زوم ارز پدیا

ایردراپ چیست | اسمارت دراپ چیست | آشنایی با Airdrop و Smartdrop

salamcrypto

ایردراپ چیست | اسمارت دراپ چیست ،در این مقاله قصد داریم تا درباره ایردراپ و همچنین اسمارت دراپ گفتگو کنیم. می توان این دو اصطلاح را به صورت کلی با عنوان جایزه دادن یک توکن در بین کاربران عنوان کرد. البته شایان ذکر است که این روش های جایزه دهی را نباید با کلاهبرداری های موجود در بستر اینترنت استباه بگیرید. این دو روش، روش هایی کاملا شناخته شده و مورد تایید در دنیای ارز های دیجیتال می باشند. متاسفانه در حال حاضر افرادی زیادی هستند که از نداشتن اطلاعات افراد مبتدی سواستفاده می کنند و به آنها حمله می کنند اما در این دو روش خوشبختانه این کار امکان پذیر نمی باشد. این ارزهای دیجیتال و یا توکن های رایگان را می توانید به صورت مستقیم وارد کیف پولتان کنید. در این مقاله نیز همانطور که گفتیم قرار است به این موضوع بپردازیم.

ایردراپ Air drop چیست؟

ایردراپ نوعی توزیع توکن و یا ارز دیجیتال است که به صورت رایگان در کیف پول های کاربران واریز می شود.  هدف از انجام این کار در وحله اول تبلیغات است زیرا شما در قبال کارهایی همانند: مشاهده تبلیغات، عضویت در یک پیچ اینستاگرام و یا کانال تلگرام و…. این توکن و یا ارز های دیجیتال رایگان را دریافت می کنید. این کار باعث این می شود که افراد بیشتری به این کار بروی بیاورند البته گفتنی است که هرگز این اشتباه را نکنید که این روش یک کلاهبرداری است زیرا در قسمت قبل توضیح دادیم که ایردراپ یک روش شناخته شده است . توسعه دهندگان ارز ها می توانند با راه اندازی یک کمپین ایردراپ، کاربران بیشتری را به سمت شبکه خودشان سوق دهند و این کار باعث می شوند تا طرفداران زیادی پیدا کنند.

به عبارت دیگر ایر دراپ Airdrop  را یک شیرین کاری در دنیای ارزهای دیجیتال معرفی می کنند که طی ان به کیف پول ها توکن ارسال می شود.این ارسال با هدف معرفی و بالابردن آگاهی افراد نسبت به آن ارز یا توکن می باشد.درواقع ایردراپ یک روش بازار یابی است که توسط استارت آپ ها در دنیای ارزهای دیجیتال استفاده می شود.در ایردراپ به کیف پول تریدرها توکن واریز می کنند .که این واریز می تواند به صورت رایگان یا در ازای تبلیغات باشد.که در واقع هدف آن گسترش آگاهی در مورد یک پروژه ارزدیجیتال و جلب توجه بیشتر افراد است.ایر دراپ به طورکلی در وبسایت شرکت مربوطه و یا گروه های ارزهای دیجیتال تبلیغ می شود و توکن ها فقط برای افرادی که کیف پول دیجیتالی بیت کوین یا اتریوم  دارند ارسال می شود.برای اینکه افراد شامل گیرندگان ایردراپ باشند گاها لازم است که در کیف پول خود مقداری ارزدیجیتال را نگه دارد.در بعضی مواقع هم دیده شده که افراد لازم است ارز را در رسانه های اجتماعی تبلیغ کنند .توجه کنید که اکثر ایردراپ ها معمولا توکن های اتریوم هستند .بنابراین در این قسمت منظور از کیف پول کیف پول های اتریوم است.

ایردراپ ها airdrop هم می توانند خوب باشند و هم می توانند کلاهبرداری باشند.در هر صورت نیاز است که پروژه و اهداف آن بررسی شود.توجه کنید که در ایردراپ های قانونی توسعه دهندگان به دنبال سرمایه گذاری در ارز نیستند بلکه هدف آن ها از ایر دراپ تنها تبلیغات است. مواردی که در ان ها درخواست می شود مقادیری بیت کوین و یا اتریوم به آدرس های ناشناس ارسال کنید تا شامل ایردراپ شوید را کلاهبرداری در نظر بگیرید.همیشه مراقب کلاهبرداری های این چنینی در بازار ارزهای دیجیتال باشید.

در واقع ایر دراپ تلاشی است برای تمایز یافتن بین رقبا برای موفقیت یک ارزدیجیتال تبلیغات و یا نوعی از بازاریابی ضروری است.اگر ارز به طور گسترده بین افراد استفاده نشود قطعا نمی تواند در دنیای ارزهای دیجیتال دوام بیاورد .بنابراین برای تحقق این هدف باید میان مردم تبلیغات و بازاریابی صورت گیرد.با این حال کارشناسان کماکان در مورد اییردراپ ها هشدار می دهند.چراکه ممکن است برخی از آن ها با هدف کلاهبرداری از مردم ارزش ایزدراپ را به صورت حباب بالابرده و سپس پس از جذب افراد آن را تخلیه کنند و این گونه ارزش توکن به صفر رسیده و سرمایه مردم از دست می رود.


اسمارت دراپ Smart drop چیست؟

در زبان انگلیسی ” اسمارت ” Smart ” به معنی هوشمند می باشد. همانطور که از نام اسمارت دراپ مشخص است، این مورد کمی هوشمند تر از ایردراپ عمل می کند. اسمارت دراپ نیز همانند ایردراپ به عرضه توکن و یا ارز های دیجیتال به صورت رایگان می گویند اما اصلی ترین تفاوت آن ها در این است که اسمارت دراپ کمی هوشمندانه تر است و هدف اصلی آن ها درک بهتر کاربر و همچنین جذب کاربر می باشد. کاربرانی که از ایردراپ ها استفاده می کنند تمامی افراد با هر سطحی می باشند اما کاربران اسمارت دراپ ها تنها افرادی خاص همانند: تحلیل گر ها و یا تریدر های رمز ارز ها هستند که تنها بر روی این پروژه فعالیت می کنند.

اسمارت دراپ smart drop نوعی توزیع توکن عمومی است که برای افزایش آگاهی درباره محصول و افزایش کاربران طراحی شده است.اسمارت دراپ در ارزهای دیجیتال نوعی انگیزه در کاربران برای استفاده از آن ارز می شود.که در نهایت این انگیزه منجر به افزایش تعداد کاربران آن ارزدیجیتال می شود.در اسمارت دراپ گیرندگان بر اساس این احتمال انتخاب می شوند که در آینده از کاربران فعال این محصول باشند.

بیشتر بخوانید:  6 عامل موثر بر قیمت بیت کوین

اسمارت دراپ ها بسیار محبوب هستند.اسمارت دراپ در ارزهای دیجیتال عمدتا هدایای رایگان شامل توکن ها هستند که به عنوان ابزار بازاریابی برای افزایش استفاده کاربران ارائه می شوند.برای مثال استلار امسال در حال ایجاد یک اسمارت دراپ بزرگ برای رانندگی کاربران و ارتقا شبکه استلار انجام داده است..

گزینه ای به نام اسمارت دراپ جهانی نیز وجود  دارد.منظور از اسمارت دراپ جهانی این است که کلیه ادرس های شبکه حق دریافت توکن های توزیع شده را دارند.همانطور که اشاره کردیم اسمارت دراپ کاربران بر اساس فعالیت جامعه و استفاده از محصول هدف قرار می دهد است.


تفاوت اسمارت دراپ و ایر دراپ

تفاوت ایردراپ و اسمارت دراپ
تفاوت های ایر دراپ و اسمارت دراپ

اسمارت دراپ  و ایر دراپ هردو دبرنامه های توزیع توکن به صورت رایگان هستند .با این حال با یکدیگر تفاوت هایی نیز دارند.ایر دراپ برای توزیع توکن تقریبا همه کاربران کریپتویی را در نظر می گیرد .اما در اسمارت دراپ همانطور که اشاره کردیم کاربرانی که انتظار می رود در آن فعال تر باشند مو.رد هدف قرار می گیرند.به بیان ساده اسمارت دراپ ها افرادی که یک پروزه خاص را پیگیری می کنند را جذب می کنند.که معمولا این افراد از بین تحلیلگران و تریدرهای فعال انتخاب می شوند.


برای شرکت در ایردراپ ها باید چه کارهایی انجام داد؟

سایت هایی در بستر اینترنت وجود دارند که به شما اطلاع رسانی هایی همانند تاریخ شروع ایردراپ ها و همچنین توکن برگزار کننده ایردراپ می کند. شما می توانید به مراجعه به این نوع سایت ها از زمان برگزاری ای دراپ های توکن های مختلف با خبر شوید. یکی دیگر از امکاناتی که این سایت به شما می دهد این است که می توانید با خبر شوید که توکن در حال فعالیت ایردراپ از شما برای انجام این کار چه در خواستی دارد. در ابتدای مقاله نمونه ای از این کار ها را برایتان شرح دادیم. حال می توانید باید ببینید که در آن ایردراپ از شما در خواست چه چیزی می شود.


معرفی دو مورد از ایر دراپ های معروف

  1. خرید ارز دیجیتال اتریوم و یا بیت کوین:

بعضی از مواقع برای دریافت کوین های رایگان در ایردراپ ها نیازمند خرید مقدار مشخصی بیت کوین و یا اتریوم هستید. این کار در اصل باعث فعال سازی و صحت کیف پول شما می شود.

  1. خرید کیف پول های آنلاین و یا سخت افزاری:

پس از خرید کیف پول های سخت افزاری و یا حتی کیف پول های نرم افزاری آنلاین مقداری توکن برای شما واریز می شود. البته در همه زمان ها تنها در زمان هایی که این مورد اعلام می شود. شما می توانید به راحتی اقدام به خرید کیف پول ها در زمان ایردراپ کنید و توکن  هدیه دریافت کنید. البته این مورد با فعال بودن کیف پول شما پس از چند وقت انجام می شود.


امنیت در ایردراپ و اسمارت دراپ ها

همانطور که در ابتدای مقاله آوردیم، ایردراپ و اسمارت دراپ ها امن هستند و تقریبا شناخته شده می باشند اما با این حال نباید آن ها را به این دلیل دست کم گرفت.

از آنجایی که رایگان بودن ارز های دیجیتال کاربران متبدی را به سوی خود جذب می کند، سو استفاده کنندگان و هکران نیز طعمه های خود را در این مسیر برپا می کنند. افراد مبتدی باید بدانند تا در دام این کلابرداران نیوفتند.

مواردی که در این بابت باید دقت کنید عبارت اند از:

  1. بر روی لینک و یا قسمت هایی که لینک ناشخته دارند و یا مشکوک هستند کلیک نکنید.
  2. مشخصات کیف پول و یا باقی اطلاعات مهم خود اعم از عبارات بازیابی وکلید های خصوصی را برای کسی ارسال نکنید.
  3. اخبار ایردراپ ها را از سایت های معتبر چک کنید.

سخن آخر

شما می توانید با شرکت در ایردراپ ها رمز ارز های رایگان به دست آورید. نکته که مجدد در این قسمت به آن اشاره می کنیم این است که مراقب افراد سودجو باشید تا در مرور زمان با مشکلات متعدد رو به رو نشوید. یکی از نکات بسیار مهم امنیتی که در بخش پایانی صلاح می دانیم تا آن را با شما مطرح کنیم این است که اگر به دنبال یک سایت اطلاع رسانی ایردراپ هستید، هرگز این عبارت را در گوگل سرچ نکنید. با سرچ کردن این عبارت در گوگل، ممکن است برای شما سایت های کلاهبرداری و همچنین جعلی بارگذاری شود. افراد مبتدی قطعا نمی توانند این موارد را تشخیص بدهند و قطعا دچار سوتفاهم و سپس مشکل خواهند شد و در نهایت این مشکل برایشان درسرساز خواهد شد. به شما پیشنهاد می کنیم که اگر در نظر دارید تا در ایردراپ ها شرکت کنید، قطعا از افراد با تجربه در این زمینه مشورت و همچنین گفتگو کنید و پس اقدام به انجام این کار کنید.

ممنون که تا پایان ” ایردراپ چیست | اسمارت دراپ چیست ” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

سید مهدی میرعلمدار

دانشجوی مهندسی نرم افزار | گرافیست و ادیتور | فعال در حوزه های ارز دیجیتال، کامپیوتر، گوشی های هوشمند، گجت ها

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا