تریدینگ و سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال

استیکینگ Staking در کیف پول اتمیک | آموزش استیکینگ 5 ارزدیجیتال در کیف پول Atomic

salamcrypto

استیکینگ Staking در کیف پول اتمیک ، احتمالا تا به حال راه های زیادی برای کسب درآمد در بحث ارز های دیجیتال شنیده اید. همانطور که می دانید کسب درآمد در ارز های دیجیتال به چند روش انجام می شود. در این مقاله قصد داریم تا یکی از روش های کسب درآمد را به شما عزیزان آموزش دهیم. در این روش شما نیازمند مقداری سرمایه هستید. شاید نام استیکینگ ” Staking ” را تا به حال در کیف پول های ارز دیجیتال شنیده اید. در این مقاله ما قصد داریم تا درباره استیکینگ کیف پول اتمیک ” Atmic “ با شما عزیزان گفتگو کنیم. اگر قصد دارید تا در این باره اطلاعاتی کسب کنید همراه ما باشید.

در ادامه ابتدا کمی با کیف پول اتمیک آَشنا خواهید شد و سپس به سراغ آموزش و همچنین استک نمودن 5 ارز دیجیتال خواهیم رفت. پس از مطالعه این مقاله می توانید به راحتی با استکینگ کیف پول دیجیتال استکینگ فعالیت کنید.

نگاهی به کیف پول اتمیک

استیکینگ Staking در کیف پول اتمیک
نگاهی بر کیف پول atomic

قطعا شما که در حال مطالعه این مقاله اید، با کیف پول اتمیک آشنا هستید و یا حتی شاید در آن مقداری ارز ذخیره کرده اید. با این حال نیاز دانستیم تا به این کیف پول در ابتدا نگاهی بیندازیم تا کاربرانی که با کیف پول اتمیک آشنا نستیند نیز در این قسمت آَشنا شوند.

همانطور که می دانید، در کیف پول های دیجیتال، می توانید به راحتی اقدام به ذخیره سازی ارز های دیجیتال کنید. اتمیک نام یکی دیگر از کیف پول های دیجیتال می باشد که برای تمامی سیستم عامل ها یک نسخه توسعه داده شده است. شما می توانید از کیف پول اتمیک در سیستم عامل های ” ویندوز ” Windows “، ” مکینتاش ” MAC “، ” لینوکس ” Linux “، ” ای او اس ” IOS “، ” اندروید ” Android ” استفاده کنید. این کیف پول از رمز ارز و توکن های زیادی پشتیبانی می کند. از جمله رمز ارز هایی که شما می توانید در این کیف پول ذخیره کنید عبارت اند از: بیت کوین، اتریوم، ریپل، نئو و…. . خوشبختانه این کیف پول رابط کاربری بسیار آسانی دارد و شما می توانید به راحتی از آن استفاده کنید. در این کیف پول می توانید به راحتی اقدام به خرید و فروش ارز های دیجیتال نیز کنید. این کیف پول با داشتن صرافی های داخلی به شما اینچنین امکانی را می دهد. جز اینکه خرید و فروش در این کیف پول امکان پذیر است، موارد دیگری نیز وجود دارد که شما می توانید از آن ها استفاده کنید که یکی از این موارد همان استیکینگ می باشد. در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر درباره این امکان با شما عزیزان گفتگو کنیم.


استیکینگ یا Staking چیست؟

وقتی قرار است تمامی تراکنش ها بدون هرگونه دیتا غلط و یا اشتباهی پردازش شود، باید تایید بشوند. به صورت کلی می توان گفت که در اصل بلاکچین اینچنین کار می کند. همانطور که می دانید، تایید تراکنش ها توسط ماینر ها انجام می شود. ماینر ها می توانند این کار با دستگاه های اسیک بر اساس الگوریتم POW و یا گواه اثبات کار انجام دهند و یا از طریق اعتبار سنج ها و یا ولیدیتور ها یا POS گواه اثبات سهام انجام دهند.

صرافی ایرانی کارت

همانطور که می دانید، متاسفانه تهیه دستگاه های ماینر برای برخی از افراد کمی سخت شده است و این موضوع باعث شده است تا افراد کمی بتوانند به این سمت روی ببرند. همچنین سختی شبکه استخراج هر ارز همانند بیت کوین نیز کمی این موضوع را دشوار تر کرده است. این موضوع سبب این شده است که افراد بیشتری به سمت استیکینگ روی بیاورند، زیرا در استیکینگ افراد می توانند با تایید تراکنش ها و همچنین نگهداری سرمایه خود اقدام به دریافت پاداش کنند. به صورت کلی می توان گفت که استیکینگ کمک می کند تا دارندگان ارز های دیجیتال، از یک روش غیرمتمرکز درآمد زایی کنند.

اگر قصد دارید تا روش کار با استیکینگ را آموزش ببینید در ادامه این مقاله همراه ما باشید.


استیکینگ Staking در کیف پول اتمیک Atomic

همانطور که در این مقاله اشاره شد، کیف پول اتمیک یکی از کیف پول هایی است که از استیکینگ پشتیبانی می کند. در حال حاضر تعداد کمی کوین و توکن در قسمت استیکینگ Staking وجود دارد که شما می توانید با سرمایه گذاری کسب در آمد کنید. در این مقاله ما به تمامی کوین و یا توکن های موجود در بخش استیکینگ Staking کیف پول اتمیک اشاره می کنیم و سپس به صورت تصادفی 5 توکن و کوین را به صورت کامل توضیح خواهیم داد.


کوین و توکن های موجود در بخش استیکینگ Staking

همانطور که می دانید در بخش استیکینگ Staking کیف پول اتمیک 9 کوین و توکن وجود دارد که شما می توانید از تمامی آن ها استفاده کنید. تمامی این 9 عبارات عبارت اند از:

 1. ATOM
 2. TEZOS
 3. ATOMIC WALLET TOKEN
 4. TRON
 5. BAND
 6. NEO
 7. KOMODO
 8. ALGORAND
 9. VECHAIN

مراحل انجام تمامی، این ارز ها به یک صورت انجام و شما می توانید به راحتی این کار را انجام دهید. ما در این مقاله به 5 ارز ” ATOM ” و ” TEZOS ” و ” ATOMIC WALLET TOKEN ” و ” TRON ” و ” KOMODO ” اشاره خواهیم کرد. در ادامه همراه ما باشید.


مراحل انجام استیکینگ ATOM

برای اینکه بتوانید این کار را انجام دهید باید همانند ذیل عمل کنید.

 1. ابتدا وارد کیف پول ” اتمیک ” شوید.
  استیکینگ Staking در کیف پول اتمیک
  استیکینگ رمزارز atom
 2. حال به تب ” Staking ” بروید و بر روی ” ATOM ” ضربه بزنید.
  استیکینگ Staking در کیف پول اتمیک
  استیکینگ رمز ارز Atom
 3. در صفحه جدید شما با دو گزینه ” STAKE ” و ” UNSTAKE ” رو به رو می شوید. در این مرحله بر روی گزینه ” STAKE ” کلیک کنید. در ادامه به صورت یک نکته به شما خواهیم گفت که UNSTAKE به چه معنا می باشد.
  استیکینگ Staking در کیف پول اتمیک
  استیکینگ رمز ارز atom
 4. حال باید مقدار ATOM مورد نظرتان را وارد کنید. در صورتی که قصد داشتید تمامی کوین های خود را وارد کنید می توانید بر روی STAKE ALL لمس کنید. توجه داشته باشید که حتما مقدار کوین و یا توکنی که قصد کار با آن را دارید باید در کیف پولتان وجود داشته باشد زیرا برای دریافت کارمزد مقداری نیاز دارید.
  استیکینگ Staking در کیف پول اتمیک
  استیکینگ رمز ارز atom
 5. حال دیگر کار به اتمام رسیده است و تنها باید بر روی گزینه ” STAKE ATOM کلیک کنید تا عملیات ادامه یابد.
 6. در مرحله بعد باید رمز کیف پول خود را وارد کنید. پس از وارد نمودن رمز بر روی ” Confirm ” کلیک کنید.
 7. حال توانستید به راحتی این کار را انجام دهید. دیگر کار به اتمام رسیده است.

مراحل انجام استیکینگ TEZOS

برای انجام این کار باید مراحلی همانند مراحل زیر را در بخش STAKING کیف پول اتمیک دنبال کنید.

 1. ابتدا وارد کیف پول اتمیک شوید.
 2. پس از بارگذاری کامل کیف پول، بر روی گزینه ” STAKING ” ضربه بزنید تا وارد صفحه جدید شوید. در صفحه جدید بر روی TEZOS کلیک کنید.
  استیکینگ Staking در کیف پول اتمیک
  استیکینگ ارز تزوس

  3. حال دو گزینه با نام های ” STAKE ” و ” BUY XTZ ” مشاهده می کنید. برای استک کردن ارز تزوس باید بر روی گزینه ” STAKE ” کلیک کنید.

  استیکینگ Staking در کیف پول اتمیک
  استیکینگ ارز tezos

نکته: در صورتی که ارز تزوس در کیف پول شما موجود نباشد، می توانید با کلیک بر روی BUY XTZ در همان لحظه از طریق صرافی داخلی کیف پول اتمیک اقدام به خریداری ارز دیجیتال تزوس کنید.

 1. همانند مرحله قبل، پس از کلیک بر روی گزینه STAKE وارد صفحه جدیدی می شوید که در این قسمت باید یک مقدار وارد کنید. پس از وارد نمودن مقدار بر روی گزینه STAKE XTZ کلیک کنید.
  استیکینگ Staking در کیف پول اتمیک
  استیکینگ ارز trzos
 2. حال مجدد باید رمز عبور کیف پول اتمیک خود را وارد کنید.
 3. پس از وارد نمودن رمز عبور بر روی گزینه Confirm کلیک کنید.
 4. دیگر کار به اتمام رسیده است و شما می توانید سود خود را پس از مدتی دریافت کنید.
بیشتر بخوانید:  روانشناسی بازار رمز ارز ها | روانشناسی خرید و فروش ارزهای دیجیتال

مراحل انجام استیکینگ ATOMIC WALLET TOKEN

همانطور که می دانید این توکن، متعلق به کیف پول اتمیک می باشد. شما می توانید در استیکینگ از این توکن نیز استفاده کنید. در ادامه استیکینگ این ارز آموزش خواهید دید. همراه ما باشید.

 1. وارد کیف پول اتمیک شوید.
 2. پس از بارگذاری کامل به قسمت STAKING بروید. حال در این مرحله، باید بر روی ارز ATOMIC WALLET TOKEN ضربه بزنید تا وارد صفحه جدید شوید. در صفحه جدید گزینه هایی با نام STAKE و UNSTAKE مشاهده می کنید. بر روی گزینه STAKE کلیک کنید.
  استیکینگ Staking در کیف پول اتمیک
  استیکینگ atomic wallet token
  استیکینگ Staking در کیف پول اتمیک
  استیکینگ atomic wallet token
 3. حال باید مقدار ATOMIC WALLET TOKEN انتخاب کنید. پس از انتخاب بر روی STAKE AWC کلیک کنید.
  استیکینگ Staking در کیف پول اتمیک
  استیکینگ atomic wallet token
 4. دیگر در این مرحله تنها باید رمز عبور کیف پولتان را وارد کنید و در نهایت بر روی گزینه Confirm کلیک کنید.
 5. به همین راحتی توانستید از این کوین نیز استفاده کنید.


مراحل انجام استیکینگ TRON

همانطور که در قسمت های قبل نیز مشاهده کردید، استیکینگ ارز ها به راحتی انجام شد. در این قسمت نیز در نظر داریم تا شما را با مراحل TRON آشنا کنیم. همراه ما باشید.

 1. ابتدا وارد کیف پول اتمیک شوید.
 2. زمانی که کیف پول به صورت کامل برایتان بارگذاری شد، بر روی گزینه STAKING کلیک کنید تا وارد صفحه استیکینگ شوید.
 3. حال ارز و یا کوین مورد نظر را باید انتخاب کنید. به همین دلیل بر روی TRON کلیک کنید. مجدد با دو گزینه STAKE و UNSTAKE رو به رو می شوید. اینبار نیز باید بر روی گزینه STAKE کلیک کنید.
  استیکینگ Staking در کیف پول اتمیک
  استیکینگ ارز teron
  استیکینگ Staking در کیف پول اتمیک
  استیکینگ ارز teron
 4. حال باید مقدار مورد نظرتان را وارد و سپس بر روی STAK TRX کلیک کنید.
  استیکینگ Staking در کیف پول اتمیک
  استیکینگ ارز teron
 5. حال همانند مراحل قبل نیاز است تا رمز عبور کیف پول خود را وارد کنید. پس از وارد نمودن رمز عبور کیف پولتان می توانید به این عملیات پایان دهید.

مراحل انجام استیکینگ KOMODO

استیکینگ KOMODO کمی متفاوت است چرا که شما تنها با نگه داشتن این توکن در آدرستان و انجام یک تراکنش به مقدار 10 واحد KMD می توانید کسب سود کنید. برای انجام این کار باید همانند مراحل ذیل عمل کنید.

 1. اگر در کیف پولتان مقداری KOMODO وجود دارد، تنها باید یک بار به آدرس خودتان مجدد واریز کنید و نیازی به انجام کاری نمی باشد. اما اگر در کیف پولتان KOMODO وجود ندارد باید از قسمت EXCHANGE اقدام به خرید KOMODO کنید.
 2. پس از خرید به قسمت WALLET بروید و در قسمت جستجو نام KOMODO را سرچ کنید.
  استیکینگ Staking در کیف پول اتمیک
  استیکینگ komodo
 3. حال بر روی آن کلیک و سپس بر روی گزینه ” Receive ” ضربه بزنید.
  استیکینگ Staking در کیف پول اتمیک
  استیکینگ komodo
 4. حال آدرس کیف پولتان را یادداشت کنید. و یک مرحله به قبل بیاید.
  استیکینگ Staking در کیف پول اتمیک
  استیکینگ komodo
 5. بر روی گزینه Send کلیک کنید. حال مقدار را بر روی 10 بگذارید و نوع ارز را بر روی KOMODO قرار دهید. حال آدرس را وارد کنید و در انتها بر روی Send کلیک کنید.
  استیکینگ Staking در کیف پول اتمیک
  استیکینگ komodo
 6. حال مجدد بر روی گزینه STAKING کلیک کنید و سپس بر روی KOMODO ضربه بزنید.
  استیکینگ Staking در کیف پول اتمیک
  استیکینگ komodo
 7. حال بر روی گزینه ” CLAIM KMD ” کلیک کنید تا کار به اتمام برسد.
  استیکینگ Staking در کیف پول اتمیک
  استیکینگ komodo

منظور از UNSTAKE چیست؟

زمانی که بخواهید دارایی تان را از حالت STAKING خارج کنید باید با استفاده از UNSTAKING این کار را انجام دهید. این کار به راحتی قابل انجام است و دیگر نیازی به انجام دادن کار دیگری نمی باشد. توجه داشته باشید که کوین BAND در زمان UNSTAKING یک محدودیت 21 روزه دارد و آن هم این است که پس از UNSTAKING کردن دارایی شما به مدت 21 روز فریز می شود. فریز به این معنی است که شما نمی توانید از آن به مدت 21 روز استفاده کنید و در اصل دارایی شما 21 روز قفل می شود.

برای اینکه بتوانید کوین و یا توکن مورد نظر خود را UNSTAKING کنید:

 1. ابتدا وارد سربرگ STAKING شوید.
 2. حال باید کوین و یا توکن مورد نظر را انتخاب کنید.
 3. سپس بر روی گزینه UNSTAKING کلیک کنید
 4. حال باید مقدار کوین و یا توکنی که قصد UNSTAKING آن را دارید را وارد نمایید. در صورتی که می خواهید تمامی مقدار موجود را UNSTAKING کنید باید بر روی گزینه UNSTAKE ALL کلیک کنید.
 5. حال باید برای نهایی شدن این عملیات رمز عبور کیف پول اتمیک خود را وارد کنید و در نهاییت UNSTAKING شما به راحتی انجام می شود.

هشدار:

اگر زمانی قصد اضافه نمودن مقداری کوین و یا توکن را داشته باشید، باید حواستان به این موضوع باشد که پاداشتان صفر می شود. برای اینکه این موضوع را بهتر متوجه شوید بگذارید تا برایتان یک مثال بزنیم.

اگر چندی پیش ارز بند را در حالت STAKING قرار داده باشید و اکنون بخواهید مجدد مقداری به آن اضافه کنید، پاداشی که تا کنون به دست آورده اید 0 می شود و مجدد باید صبر کنید تا پاداش به دست آورید. اگر قصد اضافه نمودن مقدار کوین را دارید، بهتر است ابتدا صبر کنید تا سودتان را دریافت کنید و سپس اقدام به انجام این کار کنید.

شاید برایتان این سوال پیش بیاید که چگونه می توانیم پاداشمان را دریافت کنیم؟ در ادامه اگر همراه ما باشید به صورت کامل به این موضوع اشاره خواهیم کرد.


چگونه می توان سود به دست آمده در حالت STAKING را دریافت کرد؟

انجام این کار بسیار آسان است و شما می توانید به راحتی این کار را انجام دهید. برای اینکه بتوانید سود بدست آمده را دریافت کنید ابتدا باید وارد کیف پول اتمیک شوید. سپس مجدد وارد قسمت STAKING شوید. حال کوین و یا توکن مورد نظر خود را انتخاب و سپس بر روی آن کلیک کنید. حال اگر شما مجاز به دریافت پاداش باشید، گزینه ای به صورت یک دکمه هایلایت شده قرار دارد که می توانید از آن طریق کار خود را به راحتی انجام دهید و اقدام به دریافت پاداش کنید.

ممنون از اینکه تا پایان ” استیکینگ Staking در کیف پول اتمیک ” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

‫19 دیدگاه ها

 1. با سلام.
  ضمن تشکر از توضیحات عالیتون
  سوال داشتم
  •آیا مقدار سود و پاداشی که در عملیات STAKING لحاظ میشود پشخص است‌؟
  مثلا برای صد ترون چقدر پاداش و سود در نظر گرفته شده؟
  •این STAKING کردن در سرعت انتقالات یا در کسر کارمزد دخالتی دارد؟

  1. بله سود کاملا مشخص است.باید ببینید که سود در نظر گرفته شده برای استیک ترون چقدر است و حداقل چند ترون می توانید استیک کنید.خیر هیچ دخالنی در سایر موارد ندارد.

 2. سلام‌ی سوال مونورو تو اتمیک ریختم اصلن نمیتونم انتقال بدم . ایمیل هم زدن میگن در حال بررسی هست . از جایی دیگه شنیدم هر ارزی تو کیف اتمیک تا یک سال بلوکه میشه ایا صحیح هست این مطلب . ؟! چکار باید انجام بدم راهنمایی کنید ممنون میشم

 3. سلام وقت بخیر،27 اسفند 99 مقدار 201 کاردانو در اتمیک استیک نمودم ومقدار 2 کاردانو نیز کم کرد و199 کاردانو را با سود سالیانه 5درصد استیک نمودم ودر دوم فروردین ساعت 3 بعد از ظهر متوجه شدم موجودی استیک را صفر نشان میدهد ،،،،لطف میفرمایید راهنمایی بفرمایید،،،،

 4. سلام،وقت شما بخیر،ببخشید در 27 اسفند مقدار 201 کاردانو با سود 5 درصد را با گزینه yearlyدر کیف اتمیک استیک نمودم ومقدار 2 تا از آن را کم کرد و199 عدد آن را استیک نمود ودر تاریخ دوم فروردین هر کاری میکنم در قسمت استیکینگ وارد میشوم موجودی استیک وبالانس آن را صفر اعلام مینماید ،میشه کمکم نمایید ممنون میشوم،خداخیرتان بدهد،،،،

   1. با سلام من مقداری ترون در کیف پول اتمیک استیکینگ کردم الان که میخوام درش بیارم نمیشه unstakeمیزنم ساعت نشون میده بعد اینکه منتظر میشم ساعت صفر بشه تا بزنم نمیشه دوباره میره 24ساعت بعدی میشه راهنماییم کنین ممنون

    1. با سلام من مقداری ترون در کیف پول اتمیک استیکینگ کردم الان که میخوام درش بیارم نمیشه Unstakeمیزنم ساعت نشون میده بعد اینکه منتظر میشم ساعت صفر بشه تا بزنم نمیشه دوباره میره 24ساعت بعدی میشه راهنماییم کنین ممنون

 5. سلام
  در کیف پول اتومیک تعدادی ada استیک کردم بعد از گذشت چند دوره یک مقدار ada برای claim کردن پیشنهاد شد اما وقتی من claim. رو زدم به جای اینکه اون مقدار به من اضافه شه از من کم شد
  ممنون میشم بفرمایید دلیلش چی بوده و باید چیکار کنم
  سپاسگزارم

 6. سلام و خسته نباشید.
  ببخشید بنده به قسمت استیک رفتم و خواستم سود چند ماهه خود را بردارم اما وقتی رمز خود و گزینه claim رو زدم اصلا به طور کلی سودم پرید و صفرشد و اصلا اضافه هم نشد. ممکن هست بنده را راهنمایی بفرمایید.باتشکر ازشما

 7. باسلام و عرض خسته نباشید کیف پول اتمیک جدیدا ارز کاردانو رو برای استکینگ کردن اضافه کرده بنده 60تاکاردانو داشتم و مراحل استکینگ کردن هم انجام دادم (دیروز اینجارو انجام دادم)اماامروز صبح که نگاه کردم دیدم 3کاردانو از کاردانوهایی که درحال استکینگ بوده کم کرده چرا اینکار رو کرده؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا