اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

استقبال استیبل کوین ها از بیت کوین

salamcrypto

بیش از یک میلیارد دلار استیبل کوین در حاشیه منتظر هستند تا بیت کوین را به 100 هزار دلار برسانند.
بیت کوین فقط دو هزار دلار زیر 50 هزار دلار یعنی 48 هزار دلار معامله می‌شود. اما به گفته یک تحلیلگر ارز های دیجیتال، بیش از میلیارد دلار استیبل کوین در حاشیه منتظرند تا پرچمدار ارز های دیجیتال یعنی بیت کوین را از طریق ارزش کل بازار به 100 هزار دلار در سی الی شصت روز آینده به ازای هر یک بیت کوین برسانند. از این استیبل کوین ها می‌توان برای افزایش قیمت بیشتر بیت کوین حتی بالاتر از صد هزار دلار استفاده کرد.
بعد از پنجشنبه سیاه که حدوداً یک سال قبل بود، از آن زمان تاکنون بیت کوین یک روند صعودی غیر قابل توقف را در پیش گرفته است.
ارز دیجیتال در فضای سرمایه گذاری به ستاره ای درخشان تبدیل شده بود اما با ظهور پاندمی کرونا و در بازه زمانی بسیار کوتاهی، سود این ارز ها بسیار ناچیز شده بود.
سیل سرمایه موسسه ها باعث شده که قیمت بیت کوین در طول کمتر از یک سال از 4 هزار دلار به 48 هزار دلار برسد، اما طبق گفته یکی از مبادله گران ارز های دیجیتال یعنی جوزف کانفیلد، طی دو ماه قیمت می‌تواند دو برابر شود. کانفیلد ادعا می‌کند که یک میلیارد استیبل کوین کاتالیزگر این حرکت صعودی شدید هستند.

چگونه استیبل کوین ها باعث افزایش قیمت بیت کوین می‌شوند

استیبل کوین هایی مانند تتر، پک سوز و بسیاری دیگر به یک دلار یعنی یک دلار به ازای هر یک کوین گره خورده اند. از این رو این ارز های دیجیتال در دسته ارز های پایدار قرا می‌گیرند. با افزایش عرضه این ارز های پایدار، قیمت بیت کوین، اتریوم و سایر آلت کوین ها نیز افزایش می‌یابد.
همبستگی بین تتر و بیت کوین سالهاست باعث افزایش قیمت بیت کوین شده است اما سالهاست که در آن حد چشمیگر نبوده است.
اخیراً برای ثبت سفارشات عظیم بیت کوین در Coinbase Pro از استیبل کوین ها استفاده می‌شود. تحلیلگران این موضوع را به سوخت موشک در طی روند صعودی بیت کوین تشبیه می‌کنند.
در طی روز های اخیر و قبل از اینکه تسلا این ارز را خریداری کند، بیت کوین تقریباً پایدار شده بود. اما با خرید تسلا ناگهان این ارز دیجیتال دچار افزایش قیمت شد و تحلیلگران این افزایش قیمت را به تسلا نسبت می‌دهند.
تسلا 1.5 میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرد تا به دارایی های خود اضافه کند و باعث شد که بیت کوین به اوج قیمت خود برسد و رکورد جدیدی را ثبت کند. اما از آن زمان تاکنون مقاومت 50 هزار دلار باعث شده که بیت کوین نتواند از 50 هزار دلار رد شود.
اضافه شدن یک میلارد دلار استیبل کوین، می‌تواند منجر به رد شدن از 50 هزار دلار شود.
اگر چنین اتفاقی رخ دهد، تئوری کنفیلد مبنی بر اینکه بیت کوین می‌تواند طی دو ماه به 100 هزار دلار برسد اصلاً دور از ذهن نیست و اگر رسیدن به 100 هزار دلار فقط دو ماه طول می‌کشد، این ارز در دراز مدت چقدر بالا می‌رود؟ این سوالی ست که برای جوابش باید صبر کنیم.
منبع: newsbtc.com

بیشتر بخوانید:  اولین پیروزی سازمان بورس آمریکا علیه ریپل در دادگاه

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا