اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

تاثیر ناچیز 💪 فروش چند میلیاردی بیت کوین توسط دولت ایالات متحده بر بازار

salamcrypto

اخیرا قیمت بیت کوین مانند قطاری است که ظاهراً چیزی وجود ندارد که بتواند مانع آن شود. برخی بر این باورند که حتی اگر یکی از بزرگترین نهنگ های بیت کوین ، دولت ایالات متحده ، تصمیم به فروش ذخیره های خود با ارزش میلیاردها دلار آمریکا کند ، این اثر مهمی در بازار نخواهد داشت زیرا حجم معاملات بیت کوین در یک ماه بیش از دو برابر شده است.

همانطور که گزارش شد ، در ماه نوامبر ، وزارت دادگستری ایالات متحده ، 69370 بیت کوین را که در آن زمان ارزش بیش از 1 میلیارد دلار داشت ، از دست داد. در زمان نوشتن این مقاله ، ارزش آن بیش از 2.7 میلیارد دلار است.

دولت ایالات متحده اکنون ششمین کشور از نظر دارایی بیت کوین است. (و در صورتی که آدرس های کنترل شده توسط صرافی رمزنگاری را حذف نکنیم ، چهارمین کشور ثروتمند در این زمینه است.)

لیست فروش بیت کوین

در همین حال ، دفتر دادستانی ایالات متحده برای منطقه شمالی کالیفرنیا اخیراً شکایتی مدنی را برای از دست دادن این کوین ها تنظیم کرده است. اگر تاریخچه نشانه ای باشد ، بیت کوین ممکن است در حراجی توسط سرویس مارشال ایالات متحده فروخته شود. این همان اتفاقی است که در سال 2014 و 2015 رخ داد ، هنگامی که دولت ایالات متحده بیش از 144،000 بیت کوین-  در آن زمان به ارزش 122 میلیون دلار و امروز 5.7 میلیارد دلار – به دست آورد و آنها را فروخت.

مسئله امنیت ملی آمریکا …

اگر دولت ایالات متحده این بار مسیر مشابهی را در پیش بگیرد ، دشوار است که بفهمید بازار تا چه حدی واکنش نشان می دهد. با این حال ، پیر روچارد ، استراتژیست بیت کوین در صرافی Kraken ، اظهار داشت که این فروش در مقایسه با فعالیت معاملات قوی در بازار بیت کوین در اواخر سال ، ناچیز است . امروز ، حجم معاملات 24 ساعته بیت کوین در حدود 70 میلیارد دلار است (در دسامبر به طور متوسط حدود 30 میلیارد دلار بوده است.)

بیشتر بخوانید:  مورد تمسخر قرار گرفتن دارندگان دوج کوین از سوی ایلان ماسک

اما او گفت که نگرانی بزرگتری دارد : “من فکر می کنم این فروش ، امنیت ملی ایالات متحده را تضعیف کند.”در آخرین پست خود در GitHub ، روچارد همچنین اشاره کرد ،”فروش با عجله بیت کوین توقیف شده [در سال 2014 و 2015] ، از نظر من یک اشتباه بود.”

در نتیجه ، روچارد توضیح می دهد که او “به دلایل امنیت ملی ایالات متحده ، در حال تصویت قانون برای جلوگیری از حراج است.”یکی از لوایحی که وی از آن پشتیبانی می کند ، قانون HODL بیت کوین است که به سرویس مارشال ایالات متحده اجازه می دهد “دارایی های بیت کوینی که از طریق توقیف بدست آورده اند ، تا زمان تصویب قوانین دیگر ، به طور امن نگهداری و ذخیره کند. در عوض ، بیت کوین در کیف پولی نگهداری می شود که توسط خزانه داری آمریکا اداره می شود.

وزارت دادگستری به درخواست ما برای اظهار نظر پاسخ نداد.در همین حال ، Rachid Ajaja ، مدیر عامل و بنیانگذار AllianceBlock ، اخیراً گفت که بعید است نهنگ های بیت کوینی به زودی بفروشند.

منبع : cryptonews.com


گزیده اخبار

محمد حسین فارسی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان - مترجم - فعال در حوزه ی ارزهای دیجیتال و بلاک چین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا