تریدینگ و سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال

استیکینگ در کیف پول تراست | آموزش استیکینگ در تراست ولت

salamcrypto

استیکینگ در کیف پول تراست ، احتمالا تا به حال درباره استیکینگ زیاد شنیده اید. ما در مقاله های گذشته نیز درباره استیکینگ در کیف پول های مختلف برای شما مقاله منتشر کرده ایم. در این مقاله نیز قصد داریم تا درباره استکینگ سه ارز دیجیتال با شما عزیزان در کیف پول تراست گفتگو کنیم. اگر به صورت اتفاقی وارد این مقاله شده اید و درباره استیکینگ ارز های دیجیتال اطلاعاتی ندارید، در این قسمت به صورت کلی درباره استیکینگ با شما عزیزان گفتگو خواهیم کرد. به صورت کلی استیکینگ سرمایه گذاری و کسب سود از ارز های دیجیتال می گویند. برای اینکه این موضوع را بهتر متوجه بشید بهتر است به این مثال دقت کنید. فرض کنید شما مقداری پول در بانک سرمایه گذاری می کنید و به اندازه مبلغ مقدار سودی را دریافت می کنید. استیکینگ نیز دقیقا به همین شکل است و شما می توانید این کار را به راحتی در کیف پول هایی که این قابلیت را دارند انجام دهید. برای مثال باید مقدار از یک کوین را استیک کنید و سپس نسبت به درصد آن کوین سود دریافت کنید. در کنار سود گرفتن شما می توانید رای نیز بدهید. یعنی تقریبا این کار به شما قدرت تصمیم گیری نیز می دهد. اگر قصد دارید تا در این باره بیشتر اطلاعات کسب کنید، در ادامه همراه ما باشید.

نیم نگاهی به کیف پول تراست

کیف پول تراست، یکی از کیف پول های نرم افزاری پرطرفدار است که شما می توانید برای ذخیره رمز ارز های خود از آن استفاده کنید. کیف پول تراست قابل نصب بر روی سیستم عامل های موبایلی ( Android – اندروید و IOS – ای او اس ) می باشد. شما می توانید از این کیف پول به راحتی در این سیستم عامل ها نیز استفاده کنید. ما امروز قصد داریم تا برای آموزش سرمایه گذاری و کسب سود از استیکینگ از کیف پول تراست نسخه سیستم عامل اندروید استفاده کنیم. اگر در حال حاضر این کیف پول را در گوشی موبایل خود ندارید، هم اکنون می توانید از دو راه اقدام کنید.

 1. با استفاده از سایت رسمی تراست ولت
 2. از فروشگاه گوگل پلی برای اندروید و از اپ استور برای آیفون

شما می توانید با کلیک بر روی هر قسمت، به صورت مستقیم کیف پول تراست ولت را از سایت های معرفی شده دانلود کنید. اگر هم اکنون این کیف پول را بر روی گوشی خود نصب دارید و از آن استفاده می کنید، ادامه این مقاله را از دست ندهید و اگر از این کیف پول استفاده نمی کنید آن را دانلود و سپس طبق آموزش ” نصب و راه اندازی تراست ولت ” کیف پول تراست را راه اندازی و طبق آموزشی که در ادامه به شما خواهیم داد، سرمایه گذاری در این کیف پول و کسب سود را آغاز کنید.

کیف پول تراست، از رمز ارز های مختلفی پشتیبانی می کند، اما در بخش استیکینگ تنها رمز ارز های ذیل را می توانید استیک کنید. این رمز ارز ها عبارت اند از:

 1. ترون (TRX)
 2. تزوس (XTZ)
 3. کازمس (ATOM)
 4. وی چین (VeChain)
 5. کالیستو (CLO)
 6. کاوا (KAVA)
 7. توموچین (TOMO)
 8. آیوتکس (IOTX)
 9. آلگوراند (ALGO)

در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر با استیکینگ و سپس با طریقه استیک نمودن سه رمز ارز ابتدایی لیست فوق یعنی ” ترون – TRX “، ” تزوس – XTZ ” و ” کازمس – ATOM ” آشنا شوید.

صرافی ایرانی کارت

آیا استیک کردن خوب است یا خیر؟

اگر بخواهیم به این سوال، به صورت کلی پاسخ دهیم باید بگوئیم که بله خوب است اما باید خودتان با توجه به ریسک هایی که این کار دارد، آن را انتخاب کنید. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که استیکینگ چه ریسک هایی دارد و شاید درباره این ریسک ها اطلاعات نداشته باشید. اگر در ادامه همراه ما باشید به صورت کامل با ریک های استیکینگ آشنا خواهید شد اما قبل از اینکه درباره ریسک های استیکینگ صحبت کنیم، قصد صحبت درباره مزایا استیکینگ را داریم. پس در ادامه همراه ما باشید.


مزایا استیکینگ ارز های دیجیتال

استیکینگ ارز های دیجیتال، مزایا مختلفی دارد که ما در این مقاله تنها چند مزیت از مزیت های موجود را برایتان خواهیم گفت. مزایا استیکینگ ارز ها دیجیتال عبارت اند از:

 1. بدون نیاز به سرمایه زیاد و تجهیزات می توان از ارز های دیجیتال درآمد کسب کرد.

همانطور که گفتیم استیکینگ همانند این است که در بانک پول سرمایه گذاری کنید. در نتیجه برای استیک نمودن رمز ارز ها نیاز به هیچگونه تجهیزاتی نیست و شما می توانید به راحتی رمز ارز ها را استیک کنید. این موضوع یکی از اصلی ترین و مهم ترین مزایا استیک کردن رمز ارز ها می باشد.

 1. می توان درآمد حاصل از این کار را پیش بینی کرد.

با استفاده از این سیستم می توانید منبع درآمد و همچنین بازگشت پول را پیش بینی کنید. این موضوع نیز یکی از مزایا مهم استیکینگ است که می توان به آن توجه کرد.

همانطور که مطالعه کردید، دو مزیت بالا از اصلی ترین مزیت های استیکینگ ارز های دیجیتال می باشد. کمی پیش تر درباره ریسک های استیکینگ با شما عزیزان گفتگو کرده ایم. در ادامه همراه ما باشید.


ریسک های استیکینگ ارز دیجیتال

استیکینگ در کیف پول تراست
بررسی ریسک های موجود در استیکینگ ارزدیجیتال

استیکینگ همانند باقی رفتار ها در ارز های دیجیتال ریسک و خطرات خودش را دارد. پاداش هایی که شما دریافت می کنید در استیکینگ ارز های دیجیتال همیشه ثابت نیستند و آن ها تحت تاثیر برخی از عوامل خارجی تغییر می کنند همچنین برای استیک نمودن رمز ارز هایتان باید یک سری از شرایط لازم را داشته باشید. شاید برایتان این سوال پیش بایید که منظور از عوامل خارجی چیست و چه عاملی بر روی سود استیکینگ تاثیر می گذارد؟ اگر در ادامه همراه ما باشید به این موضوعات پاسخ خواهیم داد.


موارد ذیل، جز مواردی است که بر روی پاداش استیکینگ تاثیر گذار است. این موارد عبارت اند از:

 1. نوسانات و نقدینگی

همانطور که می دانید بازار های مالی نوسانات بسیاری دارند. این نوسانات باعث می شود تا قیمت ها کاهشی و یا افزایشی بشوند. زمانی که کوین ها قفل شده اند در این زمانی شما تنها می توانید افزایش و یا کاهش قیمت هارا مشاهده کنید چراکه هیچ کاری جز این کار از دست شما بر نمی آید. این موضوع باعث می شود تا قیمت کوین ها با کاهش زیادی رو به رو شوند و نقدینگی خود را از دست بدهند. همانطور که گفتیم یکی از ریسک های استیکینگ دقیقا همین موضوع است که جز این موضوع، ریسک های دیگری نیز وجود دارد که در ادامه با آنها آشنا خواهید شد. شاید با شنیدن عبارت ” قفل شدن کوین ” برایتان این سوال پیش بیاید که این موضوع به چه معنی است. در قسمت بعدی قصد داریم تا درباره همین موضوع صحبت کنیم، همراه ما باشید.

 1. زمان قفل شدن

هنگامی که کوین و یا توکن های مورد نظرتان را استیک می کنید، آنها در اصل قفل می شوند و دیگر نمی توانید آنها را برداشت کنید و یا اینکه با آن ها ترید انجام دهید، دقیقا همانند بانک. لازم به ذکر است که برخی از کوین ها اینگونه نیستند و شما می توانید آن ها چک کنید، مقدار سود را مشاهده کنید و یا اطلاعات دیگری از این قبیل. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که چه کوین های قابل مشاهده و چه کوین هایی غیر قابل مشاهده است. کوین هایی همانند، کازمس – ATOM و ترون – TRX قابل مشاهده هستند و کوین هایی همانند تزوس – XTZ و الگورند – ALGORAND غیر قابل مشاهده هستند.

 1. مدت زمان پاداش

پاداش ها به دو مدل آزاد می شوند. یکی از این مدل ها به محض استیک کردن دارایی هایتان می باشد و مدل دیگر نیز مقداری طول می کشد تا آزاد شود. لازم به ذکر است که این مقدار بستگی به شبکه کوین هایتان دارد. برخی از کوین ها یک روز و یا چند هقته ممکن است زمان ببرد.

 1. نودهای بدرفتار

نودهای اعتبارسنج یا همان ولیدیتور در شبکه ای فعالیت می کنند که نیاز به یک سری از تجهیزات برای اجرا می باشند و اینکه مدت زمان فعالیت در شبکه نیز بسیار مهم است. اگر نود ها به مشکل بخورند و یا غیرفعال شوند بلاک ها از دست می روند و دچار دوبار امضا می شوند. به همین علت خطای شکستگی قیمت رخ می دهد و این خطا نیز باعث می شود تا مقداری توکن و یا کوین استیک شده اعتبار سنج ها و کاربران از بین برود.

تا به این بخش از مقاله، با عناوین زیادی آشنا شدید. در ادامه همراه ما باشید تا به سراغ آموزش استیک توکن های ” ترون – TRX “، ” تزوس – XTZ ” و ” کازمس – ATOM ” برویم.


نحوه استیک کردن توکن ترون – TRX در کیف پول تراست

استیکینگ در کیف پول تراست
آموزش استیکینگ ترون در کیف پول تراست

برای اینکه بتوانید توکن ترون را در کیف پول تراست استیک کنید، برای مراحلی آسان اما نسبتا طولانی را پشت سر بگذارید. در ادامه همراه ما باشید تا نحوه استیک نمودن توکن ترون – TRX را به صورت کامل آموزش ببینید.

برای انجام این کار ابتدا:

 1. وارد کیف پول تراست خود شوید، اگر در حال حاضر در موجودی حساب خود هیچ توکن ترون وجود ندارد، ابتد از بخش ” Buy ” مقداری خرید کنید و سپس ادامه مراحل را دنبال کنید.
 2. پس از اینکه از موجودی ترون خود مطمئن شدید، بر روی آیکون ترون لمس کنید. ( همانند تصویر ذیل )
  استیکینگ در کیف پول تراست
  استیکینگ ترون در کیف پول تراست

توجه:

در صورتی که آیکون توکن ترون وجود نداشت، شما می توانید با لمس علامتی که در بالای صفحه قرار دارد، ترون را به لیست رمز ارز ها اضافه کنید.

 1. پس از اینکه بر روی آیکون توکن ترون لمس کردید، همزمان با نمایش گزینه های موجود، بر روی گزینه ” More ” ضربه بزنید. ( همانند تصویر ذیل )
  استیکینگ در کیف پول تراست
  استیکینگ ترون در کیف پول تراست
 2. پس از انتخاب گزینه More همانطور که در تصویر ذیل مشاهده می کنید، برایتان گزینه های مختلفی نمایش می دهد، برای اینکه عملیات استیک ترون را انجام دهید باید بر روی گزینه ” Stake ” ضربه بزنید.
  استیکینگ در کیف پول تراست
  استیکینگ ترون در کیف پول تراست

توجه: برای اینکه با گزینه های این قسمت بیشتر آشنا شوید، به صورت جداگانه آن ها را به شما عزیزان توضیح خواهیم داد.

Stake detailis:

اگر بر روی این گزینه لمس کنید، صفحه ای برایتان بارگذاری می شود که شما می توانید در این صفحه اطلاعاتی درباره استیکینگ توکن ترون و وضعیت فعلی آن را ببینید. البته لازم به ذکر است زمانی می توانید وضعیت فعلی را ببینید که توکن ترون را استیک کرده باشید.

Stake:

همانطور که در قسمت قبل گفتیم، با لمس این گزینه به صفحه استیک نمودن توکن ترون هدایت می شوید و می توانید مقدار توکن مورد نظر خود را استیک کنید.

Unstake:

با استفاده از این گزینه می توانید دارایی خود را از حالت استیکینگ خارج کنید. در نتیجه اگر زمانی قصد این را داشتید که دیگر از طریق استیک کسب سود نکنید، با استفاده از این گزینه دقیقا می توانید این کار را انجام دهید.

Claim Rewards:

این گزینه مهم ترین گزینه است و شما نیز با این گزینه زیاد کار خواهید داشت. از طریق این گزینه می توانید سود های کسب شده را برداشت کنید.

 1. حال که با گزینه های این قسمت آشنا شدید، همانطور که دیدید باید بر روی گزینه ” Stake ” ضربه بزنید تا وارد محیط استیکینگ توکن ترون شوید.
 2. در صفحه جدید، در فیلد اول باید مقدار توکن ترون که قصد استیک کردن آن را دارید وارد کنید. توجه داشته باشید که حداقل مقداری توکنی که می توانید وارد کنید 1 است. یعنی برای استیک ترون باید از 1 ترون به بالا در نظر بگیرید. پس از اینکه مقدار توکن ترون خود را مشخص کردید، نوبت به این رسیده است که اعتبار سنج و یا همان ولیدیتور را انتخاب کنید. بر روی گزینه ” Validator ” ضربه بزنید و ولیدیتور مورد نظرتان را انتخاب کنید. ( همانند تصویر ذیل )
  استیکینگ در کیف پول تراست
  استیکینگ ترون در کیف پول تراست
  استیکینگ در کیف پول تراست
  استیکینگ ترون در کیف پول تراست
 3. پس از اینکه اطلاعات را وارد کردید، باید بر روی گزینه ” Continue ” بزنید. با ضربه بر روی این گزینه، صفحه به صورت اتوماتیک به صفحه اختصاصی کیف پول ترون بر میگردد. حال تا زمانی که این تراکنش در شبکه تایید نشود شما گزینه ای با نام ” Pendig ” را مشاهده می کنید.
 4. پس از اینکه تراکنش تایید شد و مراحل استیکینگ شما انجام شد، کیف پول ترون توکن های استیک و همچنین فریز شده را به شما نشان نمی دهد. با به پایان رسیدن این مرحله، شما موفق شدید تا توکن ترون را استیک کنید.

برای اطلاعات بیشتر درباره استیک توکن ترون بهتر است به چند نکته ذیل دقت کنید.

نکته شماره یک:

همانطور که گفتیم، توکن های شما قفل می شوند و دیگر شما نمی توانید مقدار توکنی که استیک کرده اید را انتقال دهید و یا با آن معامله کنید.

نکته شماره دو:

مقدار توکنی که در قسمت قبل برای استیک شدن وارد کرده اید، به مدت 3 روز فریز می شود.

نکته شماره سه:

بعد از گذشت سه روز شما می توانید توکن های خود را از حالت فریز خارج کنید. البته در صورت دلخواه می توانید این کار را نیز انجام ندهید و آن ها را در حالت فریز نگه دارید تا به صورت مدام پاداش دریافت کنید.

نکته شماره چهار:

اگر قصد داشتید تا مجدد به مقدار توکن های استیک شده خود اضافه کنید، مجدد توکن های شما به 3 روز فریز می شوند.

با پایان این قسمت، شما توانستید به راحتی توکن ترون خود را استیک کنید. حال شاید بخواهید برای اینکه وضعیت استیکینگ خود را مشاهده کنید برای انجام این کار طبق آموزش ذیل پیش بروید.

( توجه: به دلیل اینکه در کیف پول تراست که از آن عکس گرفته شد موجودی ترون وجود نداشت، از این قسمت به بعد اجازه دسترسی داده نشده است اما اگر طبق آموزش ذیل پیش بروید می توانید به راحتی این کار را انجام دهید. )


طریقه مشاهده اطلاعات ترون های استیک شده

شما می توانید با این آموزش وضعیت ترون های استیک شده خود را به صورت دقیق مشاهده کنید. برای انجام این کار می توانید از دو طریق اقدام کنید.

 1. از طریق کیف پول تراست ولت
 2. از طریق مرورگر و سایت org

در ادامه همراه ما باشید.

 • مشاهده اطلاعات از داخل کیف پول تراست

برای انجام این کار ابتدا:

 1. کیف پول تراست را باز کنید و سپس ترون را انتخاب کنید.
 2. حال وارد منوی ” Transaction Details ” شوید و سپس گزینه ” Stake ” را انتخاب کنید.
 3. در این قسمت باید بر روی گزینه ” More Details ” لمس کنید تا ” Tronscan ” برایتان بارگذاری شود.
 4. در این صفحه شما می توانید تمامی اطلاعات را درباره استیکینگ توکن ترون مشاهده کنید. به همین راحتی توانستید این کار را از داخل کیف پول تراست انجام دهید. حال در ادامه همراه ما باشید تا از طریق مرورگر و سایت org این مراحل را از داخل سایت دنبال کنید.
 • از طریق مرورگر و سایت org

برای انجام این کار ابتدا:

 1. وارد سایت ترون اسکن به آدرس org شوید.
 2. پس از بارگذاری سایت، باید آدرس TRX خود را وارد کنید. پس از وارد نمودن آدرس TRX مشاهده می کنید که تمامی اطلاعات برایتان نمایش داده می شود.
بیشتر بخوانید:  سرمایه گذاری در بیت کوین

شاید برایتان این سوال پیش بیاید که آدرس TRX چیست و از چه قسمتی باید آن را دریافت کنیم؟

در قسمت قبلی، زمانی که از طریق نرم افزار کیف پول تراست ولت این کار را انجام دادید، در یک قسمت برایتان یک آدرس با عنوان ” Hash ” نمایش داده شده است. منظور از آدرس TRX دقیقا همان Hash است و شما باید آن را در این قسمت وارد کنید.

همانطور که مطالعه کردید، دیدید که به چه راحتی توانستید توکن ترون – TRX را استیک کنید. اما همانطور که گفتیم، مراحل انجام آن کمی طولانی بود. حال اگر قصد دارید تا طریقه استیک توکن های تزوس – XTZ و کازمس – ATOM را آموزش ببینید در ادامه همراه ما باشید.


نحوه استیک کردن توکن تزوس – XTZ در کیف پول تراست

استیکینگ در کیف پول تراست
استیکینگ تزوس در کیف پول تراست

نحوه استیک کردن توکن تزوس بسیار ساده است و همانند استیک ترون می باشد. در این قسمت از آموزش قصد داریم تا انجام این کار را به شما عزیزان آموزش دهیم. در ادامه همراه ما باشید.

برای انجام این کار ابتدا:

 1. بر روی آیکون توکن تزوس کلیک کنید. در صورتی که این آیکون در بین رمز ارز وجود نداشت با کلیک بر روی گزینه بالا در سمت راست می توانید این این ارز را وارد کنید. همانند تصویر ذیل
  استیکینگ در کیف پول تراست
  استیکینگ تزوس در کیف پول تراست
 2. در صفحه جدید، باید بر روی گزینه ” More ” کلیک کنید. با لمس این گزینه، گزینه های دیگری ظاهر می شود. ( همانند تصویر ذیل )
  استیکینگ در کیف پول تراست
  استیکینگ تزوس در کیف پول تراست
 3. در این مرحله، گزینه های متفاوتی وجود دارد که شما می توانید هر کدام از آن ها که خواستید را انتخاب کنید اما در این مرحله ما با گزینه Stake کار خواهیم داشت. در ادامه درباره باقی گزینه ها توضیحات خواهیم داد. ( همانند تصویر ذیل )
  استیکینگ در کیف پول تراست
  استیکینگ تزوس در کیف پول تراست

توجه:

گزینه هایی که در تصویر فوق می بینید، همه آن ها مورد نیاز هستند. در این قسمت همانطور که گفتیم قصد داریم تا این گزینه ها را به صورت کامل توضیح دهیم.

Stake detailis:

با لمس بر روی این گزینه، اطلاعات استیکینگ خود را می توانید در حال حاضر مشاهده کنید. این اطلاعات شامل اطلاعات مختلفی است که می توانید از آن به صورت کامل استفاده کنید. توجه داشته باشید که این قسمت در صورتی فعال می شود که شما توکن تزوس را استیک کرده باشید.

Stake:

با لمس این گزینه، به صفحه استیک کردن تزوس راه پیدا می کنید و می توانید عملیات استیک نمودن توکن تروس را انجام دهید. این کار بسیار ساده است و به راحتی می توانید آن را انجام دهید. در صورت نیاز به آموزش برای این کار مطالعه ادامه مقاله را از دست ندهید.

Unstake:

شاید تصمیم گرفته اید که دیگر دارایی تان را از حالت استیک خارج کنید. برای انجام این کار باید از این گزینه استفاده کنید.Unstake به شما این امکان را می دهد که دارایی هایی که استیک کرده اید را از این حالت خارج کنید تا بتوانید معاملات را انجام دهید.

 1. در این مرحله حال که با گزینه ها آشنا شدید، می دانید که برای انجام عملیات استیکینگ باید بر روی گزینه ” Stake ” کلیک کنید، پس بر روی این گزینه کلیک کنید تا صفحه نهایی برایتان باز شود.
 2. در این بخش، دو فیلد وجود دارد که ابتدا باید ولیدیتور و یا همان اعتبار سنج را انتخاب کنید. پس از انتخاب ولیدیتور بر روی گزینه ” Next ” ضربه بزنید. دیگر نیازی به وارد نمودن مقدار همانند مرحله قبل نمی باشد چراکه به صورت پیش فرض بیشترین مقدار انتخاب خواهد شد. ( همانند تصویر ذیل )

توجه:

استیکینگ در کیف پول تراست
استیکینگ تزوس در کیف پول تراست
استیکینگ در کیف پول تراست
استیکینگ تزوس در کیف پول تراست

تزوس، تمام موجودی شما را استیک می کند اما همانند ترون دیگر موجودی تزوس شما قفل و یا فریز نمی شود و شما می توانید آن را به راحتی انتقال دهید.

 1. پس از اینکه اطلاعات را وارد کردید، باید بر روی گزینه ” Continue ” بزنید. با ضربه بر روی این گزینه، صفحه به صورت اتوماتیک به صفحه اختصاصی کیف پول تزوس باز میگردد. حال تا وقتی که این تراکنش در شبکه تایید نشود عبارت ” Pendig ” برایتان نمایش داده می شود.
 2. پس از تایید شدن تراکنش در شبکه استیکینگ توکن تزوس به پایان می رسد و شما می توانید با مراجعه به بخش ” Stake Details ” اطلاعات استیک را مشاهده کنید. با اتمام این مرحله کار به پایان رسیده است.

نکته:

به دلیل اینکه در کیف پول عکس برداری شده موجودی تزوس برابر با 0 بود، به صورت دقیق از مراحل تصویر برداری نشده است و تا قسمتی که اجازه انجام این کار را داشتیم تصویر برداری کردیم. اگر طبق مراحل گفته شده پیش بروید، در قسمت هایی که تصویر وجود نداشت می توانید به راحتی این کار را انجام دهید. در غیر این صورت اگر هرگونه سوال برایتان پیش آمد و یا اینکه با مشکلی رو به رو شدید ما را از قسمت نظرات مطلع کنید تا راهنمایی های لازم صورت بگیرد.


آموزش مشاهده اطلاعات تزوس های استیک شده

اگر قصد دارید تا درباره تزوس هایی که استیک کرده اید اطلاعات بیشتری به دست آورید باید به سایت تزوس مراجعه کنید. اگر درباره چگونگی انجام این کار اطلاعاتی ندارید می توانید با مطالعه ادامه مقاله، به راحتی این کار را انجام دهید.

برای انجام این کار ابتدا:

 1. ابتدا به سایت ” com ” مراجعه کنید. ( شما می توانید با کلیک بر روی لینک، به صورت مستقیم وارد سایت شوید. )
 2. پس از بارگذاری سایت، باید آدرس تزوس خود را وارد کنید.
 3. پس از وارد نمودن آدرس تزوس خود، می بینید که تمامی اطلاعات استیک شما نمایش داده شده است.

به همین راحتی شما توانستید اطلاعات بیشتری از استیکینگ تزوس خود را مشاهده کنید. در صورت اینکه در این قسمت با مشکل رو به رو شدید، می توانید مشکل خود را در قسمت نظرات از ما بپرسید. در ادامه همراه ما باشید تا با طریقه استیک نمودن توکن کازمس – Atom آشنا شوید.


نحوه استیک کردن توکن کازمس – Atom در کیف پول تراست

استیکینگ در کیف پول تراست
استیکینگ اتم در کیف پول تراست

استیک نمودن توکن کازمس – Atom بسیار راحت است و همانند دیگر توکن های قبلی که توضیح دادیم، باید این کار را انجام دهید. در نتیجه برای انجام این کار اتبدا:

 1. کیف پول تراست خود را باز کنید و بر روی آیکون ATOM کلیک کنید. قبل از انجام این کار به دو نکته دیل توجه کنید.

نکته شماره یک:

در صورتی که در حال حاضر در موجودی کیف پول تراست شما توکن ATOM وجود ندارد ابتدا باید کیف پول خود را مقداری شارژ کنید و پس از اینکه شارژ کیف پول با موفقیت انجام شد، ادامه کار را پیش بگیرید.

نکته شماره دوم:

شما می توانید برای انجام این کار ابتدا از سربرگ های موجود در بالای صفحه، گزینه ” Finance ” را انتخاب کنید و یا اینکه می توانید در همان صفحه ابتدایی بر روی آیکون توکن ATOM کلیک کنید. در صورتی که آیکون توکن ATOM در صفحه ابتدایی وجود نداشت می توانید با لمس آیکونی که در سمت بالا ” راست ” قرار دارد، توکن ATOM را اضافه کنید. پس از انجام این کار ادامه مقاله را دنبال کنید.

 1. پس از کلیک بر روی آیکون توکن ATOM وارد صفحه جدیدی می شوید که در این صفحه گزینه های مختلفی وجود دارد. شما در این صفحه تنها بر روی گزینه ” More ” کلیک کنید و با دیگر گزینه های موجود کاری نداشته باشید. ( همانند تصویر ذیل )
  استیکینگ در کیف پول تراست
  استیکینگ کازماس در کیف پول تراست
  استیکینگ در کیف پول تراست
  استیکینگ کازماس در کیف پول تراست
 2. پس از کلیک بر روی گزینه ” More ” گزینه های دیگری برایتان نمایان می شود. اگر طریقه استیک نمودن ترون و یا تزوس را مطالعه کرده باشید دقیقا این گزینه ها، همان ها هستند اما باز هم در این قسمت برایتان درباره آن ها توضیح خواهیم داد. ( تصویر ذیل )
  استیکینگ در کیف پول تراست
  استیکینگ کازماس در کیف پول تراست

گزینه هایی که برایتان در قسمت فوق نمایش داده است عبارت اند از:

Stake detailis:

این گزینه، به شما وضعیت فعلی استیکینگ خود را نشان می دهد. با کلیک بر روی این گزینه وارد صفحه ای جدید ی شوید که در این صفحه می توانید اطلاعات نسبی از استیکینگ خود را مشاهده کنید. ذکر این نکته خالی از لطف نیست که جز این راه، شما می توانید از طریق مرورگر کازمس این اطلاعات را به صورت دقیق مطالعه کنید. در ادامه به شما خواهیم گفت که چگونه این کار را انجام دهید. همراه ما باشید.

Stake:

در این مرحله، شما تنها با این گزینه کار خواهید داشت. با کمک این گزینه باید کازمس و یا ATOM را استیک کنید. پس بر روی این گزینه کلیک کنید.

Unstake:

شاید تا به حال فکر کرده اید که اگر روزی خواستید داراییتان را از حالت استیک خارج کنید، چگونه باید این عمل را انجام دهید. دقیقا برای انجام این عمل باید از این قسمت اقدام کنید. شما می توانید با لمس بر روی این گزینه، دارایی تان را از حالت استیک خارج کنید.

Claim Rewards:

از دیگر سوالاتی که برایتان پیش می آید این است که چگونه می توانید سود های دریافتی تان را برداشت کنید. پاسخ این سوال دقیقا همین گزینه است چراکه شما می توانید با کلیک بر روی این گزینه اقدام به دریافت سود های خود کنید. در ادامه برای یادگیری بیشتر همراه ما باشید.

 1. حال که با گزینه های این بخش آشنا شدید، همانطور که مطالعه کردید برای استیک نمودن توکن کازمس باید بر روی گزینه ” Stake ” ضربه بزنید.
 2. در این قسمت همانند توکن ترون، باید مقدار کازمس که قصد استیک آن را دارید را وارد کنید که محدودیت این بخش حداقل 0.01 می باشد. پس از انجام این کار باید ولیدیتور یا اعتبار سنج خود را مشخص کنید. با انتخاب گزینه ” Max ” در فیلد اول، کل مقدار کازمس موجود در کیف پول شما استیک می شود. ( همانند تصویر ذیل )
  استیکینگ در کیف پول تراست
  استیکینگ کازماس در کیف پول تراست
  استیکینگ در کیف پول تراست
  استیکینگ کازماس در کیف پول تراست
 3. پس از اینکه اطلاعات را وارد کردید، باید بر روی گزینه ” Continue ” بزنید. با ضربه بر روی این گزینه، صفحه به صورت خودکار به صفحه اختصاصی کیف پول کازمس – ATOM باز میگردد. حال تا وقتی که این تراکنش در شبکه تایید نشود عبارت ” Pendig ” برایتان نمایش داده می شود.
 4. پس از تایید تراکنش، با موفقیت توکن کازمس شما استیک شد و حال دیگر کار به پایان رسیده است. همانطور که در اواسط این قسمت از مقاله آوردیم، اگر قصد دارید تا برخی از اطلاعات استیک را مشاهده کنید باید بر روی گزینه ” Stake Details ” که کمی پیشتر با آن آشنا شدید کلیک کنید.

توجه:

در این قسمت از مقاله چندین نکته به شما خواهیم گفت که پیشنهاد می کنیم تمام این نکات را با دقت بخوانید و سپس این کار را انجام دهید.

نکته شماره اول:

همانطور که گفتیم حداقل مقداری که باید آن را استیک کنید برابر با 0.01 می باشد که مقدار نیز باید برای کارمزد و… در نظر بگیرید.

نکته شماره دوم:

پس از استیک نمودن توکن کازمس – ATOM هر زمان که خواستید می توانید توکن های خود را از استیک خارج کنید. لازم به ذکر است که عملیات Unstake تقریبا 21 روز طول می کشد. قبل از انجام این کار به این موضوع توجه کنید.

نکته شماره سوم:

پس از اینکه شما توکن ATOM را استیک کردید، آنها قفل می شود و دیگر قابل برداشت نیستند و سوددهی از همان لحظه آغاز می شود.

نکته شماره چهارم:

پس از اینکه توکن ها را از حالت استیکینگ خارج کردید، ( بعد از تقریبا 21 روز ) می توانید توکن هایتان را برداشت کنید و با آنها معاملات خود را انجام دهید.


آموزش مشاهده اطلاعات کازمس – ATOM های استیک شده

اگر قصد دارید تا اطلاعات کازمس استیک شده را مشاهده کنید، از دو طریق می توانید اقدام کنید. راه اول راهیست که کمی پیشتر آن را توضیح دادیم که اگر خاطرتان باشد گفتیم می توانید با بکارگیری گزینه ” Stale Detalies ” این کار را انجام بدهید. راه بعدی که قرار است در این قسمت ن را معرفی کنیم از طریق سایت کازمس می باشد که ابتدا باید به آن مراجعه کنید. در قسمت بعدی ما این آموزش را به شما خواهیم داد.

برای انجام این کار ابتدا:

 1. ابتدا به سایت ” io ” مراجعه کنید. ( با کلیک بر روی لینک می توانید به صورت مستقیم وارد سایت شوید. )
 2. پس از بارگذاری کامل سایت، باید آدرس توکن کازمس – ATOM را وارد کنید تا جستجو انجام شود و اطلاعات دقیق استیک نمایش داده بشود.

به همین راحتی توانستید ابتدا توکن کازمس – ATOM را استیک کنید و در انتها نیز اطلاعات دقیق آن را مشاهده کنید.


سوالات متداول

همیشه سوالاتی وجود دارد که ممکن است برای افراد مختلف در طول مطالعه یک مقاله پیش بیاید. در این قسمت از مقاله ما قصد داریم تا به چندین سوال احتمالی که ممکن است برایتان ایجاد شود پاسخ بدهیم. در ادامه همراه ما باشید.

 1. پاداش های استیک شده کازمس – ATOM چگونه محاسبه می شود؟

توکن های کازمس جدید، با هر بلاک تولید می شوند و بین ویلیدیتور یا اعتبارسنج ها و همچنین نماینده ها توزیع می شود. این موضوع سبب انگیزه برای هولدر ها می شود و باعث می شود تا آنها را به طور منفعلانه نگه ندارند. این موضوع باعث می شود تا توکن ها در ریسک قرار بگیرند تا به امنیت شبکه کمک شود همچنین تعداد ATOM های تولید شده در شبکه متفاوت است و بستگی به مقدار استیک شده در شبکه دارد.

 1. چه زمانی پاداش استیکینگ را می توانیم دریافت کنیم؟

هر از هر دوره که مقدار توکن های شما از حالت قفل در بیاید، پاداش ها توزیع می شوند. حداقل زمانی که طول می کشد تا پاداش ها را دریافت کنید 21 روز است و پس از این دوره می توانید پاداش های خود را به صورت کامل دریافت کنید.


نتیجه گیری استیکینگ در کیف پول تراست

همانطور که در این مقاله مطالعه کردید، با یکی دیگر از راه های کسب در آمد در ارز های دیجیتال آشنا شدید. استیک رمز ارز ها به شما کمک می کند تا بتوانید سود کسب کنید و بدون نیاز به سرمایه زیاد کسب در آمد داشته باشید. در این مقاله توانستید با استیکینگ سه توکن که در کیف پول تراست انجام می شود آشنا شوید. در صورت ایجاد هرگونه مشکل و یا طرح سوال، می توانید از قسمت نظرات که در انتهای همین مقاله است، سوال و مشکلات خود را بپرسید.

ممنون از اینکه تا پایان ” استیکینگ در کیف پول تراست ” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

‫29 دیدگاه ها

 1. سلام
  مقداری atom از بایننس به تراست والت انتقال دادم ولی در زیر صفحه مقدار اتم نوشته شده ولی بالای صفحه صفر اتم هست و استیک و اناستیک در دسترس نیستن مشکل از کجاست ؟
  ممنونم اگه راهنمایی کنید

 2. سلام من مقداري ارز باينس كوين رو قفل كردم ولي الان نمي تونم ازادش كنم existing unbonding dedelegation found (400 مي نويسه بايد چيكار كنم ممنون و بعد سودي كه ميدي ٥٠ در صده ايا امكان كلاه برداري هست!؟!؟

   1. خانم مسكيني سلام من چيكار كنم تا ارزم از قفل در بياد بالا اشاره كردم خطا ميده ممنون از راهنمايتون 🌹

 3. به نظر شما كدام ارز ها تو اين هفته رشد خواهند كرد ممنون ميشم تجربتون رو به اشتراك بزاريم

 4. ببخشید من یک ماهی هست توکن اتمیک رو استیک کردم ولی حتی نصفشم میخوام بردارم میگه شما مقدار کافی برای پوشش کارمزد رو ندارید!

 5. سلام
  وقتتون بخیر
  من به کیف پولم کاردانو واریز کردم و توی اون کیف پول، کاردانو هام داشت استیک میشد و فکر میکنم برای همین هم تا الآن واریز نشده
  خواستم ببینم چکار باید بکنم؟

  1. استیک در کیف پول تراست سالیانه هست.شما می توانید با رفتن به بخش استیک ارز استیک شده خود را unstake کنید.سپس بعد از مدتی دوباره ارز شما به حساب شما وارد خواهد شد.

 6. سلام من مقداری تتر در تراست ولت در شبکه ترون دارم
  ترون در کیف پولم دارم حدود 300 trx
  ولی نمشه انتقال بدم به بایننس کامزد کم میکنه ولی انتقال نمیده چیکار کنم
  ممنون

   1. ببخشید تتر من توی شبکه ترون هست چه ارتباطی به اتریوم داره؟!!!!!
    هزینه شبکه با ترون هست که که من trx دارم توی کیف
    ممنون که وقت میزارین

 7. سلام خسته نباشید
  من مقداری ارز پنکیک دارم توی تراست ولت میخوام بفروشم ولی به عنوان کارمز باینس اسمارت چین میخواد و من ندارم چی کار باید بکنم لطفا راهنمایی کنید

   1. سلام خانوم مسکینی
    من یک هفته پیش BNB رو تراست ولت unstake کردم بعد از اتمام حراج 7 روزش. اما هنوز در حالت pending هستش چیکار کنم. البته اعلام unstake اومده زیر صفحه BNB اما هنوز pending هستش. ممنونم

 8. سلام خانوم مسکینی
  من چن روز پیش BNB رو تراست ولت unstake کردم اما هنوز در حالت pending هستش چیکار کنم 6 روزه. البته اعلام unstake آمده و pending هستش. ممنونم از شما.

 9. سلام
  اينكه تو قسمت جزئیات زده که سه روز مسدود میشه و APR زده 0.74 % یعنی اینکه در مدت سه روز 0.74 % سود میده؟

  1. سلام ، دوست عزیز دقیقا مانند اینکه پول خود را به مدت یکسال در بانک سپرده قرار می دهید . و بانک به ازای یک سال نگهداری و استفاده از پول شما به شما سود یا پاداش پرداخت می کنند

 10. سلام.من بایننس کوین را در خود تراست ولت 14 روز با ولیدیتور اکتیو یعنی خود تراست استیک کردم واصلا پاداشی بهم نداد بعد از استیک خارج کردم و7 روز طول کشید تا در دسترس شد. مجدد استیک کردم والان 9 روز گذشته وهیچ پاداشی نداده. در ضمن با فرایند اشنا هستم ومثلا برای ترون درست سر وقت ریوارد یا پاداش را روزانه دریافت ومشاهده میکنم اما برای bnb نمیدونم چرا فقط استیک را نشان میده وهیچ گزینه ریواردی نیست و وقتی هم انستیک میکنم نه به مقدار خودم چیزی اضافه شده ونه در صفحه خود ارز خبری از پاداش هست لطفا راهنمایی بفرمایید.

  1. سلام دوست عزیز پاداش را در مرحله آخر می دهند و اینکه زمانی که شما از استیک خارج کنید هیچ پاداشی به شما تعلق نمی گیرد . باید زمان استیک تمام شود و خودش به صورت خودکار از حالت استیک خارج شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا