ارزهای دیجیتالمعرفی ارز دیجیتال

ارز استاتوس SNT چیست ؟ | بررسی ارز دیجیتال Status

رمز ارز استاتوس ( Status ) چیست ؟در این مقاله قصد داریم تا شما را در ابتدا با پلتفرم این ارز دیجیتال آشنا کنیم . سپس به بررسی توکن ارائه شده توسط این پلتفرم بپردازیم . در واقع قصد داریم تا شما را با عملکرد و ویژگی های این رمز ارز آشنا کنیم . در ادامه مطالب به شما خواهیم گفت که آیا این پلتفرم از امنیت کافی برخوردار می باشد یا خیر.اگر شما قصد خرید و یا سرمایه گذاری ارز دیجیتال استاتوس را دارید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید .

نگاهی به پلتفرم استاتوس ( Status )

نگاهی به پلتفرم استاتوس ( Status )
نگاهی به پلتفرم استاتوس ( Status )

پلتفرم استاتوس به عنوان یک سیستم عامل تلفن همراه و دسک تاپ و یک مرورگر غیرمتمرکز دسته بندی می شود که دارای یک سیستم پیام رسانی است . به همین ترتیب ، استاتوس به شما امکان می دهد در هر زمان و از هر مکانی با یک شبکه ارتباط برقرار کنید .

این پلتفرم یک نود کم مصرف Ethereum است و توانایی این را دارد که از طریق برنامه ای که روی تلفن همراه یا رایانه شما نصب شده است ، به همه برنامه های غیرمتمرکز اتریوم یا DApp ها دسترسی داشته باشید . این به معنی است که کاربران می توانند پیام های رمزگذاری شده ارسال کنند و همچنین به برنامه های غیرمتمرکز از جمله کیف پول ارز دیجیتال دسترسی داشته باشند .

پس از شناخت کوچکی با پلتفرم ارز دیجیتال استاتوس ، در ادامه مطالب به شناخت توکن استاتوس یا SNT می پردازیم .


ارز استاتوس SNT چیست ؟

ارز استاتوس SNT چیست ؟
ارز استاتوس SNT چیست ؟

توکن SNT یک توکن ERC-20 است در شبکه اتریوم ساخته شده است . این در واقع توکن سودمند پلتفرم است . استفاده از شبکه استاتوس رایگان است ، اما شما به توکن SNT برای دسترسی به ویژگی های اپلیکیشن نیاز دارید .

1.برای مثال می توانید اعلان ها را انتخاب و دریافت کنید .

2.درباره مسائل مختلف استاتوس پیشنهاد دهید .

3.با استفاده از این توکن ثبت نام کنید و نام های کاربری را ذخیره نمایید .

4.نشان هایی را دریافت کنید که میزان اعتبار حسابها را نشان می دهد .

5.گروه های عمومی ایجاد کنید و برای ورود به آنها به نشان های خاصی احتیاج دارید .

6.Dappها را لیست کرده و در فهرست DApp قرار بگیرید .


نگاهی به تاریخچه و بنیان گذاران استاتوس ( Status )

نگاهی به تاریخچه و بنیان گذاران استاتوس ( Status )
تاریخچه و بنیان گذاران استاتوس ( Status )

به طور کلی شبکه Status توسط Carl Bennetts و Jarrad Hope تاسیس شد . هر دوی آنها قبلا یک شرکت پخش نرم افزار داشتند. این شبکه در ژوئن سال 2017 منتشر شد.

آنها بیش از شش سال در پروژه هایی مختلف با هم همکاری داشتند و سه سال از آن را به اداره یک شبکه توزیع نرم افزار پرداختند که بیش از 20 میلیون نصب را در بسیاری از ارائه های نرم افزاری انجام داد . از سود این پروژه برای تامین اعتبار پروژه های آینده استفاده شد . در طول این مدت آنها در موقعیت منحصر به فردی بودند تا ببینند چگونه داده های شخصی موجود در اینترنت خریداری و فروخته شود .

پس از شناخت ارز دیجیتال استاتوس و پلتفرم آن نیاز است تا با نحوه عملکرد این پلتفرم نیز آشنا شوید .


عملکرد ارز دیجیتال استاتوس ( Status ) چگونه است ؟

عملکرد ارز دیجیتال استاتوس ( Status ) چگونه است ؟
بررسی عملکرد ارز دیجیتال استاتوس ( Status )

به طور خلاصه می توان گفت استاتوس برای تعامل با DApp ها در شبکه اتریوم ایجاد شده است و به عنوان یک پلتفرم پیام رسانی و یک مرورگر وب 3 نیز عمل می کند . در واقع افرادی که به اینترنت دسترسی داشته باشند می توانند از اپلیکیشن Status برای پرداخت های نظیر به نظیر و همچنین ارتباطات رمز گذاری شده همتا به همتا استفاده کند .

این پلتفرم از پروتکل Whisper V5 برای نودها و پشتیبانی از چت غیرمتمرکز استفاده می کند .


ویژگی های ارز دیجیتال استاتوس ( Status )

ویژگی های ارز دیجیتال استاتوس ( Status )
بررسی ویژگی های ارز دیجیتال استاتوس ( Status )

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم ، Status یک بستر پیام رسانی Open Source و همچنین یک رابط تلفن همراه است . این رابط به کاربران این امکان را می دهد تا با استفاده از DApp های فعال در بلاکچین اتریوم ارتباط برقرار کنند . از جمله ویژگی های این ارز دیجیتال می توان به موارد زیر اشاره کرد .

1.ارسال و دریافت پیام های رمزگذاری شده به صورت همتا به همتا

2.استفاده از قراردادهای هوشمند

3.رفتار شبکه و نرم افزار آن با علایق یک کاربر خاص تطبیق پیدا می کند .

انتظار می رود تا اینجای مطالب با شبکه ارز دیجیتال Status و توکن اختصاصی آن آشنایی پیدا کرده باشید . در ادامه مطالب قیمت این ارز دیجیتال را بررسی خواهیم کرد . اگر شما قصد خرید ارز دیجیتال استاتوس را دارید ، بد نیست که نگاهی به قسمت بعدی مقاله بیاندازید .


روند قیمت ارز دیجیتال استاتوس ( Status )

در این قسمت از مقاله ما برای شما نموداری فراهم آوردیم که روند قیمت این ارز دیجیتال را از سال 2017 تا اکنون نشان می دهد . همانطور که در نمودار مشاهده می کنید در ژانویه 2018 به ATH خود رسیده است . در زمان نگارش این مقاله قیمت این رمز ارز برابر با 0.086176 دلار آمریکا می باشد و حجم معاملات روزانه آن برابر با 128،910،133 دلار است . این ارز دیجیتال در 24 ساعت گذشته 23.96% کاهش یافته است و اکنون در سایت CoinMarketCap  رتبه 113 را به خود اختصاص داده است .

روند قیمت ارز دیجیتال استاتوس ( Status )
روند قیمتی ارز دیجیتال استاتوس ( Status )

 


امنیت شبکه Status

امنیت شبکه Status
بررسی امنیت شبکه Status

زمانی که صحبت از شبکه استاتوس می شود ، هدف اصلی آن این است که یک ابزار ارتباطی واقعا غیرمتمرکز باشد که با گذشت زمان می تواند همه اشخاص ثالث را حذف کرده و میزان حمله را برای مخرب سازی این پلتفرم کاهش دهد .

در واقع پیام ها مسدود یا بلاک نمی شوند و هنگامی که کاربر این گزینه را انتخاب می کند ، شبه ناشناس هستند . شما می توانید ارزهای دیجیتال خود را در کیف پول Status ذخیره و دریافت کنید ، زیرا دارای کلیدهای خصوصی نمی باشد .

بیشتر بخوانید:  USDC چیست ؟ | همه چیز درباره استیبل کوین usdc

در مطالب قبلی گفتیم که شبکه Status از طریق مرورگر وب 3 نیز عمل می کند ، جایی که داده های کاربر نهایی و اطلاعات توسط هیچ شخص ثالثی قابل دسترس نیست .

هویت کاربر در استاتوس با یک کلید جفت رمزگذاری تولید می شود که با رمز عبور محافظت می شود . استاتوس همچنین از پروتکل  Waku برای ارتباطات نظیر به نظیر یا P2P استفاده می کند و Waku خود به شبکه همتا متکی است تا پیام ها را به سمت یکدیگر هدایت کنند .


کیف پول های ارز دیجیتال Status

کیف پول های ارز دیجیتال Status
معرفی کیف پول های ارز دیجیتال Status

پس از اینکه ارز دیجیتال خود را خریداری نمودید ، باید ارز مورد نظر را در کیف پول های دیجیتالی ذخیره نمایید . در واقع کیف پول ها این قابلیت را دارند تا از ارز شما نگهداری کنند . توکن SNT بر اساس استاندارد ERC-20 در بلاکچین اتریوم صادر می شود . به همین دلیل می توان از کیف پول هایی که از استاندارد ERC-20 پشتیبانی می کند ، استفاده کرد . در ادامه مطالب شما لیستی از کیف پول های ارز دیجیتال Status مشاهده خواهید کرد .

1.Ledger Nano S : این کیف پول از جمله کیف پول های سخت افزاری می باشد که از امنیت بالایی برخوردار است .

2.Trezor One : از دیگر کیف پول های سخت افزاری است که از توکن SNT پشتیبانی می کند .

3.MetaMask :  این کیف پول از جمله کیف پول های تحت وب می باشد . این کیف پول تنها از اتریوم و توکن هایی که بر روی این بلاکچین ساخته می شوند ، پشتیبانی می کند .

4.MyEtherWallet : می توان گفت این کیف پول از جمله کیف پول های نرم افزاری می باشد و این کیف پول هیچگاه کایدهای خصوصی شما را ذخیره نمی کند .

5.Atomic Wallet : در این کیف پول می توانید توکن SNT را ذخیره نمایید . این کیف پول از بیش از 300 ارز دیجیتال و سایر توکن های ERC-20 و BEP2 پشتیبانی می کند .


چگونه ارز دیجیتال استاتوس را خریداری نماییم ؟

چگونه ارز دیجیتال استاتوس را خریداری نماییم ؟
خرید ارز دیجیتال استاتوس

اگر تجربه انجام معاملات در زمینه رمز ارزها را داشته باشید ، می دانید که برای خرید ارزهای دیجیتال به صرافی ها مراجعه کنید . شما می توانید پس از احراز هویت در صرافی مورد نظر و ثبت نام در آن صرافی ارز دیجیتال Status را خریداری نمایید .

به عبارت دیگر می توان گفت برای خرید ارزهای دیجیتال باید به صرافی های پشتیبان کننده این ارز مراجعه کنید .

صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال Status

1.Binance : این صرافی از جمله مشهورترین صرافی های ارز جهان می باشد که روزانه حجم معاملات بالایی را به خود اختصاص داده است .

2.CoinTiger : این صرافی در 15 نوامبر سال 2017 راه اندازی شد و یک صرافی متمرکز واقع در سنگاپور است .

3.BiKi : یک صرافی متمرکز است که بستر دارایی دیجیتال برای تجارت بیش از 150 ارز پایه و 280 جفت معاملاتی فراهم می کند .

4.OKEx : از جمله مشهورترین پلتفرم ها برای مبادله ارزهای دیجیتال می باشد که از سایر رمز ارزها همچون بیت کوین ، اتریوم ، پولکادات و … پشتیبانی می کند .

5.Upbit : این صرافی در پلتفرم خود 121 ارز دیجیتال و بیش از 200 جففت تجارتی ارائه می دهد .

برای اینکه بتوانید اطلاعات بیشتری در ارتباط با صرافی های پشتیبان کننده این ارز دیجیتال پیدا کنید ، می توانید با مراجعه به سایت CoinMarketCap لیست کاملی از این صرافی ها را مششاهده کنید .


چگونه ارز دیجیتال Status را بفروشیم ؟

چگونه ارز دیجیتال Status را بفروشیم ؟
فروش ارز دیجیتال استاتوس

همانطور که در قسمت خرید این ارز دیجیتال گفتیم ، برای فروش ارز دیجیتال Status نیز شما باید به صرافی ها مراجعه کنید . اگر از قبل در صرافی مورد نظر خود تبادل انجام نداده باشید ، می توانید پس از ثبت نام در صرافی انتخابی ارز خود را به فروش برسانید . انتخاب یک صرافی معتبر به شما کمک می کند تا با خیال راحت ارز خود را به فروش برسانید . در واقع می توان گفت یک صرافی معتبر از کارمزد کم و پشتیبانی خوب برخوردار است تا شما بتوانید به هنگام بروز مشکل به پشتیبانی صرافی مراجعه نمایید .


آینده قیمت ارز دیجیتال استاتوس Status

آینده قیمت ارز دیجیتال Status
آینده قیمت ارز دیجیتال Status

ارز دیجیتال Status در ژوئن 2017 با میانگین قیمت 0.055 دلار به فروش رفته است . این ارز دیجیتال در سال 2020 پس از توسعه مالی غیرمتمرکز با عملکرد گسترده خود ، به رسمیت شناخته شد . بیشترین توکن های مبتنی بر اتریوم با DeFi ادغام شده و روند صعودی را دنبال می کنند ، اکنون استاتوس به عنوان یکی از بخشهای مهم توسعه و ارتباطات استاتوس DApp ها همچنان پیش از سال 2020 اجرا می شود .

در این قسمت با توجه به اطلاعات داده شده و بررسی های انجام شده می توان نتیجه گرفت که این ارز دیجیتال یک روند صعودی را در آینده طی خواهد کرد .


کلام آخر ارز دیجیتال Status

به طور کلی ، در ابتدای این مقاله به شناخت پلتفرم Status پرداختیم . بررسی کردیم که این پلتفرم به عنوان یک سیستم عامل تلفن همراه ، دسک تاپ و یک مرورگر غیرمتمرکز عمل می کند . این پلتفرم همچنین دارای یک سیستم پیام رسانی است که شما می توانید در هر موقعیتی با این پلتفرم ارتباط برقرار کنید .

توکن SNT از جمله توکن های ERC-20 می باشد که در شبکه اتریوم ساخته شده است . در واقع توکن SNT ، توکن ارائه شده پلتفرم استاتوس می باشد . برای اینکه بتوانید به ویژگی های اپلیکیشن Status دسترسی پیدا کنید شما نیازمند به توکن SNT می باشید .

شما می توانید این رمز ارز را در صرافی های Binance ، CoinTiger ، Biki ، OKEx و … خریداری نمایید . همچنین می توانید این ارز دیجیتال را در کیف پول سخت افزاری Ledger Nano S ، کیف پول سخت افزاری Trezor One ، کیف پول تحت وب MetaMask ، کیف پول نرم افزاری MyEther Wallet و Atomic ذخیره نمایید .

ممنون از اینکه تا پایان “ ارز استاتوس SNT ” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز

لینک مطلب : http://bit.do/fPNhL


بیشتر بخوانید

نفیسه جمالی

مهندسی کامپیوتر فارغ التحصیل از دانشگاه تهران جنوب - مترجم زبان انگلیسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا