اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در ایران

تعیین جریمه سنگین برای استخراج کنندگان رمزارز در منازل

salamcrypto

سخنگوی صنعت برق گفت که برای کسانی که در خانه رمزارز استخراج می‌کنند جریمه سنگین تعیین خواهد و علاوه بر آن دستگاه ماینر نیز ضبط و تحویل مراجع قضایی خواهد شد.
به  گزارش زوم ارز و به نقل از خبرگزاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، مصطفی رجبی مشهدی در گفت و گویی تلوزیونی با اشاره به اینکه افزایش نرخ رمزارز ها باعث جذابیت این بازار شده و برخی از مردم سرمایه خود را در این بازار سرمایه گذاری می‌کنند افزود: با توجه به این موضوع صاحبان سرمایه‌های خرد، بصورت غیرمجاز اقدام به خرید دستگاه‌های کم بازده می‌کنند که این موضوع سبب افزایش قابل توجه مصرف برق خواهد شد.
وی با بیان اینکه نصب این دستگاه‌ها در منازل سبب بروز خسارت به وسایل داخل واحد مسکونی و همچنین همسایگان و شبکه برق می‌شود گفت: درصورت شناسایی این گروه از استخراج کنندگان رمز ارز، برق واحد متخلف به نرخ برق صادراتی که رقم بسیار بالایی است، محاسبه می‌شود.
سخنگوی صنعت برق ادامه داد: طبق برنامه‌ریزی وزارت نیرو، متقاضیان استخراج رمز ارز می‌توانند در سطح گسترده این مزارع را در شهرک‌های صنعتی مشخص شده نصب کنند و البته برق آن‌ها نیز با نرخ مشخص و بدون دریافت یارانه محاسبه خواهد شد.
رجبی مشهدی افزود: امیدواریم با همکاری مردم و شناسایی مراکز غیرمجاز، تابستان امسال را نیز بدون بروز محدودیت سپری کنیم.
منبع: IRINN

بیشتر بخوانید:  پایان بازار صعودی؟

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا