آدرس استخر های مد نظرتان را وارد کنید. پس از وارد نمودن آدرس استخر ها در قسمت ” Worker ” باید نام ماینر خود را بنویسید و در قسمت ” Password ” رمز عبور خود را بنویسید. با انجام این مرحله شما توانستید به راحتی استخر خود را راه اندازی کنید. پس از پایان مراحل بر روی گزینه ” Save ” ضربه بزنید تا تغییرات شما اعمال شود. ( تصویر ذیل نمایانگر این آموزش می باشد. )

اینو سیلیکون

سخن آخر در مورد راه اندازی ماینر ها :

در راه اندازی و نصب ماینر مورد نظر خود باید این نکات را بدانید که :

  • دستگاه های ماینر برق مصرفی زیادی دارند.باید چاره ای برای آن بیاندیشید زیرا در غیر این صورت ماین کردن برای شما سوددهی ندارد.
  • برای ماین کردن استفاده از برق کشاورزی و صنعتی به صرفه تر از استفاده از برق تجاری است.زیرا تعرفه برق تجاری بسیار هزینه بالایی دارد.
  • حتما به هنگام اتصال ماینر به برق بهتر است از یک دستگاه محافظ استفاده کنید.
  • سوددهی یک ماینر بستگی به عوامل مختلفی دارد.عواملی مثل:  سختی شبکه ارزدیجیتال مورد نظر شما برای استخراج ،ارزش رمزارز،پاداش مشخص شده برای هر بلاک و قیمت روز دلار
  • ماینرها با اینترنت معمولی هم کار خود را انجام می دهند اما هرچه اینترنت پرسرعت تر باشد بهتر است.
  • هنگام استخراج باید ارزمورد نظر شما به یک میزان خاص از استخراج برسد تا به کیف پول شما واریز شود.مثلا این مقدار برای بیت کوین 0/001 است.
  • اگر بازهم در عملیات استخراج دچار مشکل شدید ما در سایت آموزش تصویری کامل بسیاری از ماینرها از شرکت های مختلف را شرح داده ایم.می توانید آموزش ماینر مورد نظر خود را در سایت زوم ارز سرچ کرده و آن را مطالعه کنید.

” ممنون که تا پایان مطلب راه اندازی ماینر ها با ما همراه بودید “


بیشتر بخوانید:

مشاهده بیشتر

سید مهدی میرعلمدار

دانشجوی مهندسی نرم افزار | گرافیست و ادیتور | فعال در حوزه های ارز دیجیتال، کامپیوتر، گوشی های هوشمند، گجت ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن