اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

افزایش قیمت شدید Mars Coin

salamcrypto

پس از اینکه ایلان ماسک توئیتی برای مارس کوین گذاشت، این ارز دیجیتال دچار رشد 1000 درصدی شد.
بنظر می‌رسد که ایلان ماسک که مدیرعامل تسلاست و در حوزه فناوری بسیار شهره است، در هنر پامپ کردن ارز های دیجیتال استاد شده است. امروز اوایل صبح او توئیتی در مورد مارس کوین گزاشت و قیمت این ارز دیجیتال 1000 درصد افزایش قیمت داشت.
این توئیت بخشی از توئیت در مورد دوج کوین بود. دوج کوین در سال 2013 بر اساس شوخی ساخته شده است و از آن زمان تاکنون به لطف حمایت های ماسک به یک دارایی نیمه قانونی تبدیل شده است. چپنینگ ژائو، رئیس صرافی بایننس به ایلان ماسک پیشنهاد کرده بود که اگر قرار باشد او یک ارز دیجیتال راه اندازی کند اسم آن باید مارس کوین باشد.
اما معلوم شد که در واقع یک مارس کوین وجود دارد. $MARS که پروژه ای بود که در سال 2014 راه اندازی شد و برای سال ها در حدود 0.20 دلار معامله شده بود حالا بعد از سال ها قیمت آن افزایش یافته است. امروز این ارز به اوج قیمت خود رسید و رکورد جدیدی را در 2.50 دلار ثبت کرد و بعد از آن به 1.02 دلار رسید.
تیم پشتیبان مارس کوین یک هدف مشترک با ماسک دارند و هدف آنها این است که برای استقرار اولین انسان در مریخ، تأمین بودجه کنند. یک نفر پیشنهاد کرده بود که مردم ابتدا مارس کوین را در زمین استخراج کنند و سپس با توسعه فناوری، یک نسخه از بلاکچین می‌تواند به مریخ منتقل شود.
حتی تصویری از ایلان ماسک بر روی سایت این شرکت وجود دارد گرچه در قسمت FAQ این شرکت و در سوألات مشخص می‌شود که وی در واقع به این پروژه وابسته نیست.
ماسک در ماه دسامبر همچین چیز مشابهی را برای مارس کوین توئیت کرد اما آن توئیت تأثیری بر قیمت نگذاشت و در حدود 0.17 دلار ثابت ماند.  اما اکنون با توئیت های این ارز هم مانند بیت کوین و دوج کوین به اوج قیمت خود رسید.
اگر امروز مارس کوین دیده شد و افزایش قیمت را تجربه کرد فقط بخاطر ایلان ماسک بود. افزایش قیمت دوج کوین و بیت  کوین هم بخاطر توئیت ها و رفتار های او بود.
خواه اینکه سیستم های پرداخت مبتنی بر بلاکچین دارای آینده ای در مریخ هستند یا نه، دارندگان این ارز دیجیتال حالا شاهد دیافت سود خود هستند.
منبع: decrypt.co

بیشتر بخوانید:  تسلا باید کاردانو را جایگزین بیت کوین کند!

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا