صرافی ایرانیکارت
اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

کاهش شدید سختی شبکه بیت کوین

سختی شبکه استخراج بیت کوین 12.6 درصد کاهش یافت

این مقدار بزرگترین اصلاح سختی در شبکه بیت کوین در سال 2021 است و این موضوع به دلیل به پایان رسیدن فعالیت استان های چین که در آنها با زغال سنگ بسیار ارزان قیمت بیت کوین استخراج می‌کردند است.
سختی شبکه یک شاخص بسیار اساسی  است که نشان دهنده این موضوع می‌باشد که استخراج بلاک بعدی برای استخراج کنندگان تا چه میزان سخت و دشوار است و افزایش یافتن آن منجر به افزایش سختی نمایی شبکه می‌شود، تنظیم مجدد سختی شبکه باعث می‌شود که بلاک ها با سرعت ثابتی(حدوداً هر 10 دقیقه یک بلاک) بخ بلاکچین اضافه شوند.
بنا به داده های جمع آوری شده، در حال حاضر سختی شبکه بیت کوین 20.608 تریلیارد است و این شاخص دو هفته قبل رکوردی تاریخی را در 23.581 تریلیارد ثبت کرد.
این کاهش شدید، کمبود هش‌ریت شبکه بیت کوین را جبران کرد. به دنبال قطعی برق در یکی از استان های چین، استخراج کنندگان بیت کوین برای دقایقی خاموش شدند و در نتیجه هش‌ریت شبکه حدوداً 25 درصد کم شد.
توماس هلر مدیرعال Compass Mining گفت:
اگر اتفاقاتی که در نوامبر 2020، در مارچ 2020 و در دسامبر 2020 رخ داد را در نظر نگیریم افت 12.6 درصدی سختی شبکه، بزرگترین تنظیم  سختی منفی از سال 2012 تاکنون بوده است و این بدان معناست که الان فرصت بسیار خوبی برای ورود به حوزه استخراج بیت کوین است، این کاهش به دلیل قطعی برق در منطقه ای از چین بود و اگرچه آن استخراج کنندگان فعالیت خود را از سر گرفته‌اند اما هنوز هش‌ریت شبکه به سقف خود بازنگشته است.
برای آنکه شبکه به سطح چند هفته قبل خود بازگردد باید استخراج کنندگان بیشتری به این حوزه وارد شوند.
نظر شما همراهان زوم ارز در مورد این موضوع چیست؟

سلام کریپتو

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @zoomarz98 بپیوندید.

بیشتر بخوانید:  سرمایه گذاری Grayscale روی تعدادی از آلت کوین ها

منبع: CoinDesk


گزیده اخبار 

 

صرافی کوینکده

امیرعلی فرجی

دانشجوی مترجمی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا