زوم ارز پدیا

صدا ، قدرت و کاربرد ریگ ماینینگ | آشنایی با عملکرد ریگ ماینینگ

صدا ، قدرت و کاربرد ریگ ماینینگ ،در این مقاله قصد داریم تا کمی درباره قدرت و سطح نویز و یا همان سر صدا و همچنین کاربرد ریگ های استخراج و یا ریگ ماینینگ بپردازیم. در دیگر مقاله های سایت زوم ارز آوردیم که ریگ ماینینگ چیست و انواع ریگ ماینینگ ها را به شما معرفی نمودیم. در ادامه این مقاله به اتفاق یک دیگر درباره کاربرد و سطح نویز و قدرت ریگ ماینر ها گفتگو خواهیم کرد. همراه ما باشید.

سلام کریپتو

ریگ ماینینگ ( Rig Mining ) چیست؟

شما می توانید با قرار دادن چند کارت گرافیک مخصوص در یک محفظه یک ریگ استخراج و یا ریگ ماینینگ بسازید. ریگ های استخراج می توانند عملیات استخراج را انجام دهند. متاسفانه قدرت ریگ های استخراج نسبت به دستگاه های ماینر پایین است و نمی توان آن را جایگزین دستگاه های ماینر کرد. تنها می توانید از ریگ ماینینگ در شبکه ای استفاده کنید که قدرت آن پایین می باشد. به عنوان مثال شما نمی توانید از ریگ ماینینگ ها در شبکه بیت کوین استفاده کنید زیرا شبکه بیت کوین سختی زیادی دارد و استخراج بیت کوین با ماینینگ سود آور نمی باشد. یک ریگ ماینینگ از قطعات مختلفی تشکیل شده است. قطعات یک ریگ ماینینگ جز کارت گرافیک و یا GPU شامل: رم، پردازنده، منبع تغذیه، حافظه، مادربرد و… می باشد. شما می توانید با تهیه یک محفظه که به آن شاسی نیز می گویند، قطعات را به یک دیگر متصل کنید و ریگ ماینینگ خود را استفاده کنید.

اسمبل ریگ های ماینینگ بسیار راحت می باشد و تنها نیاز به یک دانش کم دارد، اگر دانش اسمبل ریگ ماینینگ را ندارید می توانید از متخصص آن کمک بگیرید.

در ادامه همراه ما باشید.


قدرت ریگ ماینینگ ها

قدرت ریگ ماینینگ ها، به هش ریت کلی ریگ ماینینگ ها بستگی دارد. هر کارت گرافیک دارای یک هش ریت می باشد. شما می توانید با محاسبه هش ریت هر کارت گرافیک خود، قدرت ریگ استخراج را بدست آوردید. هرهش ریت تعداد محاسباتی می باشد که سخت افزار و یا همان کارت گرافیک شما می تواند در ثانیه انجام دهد. هش ریت ها واحد های مختلفی دارند. این واحد ها عبارت اند از: کیلوهش، مگاهش، گیگاهش، تراهش.

صرافی ایرانی کارت

تمام این واحد ها بر حسب ثانیه اندازه گیری می شوند. به صورت کلی می توان گفت که هر چه قدرت و یا همان هش ریت ریگ استخراج شما بیشتر باشد، شانس اینکه زودتر بتوانید محاسبات بلوک ها را انجام دهید زیاد می شود و زودتر می توانید ارز دیجیتال مورد نظرتان را استخراج کنید.

بیشتر بخوانید:  دلار دیجیتالی چیست؟ هدف از دلار دیجیتالی چه بود؟

سر و صدا ( نویز ) ریگ های استخراج

صدا ، قدرت و کاربرد ریگ ماینینگ،میزان صدای ریگ ماینینگ
میزان سرو صدا یا نویز ریگ ماینینگ

ریگ های استخرج تقریبا گرمای زیادی تولید می کنند. این گرما برای تمامی قطعات مضر است. برای جلوگیری و کنترل حرارت باید از فن های خنک کننده استفاده کنید. البته شایان ذکر است که کارت گرافیگ هایی که باید برای استخراج تهیه کنید تمام آن ها دارای فن می باشند. اما با این حال شما باید سیستم خنک کننده دیگری نیز برای کنترل و کاهش دما تجهیز کنید.

در دستگاه های ماینر و یا اسیک ها متاسفانه فن ها خنک کننده سر و صدای زیادی تولید می کنند. اما ریگ های استخراج، نسبت به دستگاه های ماینر، سر و صدای کمتری تولید می کنند. اینکه شما چه تعداد فن برای خنک سازی ریگ های ماینینگ در نظر بگیرید، تاثیر زیادی بر سر و صدا دارد. شما می توانید با یک ایده متفاوت، نویز ریگ استخراج خود را به حداکثر برسانید.


دیگر کاربرد های ریگ ماینینگ

کاربرد دستگاه های ماینر و یا اسیک تنها استخراج ارز های دیجیتال می باشد اما ریگ ماینینگ کاربرد دیگری نیز دارد. یکی از کاربرد های ریگ ماینینگ این است که شما می توانید به راحتی از کارت های گرافیک برای بازی استفاده کنید. کارت های گرافیکی که شما برای استخراج رمز ارز ها استفاده می کنید مناسب بازی نیز هستند. مهم ترین استفاده ای که شما می توانید از ریگ ماینینگ ها داشته باشید، همان استخراج ارز های دیجیتال می باشد.

ممنون که تا پایان مقاله” صدا ، قدرت و کاربرد ریگ ماینینگ ” با ما همراه بودید.


بیشتر بخوانید

سید مهدی میرعلمدار

دانشجوی مهندسی نرم افزار | گرافیست و ادیتور | فعال در حوزه های ارز دیجیتال، کامپیوتر، گوشی های هوشمند، گجت ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا