اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

رشد شدید ارزش شرکت های کریپتو

salamcrypto

با وجود همه گیری بیماری کرونا شرکت های فعال در Crypto Valley در سوئیس رشد شدیدی داشته اند که 50 شرکت در کمتر از یک سال با افزایش ارزش بیش از 200 میلیارد دلاری رو به رو شده اند.
گزارشی توسط شرکت Swiss Venture Capital نشان می‌دهد که ارزش 50 شرکت برتر در crypto valley این کشور از ژوئن سال 2020 دچار رشد 680 درصدی شده است.
این گزارش از Zug’s crypto valley Venture یا CV VC نشان می‌دهد که ارزش 50 شرکت بزرگ و برتر از 37.5 میلیارد دلار در ژوئن 2020 به 254.9 میلیارد دلار در فوریه 2021 رسیده که خود نشان دهنده رشدی بی سابقه است.
در این گزارش شرکت هایی که در این منطقه از سوئیس فعالیت می‌کنند مورد بررسی قرار گرفته و مشخص شد که تعداد شرکت های فعال در حوزه بلاکچین با افزایشی 4.4 درصدی به 960 شرکت از ژوئن 2020 رسیده است. در مدت مشابه، تعداد کارمندان استخدام شده در بخش ارز دیجیتال در این منطقه با 8.5 درصد افزایش به 5184 نفر رسیده است.
این منطقه اکنون میربان یازده شرکت بسیار بزرگ در دنیای ارز دیجیتال است که هرکدام بیش از یک میلیارد دلار ارزش دارند:
Ethereum, Cardano, Polkadot, Aave, Cosmos,
Solana, Tezos, Dfinity, Near, Nexo,  وDiem
علی‌رغم نگرانی های محلی مبنی بر کاهش ارزش این شرکت ها در میان شیوع ویروس کرونا، این گزارش نشان داد که این منطقه شرایط بحرانی را پشت سر گذاشته و ماتیاس روچر مدیرعامل و بنیان گذار CV VC گفت: پس از ورود به بحران کرونا در مارچ 2020 ترس زیادی داشتیم ولی حالا در مورد آینده اطمینان داریم. این پیشرفت مثبت قبلاً در ماه سپتامبر نیز مشهود بود. استارت آپ های جدید به طور مداوم در حال تأسیس هستند و Crypto Valley را به عنوان خانه ی خود انتخاب می‌کنند.
سوئیس مدت طولانی ست که به دلیل مقررات مطلوب این کشور به مرکز فعالیت استارت آپ های بلاکچین و رمزنگاری تبدیل
شده است.
رالف کوبلی نویسنده این گزارش اظهار داشت که سوئیس دارای یکی از پیشرفته ترین قوانین بلاکچین در جهان است.
در اطلاعیه ای که در سپتامبر 2020 منتشر شد، به شهروندان و شرکت ها اطلاع داده شد که از فوریه 2021 می‌توانند مالیات خود را با بیت کوین یا اتریوم پرداخت کنند.
منبع: cointelegraph

بیشتر بخوانید:  دولت ها تجارت ارز های دیجیتال را متوقف نخواهند کرد

 

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا