تریدینگ و سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال

چشم انداز کوتاه مدت سولانا SOL

الگوی نزولی نمودار سولانا (SOL) به یک اشباع فروش قبل از جهش احتمالی اشاره می کند.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

الگوی تایید شده سر و شانه در نمودار روزانه SOL به سمت افت تا 70 دلار است. قیمت Solana (SOL) ممکن است در هفته‌ های آینده موجب سقوط قیمت این ارز تا 70 دلار شود، زیرا الگوی سر و گردن در بازه زمانی روزانه ظاهر شد، و احتمالاً به سمت افت 45 درصدی اشاره دارد.

نمودار زیر نشان می دهد که رالی قیمت SOL در سپتامبر 2021 تا نزدیک به 217 دلار افزایش یافت، و بعد از آن تا سطح حمایت نزدیک به 134 دلار کاهش یافت و سپس برای ثبت رکورد جدید 260 دلار در نوامبر 2021 حرکت کرد. در اوایل این هفته، خریداران برای آزمایش همان 134 دلار اقدام کرد، که موفق نبودند و قیمت کاهش یافت.

کوین کده

نمودار سولانا در بازه زمانی هفتگی

نمودار سولانا در بازه زمانی هفتگی امروز 3 بهمن 1400
نمودار سولانا در بازه زمانی هفتگی امروز 3 بهمن 1400

به نظر می‌رسد که این مرحله از اقدام قیمت، الگوی سر و شانه‌ها را تشکیل می ‌دهد، یک الگویی که شامل سه قله متوالی، با مرحله میانی در محدوده 257 دلار (به نام سر) بالاتر از دو نقطه دیگر در محدوده 200 تا 210 دلار است. شانه چپ و راست).

در همین حال، سه قله SOL در بالای سطح حمایت مشترک 134 دلار قرار گرفته اند، که به آن خط گردن گفته می شود. سقوط به زیر آن سیگنال یک روند نزولی گسترده به سطحی برابر با حداکثر فاصله بین سر و خط گردن است.

در مورد SOL، فاصله حدود 137 دلار است، که هدف قیمت سر و شانه آن را نزدیک به 170 دلار قرار می دهد.

روند سولانا تا کنون

چشم انداز نزولی در حالی بود که قیمت SOL بیش از 22 درصد در این هفته کاهش یافت و در حال حاضر این آلت کوین حدود 55 درصد پایین تر از رکورد خود رسیده است، که بسیار مطابق با سایر دارایی های دیجیتالی با ارزش بالا از جمله بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) است.

بیشتر بخوانید:  تفاوت سرمایه گذاری و سفته بازی در ارزهای دیجیتال

مقایسه نمودار قیمتی بیت کوین و سولانا در یک نگاه

نمودار بیت کوین بازه زمانی هفتگی امروز 3 بهمن 1400
نمودار بیت کوین بازه زمانی هفتگی امروز 3 بهمن 1400

در اثر کاهش مداوم ارزش بازار کریپتو، تصمیم فدرال رزرو ایالات متحده برای کاهش برنامه خرید دارایی 120 میلیارد دلاری خود در ماه است که به دنبال آن سه یا چند افزایش نرخ بهره در سراسر سال 2022 گسترش خواهد یافت.

سیاست ‌های پولی سست بانک مرکزی باعث افزایش ارزش بازار کریپتو از 128 میلیارد دلار از مارس 2020 به 3 تریلیون دلار در نوامبر 2021 شده است. بنابراین، شواهد موجود در مورد بحث تیپرینگ سرمایه ‌گذاران را تحت تأثیر قرار داده است، تا بازارهای بیش از حد پمپاژ – از جمله سولانا – که از مارس 2020 نزدیک به 12500 درصد رشد کرده بودند، را محدوده کنند.

در نتیجه، اگر بازار کریپتو در جلسات پیش رو به کاهش خود ادامه دهد، SOL نیز در خطر ادامه حرکت الگوی سر و شانه خود قرار خواهد گرفت.


چشم انداز کوتاه مدت سولانا SOL

در حالی که نمودار بازه زمانی طولانی ‌تر SOL به سمت تنظیم نزولی طولانی ‌مدت متمایل است، چشم ‌انداز کوتاه ‌مدت آن نسبتاً صعودی به نظر می‌رسد.

نمودار سولانا بازه زمانی روزانه

نمودار سولانا بازه زمانی روزانه امروز 3 بهمن 1400
نمودار سولانا بازه زمانی روزانه امروز 3 بهمن 1400

این در درجه اول به دلیل دو عامل است. اولاً، قیمت SOL به سطح حمایت بحرانی 116 دلار سقوط کرده است که در محدود کردن تلاش‌ های نزولی آن در سپتامبر 2021 مؤثر بود. و دوم، شاخص قدرت نسبی روزانه آن (RSI) به زیر 30 کاهش یافت – یک سیگنال خرید کلاسیک می باشد.

کاربر عزیز ما در سایت خودمون تحلیل سولانا رو به صورت هفتگی، اول هر هفته منتشر می کنیم. امیدواریم که استفاده کنید.

منبع: کوین تلگراف

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا