زوم ارز پدیا

آموزش بازی استپن STEPN

آموزش بازی استپن STEPN، بازی های بلاکچینی؟! شاید تا به حال نام بازی های بلاکچینی را زیاد شنیده باشید. یکی از راه های کسب درآمد در حوزه ارزهای دیجیتال، استفاده از بازی های بلاکچینی است. در حال حاضر گیم های بسیار زیادی وجود دارند که بر روی بستر بلاکچین فعالیت می کنند. ما در سایت زوم ارز، اکثر بازی های پردرآمد را به شما عزیزان آموزش دادیم ایم. اگر قصد دارید تا با بازی های بلاکچینی آشنا شوید پیشنهاد می کنیم که همین حالا به تب مربوطه مراجعه کنید.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

برخی از بازی های بلاکچینی Free 2 Earn هستند؛ یعنی شما می توانید به راحتی و بدون نیاز به سرمایه اولیه بازی و سپس درآمد کسب کنید؛ اما برخی از بازی های دیگر این‌گونه نیستند و شما برای کسب درآمد باید مقداری هزینه کنید. در این مقاله قصد داریم تا به شما یکی دیگر از بازی های بلاکچینی را معرفی کنیم اما توجه داشته باشید که این بازی نیاز به سرمایه اولیه دارد.

بازی بلاکچینی stepn یکی از بازی های سبک Move 2 Earn می باشد. در این نوع بازی شما با حرکت کسب درآمد می کنید. ایده ای که توسعه دهندگان این بازی پیاده سازی کرده اند بسیار جذاب است و قطعاً در آینده توسعه دهندگان این بازی می توانند با گسترش این گیم به سرمایه عجیبی برسند.

کوین کده

به صورت کلی نحوه انجام بازی این‌گونه است که شما با استفاده از پیاده روی معمولی، پیاده روی تند و یا دویدن کسب درآمد می کنید! شاید برایتان جالب باشد اما با توجه به گسترش حوزه کریپتو این موضوع در بخش بازی های بلاکچینی تحقق پیدا کرده است.

اگر فردی بی تحرک هستید و یا برای باشگاه رفتن بسیار بهانه تراشی و تنبلی می کنید، این بازی می توانید شما را به بهانه کسب درآمد تشویق به انجام فعالیت و ورزش کند. اگر برعکس این موضوع نیز هستید، یعنی شما فردی اهل پیاده روی و یا ورزش می باشید، می توانید با نصب این بازی به راحتی با فعالیت های پیاده روی کسب درآمد کنید.

حتی لازم به ذکر است که اگر شما در چالش های این بازی شرکت کنید، می توانید سرمایه بسیار مناسبی را کسب کنید. تقریباً طبق تحقیقاتی که انجام داده ایم، افرادی که در این بازی بسیار فعال بودند و همچنین سطح و یا لول آن ها نیز بالا بوده است، معمولاً ماهانه درآمدی حدود 120 تا 150 دلار را از این بازی کسب کرده اند. البته این درآمد وابسته به موضوعات مختلفی از جمله قیمت فعلی توکنی که در بازی به شما تعلق می گیرد وجود دارد.

در کل همان‌طور که گفتیم، در این مقاله قصد داریم تا شما عزیزان را با این بازی آشنا کنیم و سپس به شما تا حدودی طریقه انجام این بازی را آموزش دهیم. به دلیل اینکه این بازی نیاز به سرمایه اولیه دارد، امکان آموزش کامل این گیم جذاب متأسفانه وجود ندارد. در ادامه همراه ما باشید.

نکته: همراهان عزیز زوم ارزی برای مطالعه ی کامل درمورد توکن این بازی روی این لینک ارز دیجیتال GMT کلیک کرده و مقاله ی تخصصی این ارز دیجیتال را مطالعه کنید.

نیم نگاهی به بازی بلاکچینی stepn

نیم نگاهی به بازی بلاکچینی stepn
نیم نگاهی به بازی بلاکچینی stepn

سال 2021، یکی از سال های بود که یک تکنولوژی جدید با نام متاورس در حوزه کریپتو بولد و یا پررنگ شد. از همان زمان نیز بازی های متاورسی هر روز و هر روز در بین برخی از کاربران این حوزه پرطرفدار تر می شد. بازی بلاکچینی stepn یک پروژه Web3 می باشد که بر روی بلاکچین سولانا Solana و همچنین بایننس اسمارت چین BNB Smart chain پیاده سازی شده است. خوشبختانه این موضوع، این نوید را به ما می دهد که کارمزد تراکنش ها در این بازی نسبت به برخی شبکه های دیگر همانند اتریوم و… کمتر است.

بازی بلاکچینی stepn به گونه ای طراحی شده است تا بتواند بر روی سالم زیستن انسان ها تاثیر بسزایی بگذارد. اگر فردی اهل ورزش و پیاده روی نباشد، قطعاً با توجه به این بازی به سراغ پیاده روی می رود و این یعنی حرکت انسان ها به سمت یک زندگی سالم همگام با فعالیت.

شما باید برای شروع در این بازی ابتدا NFT های آن را خریداری کنید. شاید برای شما این سؤال پیش بیاید که محصولات NFT این بازی دقیقاً چه محصولاتی است؟ NFT های موجود در این بازی به صورت کتانی هستند. همان‌طور که شما در دنیای واقعی برای دویدن و پیاده روی نیاز به کتانی مناسب دارید، در این بازی نیز باید کتانی خریداری کنید.

هر کتانی امکانات خاص خودش را دارد و شما با توجه به کتانی که خریداری کرده اید می توانید پاداش بگیرید. لازم به ذکر است که اگر در این بازی دو و یا چند کتانی داشته باشید، می توانید به راحتی آن ها را با هم ادغام کنید و در آخر یک کتانی با قدرت بیشتر دریافت نمایید.

شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که پاداش های دریافتی ما با ارز دیجیتال BNB و یا Solana انجام می شود؟ خیر! این گیم جذاب 2 توکن اختصاصی با نام های GMT و GST دارد که در ادامه درباره هر کدام توضیحاتی را ارائه خواهیم کرد. پاداش های دریافتی شما در این بازی با استفاده از توکن GST می باشد. شما می توانید پس از دریافت این توکن، به راحتی آن را در صرافی های خارجی نقد و به تومان تبدیل کنید.

یکی از سؤالاتی که ممکن است در این لحظه برایتان ایجاد شود این است که این توکن در چه رنج قیمتی قرار دارد؟ در ادامه به صورت کامل این توکن را در سایت کوین مارکت کپ بررسی می کنیم. در ادامه همراه ما باشید.

امروزه با توجه به تغییر لایف استایل انسان ها، افراد بسیار زیادی به دنبال تناسب اندام هستند که این موضوع می توانید یک مشارکت باورنکردنی از سوی این نوع کاربران برای بازی رقم بخورد. تا به این لحظه، این چنین بازی ساخته نشده است و به همین دلیل این احتمال وجود دارد که در آینده بازی بلاکچینی stepn با استقبال کاربران رو به رو شود. البته لازم به ذکر است که این موضوع نیاز به تلاش توسعه دهندگان و همچنین کاهش سرمایه اولیه بازی نیز دارد. در صورتی که سرمایه اولیه این بازی از آنچه مردم تصور می کنند بیشتر باشد، قطعاً افراد کمتری به سمت این بازی جذاب می روند. البته لازم به ذکر است که متأسفانه در حال حاضر این بازی نیاز به سرمایه نسبتاً زیادی دارد و این موضوع باعث شده است تا در ایران کاربران بسیار کمتری وارد این بازی شوند.

برای مثال اگر در حال حاضر (در زمان نگارش این مقاله) قصد خرید یک کتانی نسبتاً ساده داشته باشید، باید حدوداً 20 ارز دیجیتال سولانا پرداخت کنید. با توجه به قیمت فعلی سولانا این مقدار معادل 2280 دلار می شود که تقریباً این رقم معادل 64 میلیون تومان می شود! این رقم برای افراد بسیاری که در حوزه کریپتو فعالیت می کنند ممکن است ناچیز باشد اما برای عده ای نیز این رقم نسبتاً زیاد می باشد.

تا به این قسمت تقریباً با نکات زیادی درباره بازی بلاکچینی stepn آشنا شدید. در ادامه قصد داریم ابتدا به سراغ توکنی برویم که شما در این بازی از طریق آن پاداش دریافت خواهید کرد که کمی با آن آشنا شوید. اگر قصد آشنایی با این توکن را دارید، مطالعه قسمت بعد را از دست ندهید.


بررسی توکن GST در بازی stepn

بررسی توکن GST در بازی stepn
بررسی توکن GST در بازی stepn

توکن GST یکی از توکن های این بازی است که شما می توانید از طریق آن پاداش های خود را دریافت کنید. البته این توکن در بازی نیز کاربرد دارد. برای مثال شما برای تعمیر کتانی ها، افزایش سطح و یا لول کتانی ها، ارتقای جم و یا الماس های بازی و… باید از این توکن استفاده کنید. اطلاعاتی که در این قسمت شما مطالعه می کنید، تماماً از سایت کوین مارکت کپ جمع آوری شده است. شما می توانید با مراجعه به این سایت به راحتی اطلاعات بسیار زیادی از این توکن به دست بیاورید.

توکن GST بر روی بلاکچین سولانا لانج شده است و شما باید این توکن را بر روی این بستر خرید و فروش کنید. رتبه فعلی توکن GST نیز در سایت کوین مارکت کپ 816 می باشد. البته این رتبه به صورت مدام در حال تغییر است و در حال حاضر همان‌طور که مشخص می باشد در بین 1000 توکن ابتدایی این سایت قرار دارد.

در این قسمت نوبت به این رسیده است که سری به نمودار قیمتی این توکن در سایت کوین مارکت کپ بزنیم. توجه داشته باشید مطالبی که در ادامه قصد داریم مطرح کنیم، هیچ پیشنهاد خرید و یا سرمایه گذاری و یا تحلیلی نیست و صرفاً جنبه اطلاع رسانی دارد. اگر قصد تحلیل این توکن را دارید، می توانید در اینستاگرام زوم ارز درخواست تحلیل خود را ثبت کنید.

تقریباً 3 ماه نیم از زمان لانج شدن این توکن در سایت کوین مارکت کپ می گذرد. زمانی که این توکن در سایت کوین مارکت کپ لانچ شد قیمتی معادل 1.8 دلار داشت. تنها پس از ساعتی این توکن تا مرز 0.9 دلار نیز سقوط کرد؛ اما خوشبختانه مجدد توانست رشد خوبی کند و به سمت 1 دلار صعود کند.

تقریباً از اوایل سال 2022 یعنی تقریباً 3 ماه پیش، روند صعودی این توکن آغاز شد و اولین اوج قیمتی آن در 3.1 دلار بود؛ اما طولی نکشید تا مجدد یک سقوط نصف و نیمه این توکن تجربه کرد؛ اما خوشبختانه سقوط های این توکن ناموفق بود چراکه مجدد به سراغ صعود رفت.

پس از گذشت مدتی، این توکن توانست از سقف قبلی خود، یک سقف جدیدی ایجاد کند که اصطلاحاً به این کار ATH گفته می شود. در اصل این توکن توانست با لمس محدوده 3.9 دلار یک اوج قیمتی جدیدی از خود ثبت کند؛ اما این تنها اوج قیمتی یا AHT این توکن نبود بلکه پس از این AHT، اوج قیمتی های جدید تری از این توکن ثبت شد.

آخرین AHT این توکن در حال حاضر 5.1 دلار می باشد که در حال حاضر نیز به این رقم نزدیک است. یکی از سؤالاتی که ممکن است برای شما پیش بیاید این است که پیش بینی ما نسبت به آینده این توکن چگونه است؟ همان‌طور که اشاره شد، با توجه به استقبال کاربران خارجی از این بازی، احتمال اینکه این توکن به رقم های بالاتر برسد وجود دارد. در صورتی که کاربران ایرانی نیز از این بازی استقبال کنند، قطعاً با توجه به گسترش آن، این توکن رقم های بالاتری را تاچ می کند.

برخی از سؤالاتی که ممکن است برای شما درباره این توکن پیش بیاید عبارت اند از:

 1. آیا این توکن برای نوسان گیری مناسب است؟

اگر یک تریدر هستید و قصد دارید تا این توکن را در واچ لیست خود برای نوسان گیری قرار دهید، باید بدانید که ابتدا باید کمی به این توکن از لحاظ فاندامنتالی توجه کنید. پس از بررسی های فاندامنتالی نوبت به این رسیده است که به سراغ چارت آن بروید. حال با توجه به چارت می توانید بررسی کنید که آیا این توکن ارزش نوسان گیری دارد یا خیر!

 1. آیا می توانیم بر روی این توکن سرمایه گذاری بلند مدت کنیم؟

شما بر روی هر توکنی که پیدا کنید می توانید سرمایه گذاری بلند مدت کنید اما قبل از این کار باید بررسی های بسیار زیادی انجام دهید. برای مثال همانند بحث نوسان گیری باید ابتدا از لحاظ فاندامنتال توکن فوق را بررسی کنید. در صورت صلاحدید باید به سراغ بحث تکنیکال آن بروید و در انتها نیز با توجه به دلایل ورود و سرمایه گذاری، می توانید این کار را انجام دهید.

 1. چه صرافی هایی از این توکن پشتیبانی می کنند؟

در حال حاضر، تنها برخی از صرافی ها از این توکن پشتیبانی می کنند. شاید تا به حال نام برخی از این صرافی ها را کمتر شنیده باشید؛ اما هستند صرافی های معروفی که می توانید از آن ها استفاده کنید. در حال حاضر شما می توانید از دو صرافی هیوبی یا Huobi و همچنین کوینکس CoinEX استفاده نمایید. لازم به ذکر است که اگر قصد دارید تا با تمام صرافی های این توکن بیشتر آشنا شوید، نیاز است تا سری به سایت کوین مارکت کپ بزنید.

 1. در چه کیف پول هایی می توانیم توکن GST را ذخیره کنیم؟

همانند بخش صرافی، متأسفانه کیف پول های نسبتاً کمی برای ذخیره این توکن وجود دارد. در حال حاضر اطلاعاتی درباره ولت های این توکن در سایت کوین مارکت کپ وجود ندارد اما طبق تحقیقات انجام شده، برخی از ولت ها از این توکن پشتیبانی می کنند که بهترین آن ها در حال حاضر کیف پول نرم افزاری مث ولت Mathwallet می باشد.

 1. چگونه می توانیم این توکن را خرید و فروش کنیم؟

تنها راه برای خرید و فروش این توکن استفاده از صرافی های معرفی شده می باشد. البته توجه داشته باشید که شما کاربران عزیز نیز باید کمی در این رابطه تحقیق کنید و در صورت تمایل به صرافی های فوق برای خرید و فروش این توکن مراجعه کنید. لازم به ذکر است که در حال حاضر هیچ کدام از صرافی های خارجی از توکن GST پشتیبانی نمی کنند و برای خرید و فروش این توکن نمی توانید از صرافی های ایرانی استفاده کنید.

تا به این قسمت از مقاله سعی داشتیم به صورت کامل و جامع توکن GST را به شما عزیزان معرفی کنیم. در صورتی که در رابطه با این توکن برای شما سؤالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید. در ادامه این مقاله قصد داریم تا سری به سایت رسمی این بازی یعنی stepn بزنیم و کمی آن را بررسی کنیم. همراه ما باشید.


بررسی سایت رسمی بازی stepn

بررسی سایت رسمی بازی stepn
بررسی سایت رسمی بازی stepn

پس از یک آشنایی تقریباً کلی از بازی stepn نوبت به این رسیده است که به سراغ سایت رسمی بازی stepn برویم. با بررسی این سایت ما می توانیم با توسعه دهندگان بازی، شرکا و سرمایه گذارها، نقشه راه یا Roadmap و همچنین وایت پیپر یا whitepaper آشنا شویم. در این قسمت از مقاله به سراغ تمام بخش هایی که اشاره شد خواهیم رفت. در ادامه همراه ما باشید.

قبل از اینکه بخواهیم به سراغ اصل مطلب که معرفی سایت است برویم نیاز می بینیم تا به یک نکته اشاره کنیم. در حال حاضر رابط کاربری سایت رسمی این بازی به شکل تصاویری که در ادامه مشاهده می کنید می باشد. در صورتی که به این سایت مراجعه کردید و مشاهده تغییر در رابط کاربری آن شدید، می توانید این موضوع را از طریق بخش کامنت و یا نظرات مطرح کنید تا در سریعترین زمان ممکن این مشکل را برطرف کنیم.

زمانی که وارد سایت شوید، با صفحه ای همچون تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این صفحه همان‌طور که مشاهده می کنید یک کاراکتر که در حال دویدن است وجود دارد. در سمت راست تصویر دو بخش مجزا است که در این قسمت به سراغ این دو بخش خواهیم رفت.

صفحه اول سایت STEPN
صفحه اول سایت STEPN

اگر بر روی بخش (1) یا گزینه Download now کلیک کنید، با صفحه ای همچون تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این قسمت شما می توانید نرم افزار این بازی را برای دو سیستم عامل آیفون IOS و اندروید Android دانلود و سپس نصب کنید. اگر سیستم عامل تلفن همراه شما آیفون و یا IOS است باید برای دانلود بر روی بخش (1) کلیک کنید. در صورتی که از سیستم عامل اندروید یا Android استفاده می کنید، برای دانلود باید بر روی بخش (2) کلیک نمایید.

حال اگر قصد دارید تا از طریق QR Code اقدام به دانلود نرم افزار های فوق کنید، باید ابتدا موس خود را بر روی بخش (3) ببرید. سپس با نمایش QR Code آن را توسط گوشی موبایل خود اسکن کنید. حال به صفحه دانلود نرم افزار مورد نظر هدایت می شوید و می توانید عملیات دانلود را انجام دهید. شما می توانید نمایی از این صفحه را در تصویر ذیل مشاهده کنید.

دانلود با روش های گوناگون
دانلود با روش های گوناگون

حال اگر بر روی بخش (2) و یا سه خط موجود در سمت راست صفحه کلیک کنید، با صفحه ای همچون تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این صفحه می توانید به بخش های مختلف بازی بروید. برای مثال اگر قصد دارید آموزش این بازی را به زبان انگلیسی مطالعه کنید، باید بر روی گزینه How to play کلیک نمایید. همچنین با کلیک بر روی گزینه White paper می توانید به بخش وایت پیپر این بازی مراجعه و سپس آن را مطالعه نمایید.

بخش های مختلف بازی
بخش های مختلف بازی

حال که با بخش ابتدایی سایت آشنا شدیم، برای ادامه مطلب صفحه را به سمت پایین اسکرول می کنیم. در بخش بعدی سایت کمی درباره بازی توضیحاتی ارائه شده است.

” همین حالا بپوندید، گام های خود را بشمارید! Stepn یک اپ (نرم افزار) با سبک زندگی Web3 با عناصر SOCIAL-FI و GAME-FI می باشد. بازیکنان در بازی می توانند با پیاده روی، دویدن و یا دویدن در فضای باز درآمد خوبی داشته باشند. “

متن فوق، توضیحاتی بود که در این قسمت می توانستید مطالعه کنید. در تصویر ذیل شما می توانید نمایی از این صفحه را مشاهده کنید.

توضیحاتی درباره ی بازی
توضیحاتی درباره ی بازی

برای آشنایی بیشتر با سایت رسمی این بازی، مجدد صفحه را به سمت پایین اسکرول می کنیم. در این صفحه با توضیحات دیگری آشنا خواهیم شد. اگر به تصویر ذیل دقت کنید، برای مثال در این صفحه می توانید با تعداد کاربران تویتتر و یا دیسکورد این بازی آشنا شوید. همان‌طور که مشخص است تعداد کاربران دیسکورد این بازی در زمان نگارش مقاله 139.890 هزار و همچنین تویتتر آن نیز 199.411 هزار نفر می باشد.

همچنین جز این اطلاعات شما می توانید مقدار کالری سوخته شده از انجام این بازی توسط انسان های دیگر را نیز مشاهده کنید. همان‌طور که در تصویر ذیل مشخص است، در مجموع 270.126.650 میلیون کالری از تمامی افرادی که در این بازی شرکت می کنند سوخته شده است. این محاسبه یکی از جذاب‌ترین قابلیت های این بازی است. توجه داشته باشید که تمامی اعداد ذکر شده در بازه زمانی مختلف در حال تغییر است. این اعداد با اعدادی که شما در زمان مطالعه این مقاله مشاهده می کنید قطعاً متفاوت است.

تعداد کاربران این بازی
تعداد کاربران این بازی

قسمت بعدی که به آن اشاره خواهیم کرد، بخش نقشه راه یا Roadmap بازی است. اگر کمی ادامه صفحه را به سمت پایین اسکرول کنید با قسمت نقشه راه بازی رو به رو می شوید. در این قسمت شما می توانید نقشه راه این بازی را به صورت کامل مشاهده کنید.

یکی از اقداماتی که در حال حاضر باید آماده راه اندازی باشد، بخش مارکت پلیس یا Marketplace بازی می باشد که در ادامه با آن آشنا خواهیم شد. در تصویر ذیل شما می توانید نمایی از این صفحه را مشاهده کنید.

نقشه راه یا Roadmap
نقشه راه یا Roadmap

در ادامه صفحه سایت را به سمت پایین اسکرول می کنیم. در قسمت بعد می توانیم با تیم توسعه دهنده بازی که مهم ترین بخش است آشنا شویم. همان‌طور که در تصویر ذیل مشاهده می کنید این بازی 4 توسعه دهنده دارد که هر فرد در یک بخش فعالیت می کند. با استفاده از لینک های قرار داده شده می توانید وارد شبکه های اجتماعی فرد مورد نظر خود شوید.

تیم توسعه دهنده بازی STEPN
تیم توسعه دهنده بازی STEPN

در قسمت بعدی سایت، دیگر خبری از توسعه دهندگان بازی وجود ندارد بلکه در این قسمت شما می توانید با مشاوران بازی آشنا شوید. افرادی که در این قسمت نام و تصویر آن ها قرار گرفته است مشاوران بازی هستند. برای مثال اقای Santos سرمایه گذار در حوزه Web3 می باشد که در این پروژه حکم مشاور را دارد. شما می توانید همانند بخش قبل، با کلیک بر روی آیکون شبکه اجتماعی مورد نظر، وارد پلتفرم انتخاب شده فرد دلخواه خود شوید. در تصویر ذیل می توانید نمایی از این صفحه را مشاهده کنید.

مشاوران بازی STEPN
مشاوران بازی STEPN

آخرین قسمتی که در بخش بررسی سایت به آن اشاره خواهیم کرد، قسمت حامیان این بازی می باشد. در تصویر ذیل شما می توانید حامیان بازی بلاکچینی stepn را مشاهده کنید. تمامی شرکت های فوق به نوعی جزء حامی های این بازی هستند. در صورتی که قصد دارید درباره حامی های این بازی اطلاعاتی به دست بیاورید، بهتر است نام شرکت مورد نظر خود را در گوگل جستجو کنید. در تصویر ذیل می توانید نمایی از این صفحه را مشاهده کنید.

حامیان بازی STEPN
حامیان بازی STEPN

حال که با سایت رسمی این بازی به صورت کامل آشنا شدید، نوبت به این رسیده است که به سراغ باقی مطالب آموزشی برویم. در بخش بعدی قصد داریم تا به سراغ وایت پیپر یا Whitepaper این پروژه برویم؛ اما توجه داشته باشید که قصد ارائه کامل وایت پیپر را نداریم چراکه از ابتدای مقاله تا کنون به صورت خلاصه وایت پیپر را به شما عزیزان توضیح داده ایم. در ادامه تنها قصد اشاره به بخش های مهم را خواهیم داشت.


بررسی وایت پیپر Whitepaper بازی بلاکچینی stepn

بررسی وایت پیپر Whitepaper بازی بلاکچینی stepn
بررسی وایت پیپر Whitepaper بازی بلاکچینی stepn

یکی از بخش های مهمی که باید در قسمت وایت پیپر به آن بپردازیم بخش Marketplace می باشد. همان‌طور که گفتیم در حال حاضر مارکت پلیس این بازی اجرا نشده است اما طبق نقشه راه موجود در سایت، به زودی باید راه اندازی شود. زمانی که مارکت پلیس این بازی شروع به کار کند شما می توانید اقدامات مختلفی انجام دهید. در تصویر ذیل می توانید توضیحات موجود در وایت پیپر درباره مارکت پلیس را مشاهده کنید.

بخش Marketplace
بخش Marketplace

توضیحات Marketplace را به 3 قسمت تقسیم کرده ایم که راحت تر بتوانیم توضیحات موجود را ارائه دهیم. در بخش مقدمه که در تصویر فوق وجود ندارد، نوشته شده است که: ” Marketplace مکانی است که کاربران می توانند کتانی های ورزشی، نشان ها و الماس و همچنین NFT های خود را اجاره دهند و یا برای فروش بگذارند و یا خرید کنند. در Marketplace فیلتر هایی قرار دارد که شما می توانید مرتب سازی کنید و عملکرد را آسان نمایید. “

حال که با توضیحات مقدمه آشنا شدید، به سراغ قسمت اول خواهیم رفت. در بخش (1) آورده شده است که: “سیستم ترید و یا تجارت: کاربران می توانند کتانی های ورزشی در بازار درون برنامه ای خرید و فروش کنند. ” در این قسمت منظور این است که شما می توانید از طریق خرید و فروش کتانی ها، الماس ها و… درآمد کسب کنید.

در بخش دوم (2) نیز درباره سیستم اجاره صحبت شده است. در سیستم اجاره قرار است تا شما به جای خرید کتانی های ورزشی آن ها را اجاره کنید. این موضوع باعث می شود دیگر نیازی به سرمایه زیادی برای درگیر شدن در داخل بازی نداشته باشید. در این قسمت از مقاله توضیحات موجود در این بخش را به صورت خلاصه بیان خواهیم کرد.

” یکی از موانعی که برای برخی از کاربران وجود دارد، فرایند پیچیدگی تبدیل فیات (منظور از فیات پول های رایج همانند تتر و یا دلار و… می باشد) به کریپتو می باشد. ما قصد داریم با معرفی سیستم اجاره هوشمند این مانع را بشکنیم و به نوعی آن را از بین ببریم.

کاربرانی که به دنبال اجاره کفش هستند می توانند به Marketplace بازی مراجعه کنند. آن ها باید برای اجاره درخواست بدهند. پس از ارتباط با کاربر دیگر، قبل از تایید اجاره باید با شرایط اجاره دهنده کاملاً موافقت کنند. هر قرارداد اجاره 24 ساعت طول می کشد و پس از آن کتانی ورزشی برای تعمیر به صاحبش بازگردانده می شود.

قرارداد اجاره بر اساس رتبه اعتباری اجاره کننده می‌تواند تا ۷ روز زمان ببرد. عدم رعایت شرایط مندرج در قرارداد اجاره منجر به کسر 1 ستاره از رتبه اعتباری اجاره کننده خواهد شد. “

یکی از سؤالاتی که ممکن است برایتان پیش بیاید این است که درآمد در حالت اجاره چگونه تقسیم می شود؟ طبق گفته های توسعه دهندگان درآمد در حالت اجاره به صورت 30/70 تقسیم می شود؛ یعنی 70 درصد به اجاره دهنده تعلق می گیرد و همچنین 30 درصد نیز به اجاره کننده. البته این موضوع در بخش دیگری از وایت پیپر بیان شده است که نیاز دانستیم تا آن را به این بخش اضافه کنیم.

در بخش سوم (3) به سیستم اعتباری بازی اشاره شده است. در این سیستم اجاره کنندگان برای افزایش رتبه اعتبار خود ملزم به تکمیل مجموعه ای از آزمون های علمی هستند. هنگامی که رتبه آن‌ها به 2.5 رسید، می توانند اجاره را شروع کنند. این فرآیند تضمین می کند که اجاره کنندگان تمام اصول بازی را رعایت می کنند و از استفاده نادرست و یا سوءاستفاده از نرم افزار توسط اجاره کنندگان جلوگیری می کند. برای مثال دویدن بر روی تردمیل یکی از نکات استفاده نادرست می باشد. رتبه های اعتباری 5 از 5 تعیین شده است.

تا به این بخش با Marketplace و همچنین بخش اجاره یا Rent آشنا شدید. در قسمت بعدی قصد داریم تا به سراغ کیف پول غیرمتمرکز داخلی بازی برویم و کمی آن را به شما توضیح دهیم.

در این بازی یک کیف پول غیرمتمرکز داخلی وجود دارد که در حال حاضر در مرحله یک قرار دارد. توسعه دهندگان امکانات داخل این ولت را به دو مرحله تقسیم کرده اند. شما می توانید در تصویر ذیل نمایی از توضیحات توسعه دهندگان بازی درباره ولت غیرمتمرکز داخلی را مطالعه کنید.

توضیحات توسعه دهندگان بازی
توضیحات توسعه دهندگان بازی

در مرحله اول کیف پول داخلی این بازی شامل موارد ذیل است:

 • کیف پول در بازی تعبیه شده است.
 • این ولت از دو بلاکچین BNB Smatchain و همچنین Solana پشتیبانی می کند.
 • در این ولت شما می توانید رمز ارز های موجود را به یکدیگر تبدیل و یا سواپ Spaw کنید.
 • شما می توانید از ولت خود به صورت جداگانه پشتیبان گیری و یا بک آپ تهیه کنید.

در مرحله دوم نیز امکانات ذیل به کیف پول داخلی غیرمتمرکز این بازی اضافه خواهد شد:

 • سرمایه گذاری و همچنین برداشت دارایی چند بلاکچینی.
 • پشتیبانی از نمایشگر NFT PFP (عکس نمایه) برای ETH و SOL.
 • ایجاد یک رابط کاربری جدید.

همان‌طور که مشاهده کردید، در آینده امکانات به روزتری به ولت داخلی این بازی اضافه خواهد شد. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که آیا کیف پول داخلی این بازی امنیت مناسبی دارد؟

درباره امنیت این ولت فعلا نمی توان نظر قطعی صادر کرد اما با توجه به امکانات ارائه شده، غیرمتمرکز بودن و همچنین توسعه یافته توسط توسعه دهندگان بازی، می توان تا حدودی به آن اعتماد کرد. در صورتی که توانستید از این بازی درآمد کسب کنید، بهتر است سرمایه خود را به کیف پول های معتبر دیگر منتقل کنید.


انواع حالت های بازی در stepn

انواع حالت های بازی در stepn
انواع حالت های بازی در stepn

در این گیم شما می توانید با حالت های مختلف بازی کنید. در کل باید گفت که این بازی 3 حالت دارد. تمامی اطلاعاتی که شما در ادامه مطالعه می کنید از وایت پیپر موجود در این بازی جمع آوری شده است. طبق اطلاعات موجود در وایت پیپر این بازی، تنها حالت انفرادی در حال حاضر فعال است و دو حالت دیگر که مارتن و پس زمینه نام دارند در حال حاضر غیر فعال می باشند. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که این دو حالت چه زمانی فعال می شود؟

بیشتر بخوانید:  پیش بینی قیمت بیت کوین تا سال 2025 | پیش بینی قیمت بیت کوین بعد از کرونا

در حال حاضر تاریخ دقیقی برای فعال‌سازی دو حالت غیرفعال مشخص نشده است. حتی در وایت پیپر این پروژه نیز اطلاعاتی از این موضوع وجود ندارد؛ اما در کل اگر در شبکه های اجتماعی این گیم عضو باشید، می توانید از آخرین اخبار بازی stepn و همچنین زمان فعال‌سازی حالت های فوق با خبر شوید.

انواع حالت ها در بازی استپن یا stepn عبارت انداز:

 1. حالت انفرادی یا Solo Mode

همان‌طور که در ابتدای مقاله اشاره شد، برای اینکه بتوانید این بازی را آغاز کنید ابتدا باید اقدام به خرید کتانی های ورزشی کنید. تمامی کتانی ها به نوعی NFT هستند. پس از کسب کتانی های ورزشی می توانید با جا به جایی (پیاده روی، دویدن و…) توکن کسب کنید.

برای کسب توکن GST که پاداش های بازی است، شما به انرژی نیاز دارید. هر یک انرژی در بازی stepn معادل 5 دقیقه حرکت می باشد و پس از گذشت 5 دقیقه یک انرژی از کتانی شما کم می شود. برای شروع همان‌طور که گفتیم کاربران ابتدا باید به انتخاب خود یک کتانی ورزشی خریداری کنند و سپس بر روی گزینه Start کلیک کنید.

در این بازی قابلیتی با نام Moonwalking وجود دارد. این قابلیت از سوءاستفاده کاربران جلوگیری می کند. در صورتی که شما به جای دویدن و یا پیاده روی از ترفندی برای دور زدن پیاده روی استفاده کنید این قابلیت متوجه می شود. برای مثال شما نمی توانید از دوچرخه و یا اسکوتر استفاده کنید و این برنامه را دور بزنید.

حتی برخی ها از تلفن بند برای پای سگ های خود استفاده می کنند تا بتوانند تلفن را به پای سگ خود متصل کنند و به نوعی این نرم افزار را دور بزنند اما با توجه به تمام این ترفند ها و همچنین ترفند های مشابه، بازی بلاکچینی stepn فکر همه جا را کرده است و به همین دلیل قابلیت Moonwalking را راه اندازی نمود.

در صورتی که اینترنت شما کند شود و سیگنال GPS ضعیف باشد، هیچ پاداشی دریافت نمی کنید. در کل باید بگوییم که شما در هنگام شروع بازی باید به 2 نکته مهم توجه کنید. اولین نکته این است که حتماً از اینترنتی استفاده نمایید که سرعت مناسبی داشته باشد و همچنین پایدار نیز باشد تا سیگنال ضعیف نشود. دومین نکته نیز این است که حتماً شما برای شروع بازی به انرژی نیاز دارید و در صورتی که انرژی شما صفر باشد هیچ سودی دریافت نخواهید کرد.

شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که اگر سیگنال ضعیف بود، چگونه باید این موضوع را متوجه شویم؟ قطعاً اگر در هر برنامه ای اتفاقی رخ دهد با الارم های مرتبط رو به رو می شوید. در این برنامه نیز با استفاده از یک چراغ از وضعیت سیگنال GPS با خبر می شوید. اگر رنگ چراغ مورد نظر سفید بود، باید بدانید که GPS کلاً فعال نیست! در صورتی که چراغ به رنگ قرمز بود، باید بدانید که GPS ضعیف است و در صورتی که چراغ به رنگ سبز بود، بدانید که وضعیت GPS قوی می باشد و شما می توانید با داشتن انرژی به راحتی بازی را آغاز کنید.

پاداش هایی که کاربران در این بازی دریافت می کنند به 4 عامل که در بخش بعدی به آن ها اشاره خواهیم کرد بستگی دارد. این عوامل عبارت اند از:

 • در اولین عامل به نوع کتانی ورزشی اشاره شده است. باید بدانید که در این بازی پاداش ها برای هر کتانی ورزشی متفاوت است. هر کتانی بنا بر مدلی که دارد، تعدادی توکن GST که مخصوص پاداش در این بازی است را دریافت می کند.
 • در دومین عامل به ویژگی کارایی کتانی اشاره شده است. در این بازی هر چه کتانی ورزشی شما راندمان بالاتری داشته باشد، مقدار توکن GST بیشتری نیز دریافت می کنید. در این بازی شما تنها تا سطح 29 پاداش را به صورت GST دریافت می کنید. پس از گذشت سطح 29 و رسیدن به سطح 30 بازی از شما سؤال می کند که قصد دارید پاداش خود را به صورت GST دریافت کنید یا GMT؟ شما می توانید بنا بر دلایل و سلیقه خود به صورت آزادانه انتخاب کنید که قصد دریافت کدام توکن را دارید تا زین پس پاداش طبق توکن انتخابی به شما تعلق بگیرد.
 • در سومین عامل به ویژگی راحتی کتانی ورزشی اشاره شده است. هرچه کتانی انتخاب شده شما در این بازی راحت تر باشد، مقدار درآمد شما نیز بیشتر می شود. همان‌طور که گفتیم شما می توانید انتخاب کنید که کدام توکن (GST یا GMT) را قصد دارید تا دریافت نمایید.
 • در چهارمین عامل به سرعت حرکت اشاره شده است. هر کفش ورزشی یک سرعت بهینه ای دارد. کاربران باید برای به حداکثر رساندن درآمد خود در محدوده سرعت بهینه کتانی ورزشی مربوطه خود باشند. زمانی که کاربر از این محدوده کمتر و یا بالاتر برود، بسته به اختلاف سرعت از محدوده بهینه، درآمد تا 90 درصد کاهش پیدا می کند.

هنگامی که انرژی کاربر تمام می شود، همان‌طور که گفتیم مراحل کسب درآمد نیز به پایان می رسد اما کاربرانی که علاقه مند هستند می توانند ویژگی ردیابی را ادامه دهند و یا با کلیک بر روی گزینه Stop به آن پایان بدهند.

 1. حالت ماراتن یا (Marathon Mode)

اگر در خاطرتان باشد، گفتیم که در حال حاضر تنها یک حالت در بازی stepn فعال است که آن حالت انفرادی می باشد. دومین حالتی که قصد معرفی آن را داریم حالت مارتن است که این حالت در حال حاضر غیرفعال و در حال توسعه می باشد.

برای شرکت در این حالت، کاربرانی که بازی stepn را انجام می دهند باید حداقل 24 ساعت قبل از شروع بازی در فرم ماراتن ثبت نام کنند. این حالت به صورت هفتگی و ماهانه برگزار می شود. حال شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که منظور ماراتن هفتگی و ماهانه دقیقاً چه چیزی است؟

 • توضیحات مربوط به ماراتن هفتگی:

همان‌طور که از نام این ماراتن پیداست، به صورت هفتگی برگزار می شود و برای کل هفته نیز ادامه دارد. در این حالت کاربران می توانند در ماراتن های 2.5 و یا 5 و یا 7.5 کیلومتری شرکت کنند. توجه داشته باشید که هر بار تنها یک بار امکان شرکت در این نوع ماراتن وجود دارد.

 • توضیحات مربوط به ماراتن ماهانه:

این ماراتن نیز تنها یک بار در ماه برگزار می شوند و برای کل ماه ادامه دارد. هر کاربر می تواند در ماراتن های 5 و 10 و 15 کیلومتری شرکت کند اما این نوع مارتن نیز تنها یک بار امکان شرکت دارد.

با توجه به اینکه حالت ماراتن در این بازی در حال توسعه است اما این حالت دارای توضیحاتی است که ترجیح می دهیم در این قسمت به صورت کامل آن ها را شرح دهیم تا از آن ها خبر شوید.

فقط کاربرانی که موفق به ثبت نام در ماراتن شده اند پیغام Quest Log را دریافت می کنند. همان‌طور که گفتیم این وضعیت در حال توسعه است. پس از دویدن مسافت مشخص شده از طریق Quest Log به کاربران اطلاع داده می شود که ماراتن کامل شده است. توجه داشته باشید تا زمانی که ماراتن به پایان نرسیده است، کاربران نمی توانند کتانی های ورزشی خود را تعمیر کنند.

برای اینکه بتوانید در ماراتن شرکت کنید از شما هزینه ای دریافت می شود. این هزینه جهت اطمینان از تعهد کاربران به شرکت در ماراتن است و پس از اتمام ماراتن، هزینه دریافت شده به صورت کامل به کاربران برگرداننده می شود. شرکت کنندگانی که نتوانند ماراتن را در بازه زمانی مشخص شده تکمیل کنند، هزینه های آن ها با هم جمع آوری می گردد و در جوایز Leaderboard لحاظ می شود.

در این قسمت منظور از Leaderboard تابلوی امتیازات است. شرکت کنندگان در ماراتن با استفاده از امتیاز های کسب شده رتبه بندی می شوند. تمامی امتیاز ها بر اساس سرعت دویدن کاربران و ویژگی های کتانی ورزشی محاسبه می شود.

شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که جوایز شرکت در حالت ماراتن چه چیزی است؟ طبق توضیحاتی که در وایت پیپر این بازی وجود دارد بر طبق رتبه به کاربران جوایزی اهدا می شود. همان‌طور ک گفتیم کاربران با استفاده از امتیاز ها رتبه بندی می شوند حال این امتیاز ها به 3 دسته تقسیم می شوند.

 • دسته اول نفرات برتر جدول امتیازات ماراتن هفتگی/ماهانه به عنوان پاداش توکن GMT و GST و همچنین نشان طلایی NFT دریافت خواهند کرد.
 • دسته دوم نفرات برتر جدول امتیازات ماراتن هفتگی/ماهانه به عنوان پاداش توکن GMT و نشان نقره NFT دریافت خواهند کرد.
 • دسته سوم نفرات برتر جدول امتیازات ماراتن هفتگی/ماهانه به عنوان پاداش توکن GST و نشان برنز NFT دریافت خواهند کرد.

و در آخر به تمامی شرکت کنندگان در ماراتن نشان مشارکت NFT تعلق خواهد گرفت. در مجموع جوایزی که در این قسمت گفتیم به کاربرانی که در حالت ماراتن بازی بلاکچینی stepn شرکت می کنند تعلق می گیرد. اگر قصد دارید تا از بروز ترین خبر های این بازی مطلع شوید به شما پیشنهاد می کنیم که سری به شبکه های اجتماعی این بازی بزنید.

 1. حالت پس زمینه یا Background Mode

این حالت نیز همانند حالت ماراتن در حال توسعه می باشد و در حال حاضر راه اندازی نشده است. در حالت پس زمینه، زمانی که برنامه stepn در حال اجرا نیست شما می توانید از طریق توکن GST درآمد کسب کنید.

تا هنگامی که کاربران کتانی های ورزشی خود را در برنامه داشته باشند، نرم افزار stepn در پس زمینه موبایل به صورت مستقیماً از برنامه Health Data اطلاعات شما را ذخیره می کند. این موضوع به روزانه 3000 قدم محدود شده است و شما با توجه به این محدودیت می توانید فعالیت نمایید. توجه داشته باشید که این درآمد ها ثابت می باشند و به سقف روزانه GST شما اضافه نمی گردد.

در این قسمت از مقاله به صورت کامل با انواع حالت های بازی stepn آشنا شدید. همان‌طور که گفتیم اطلاعات فوق تماماً از وایت پیپر این بازی جمع آوری شده است. در صورتی که قصد دارید شما وایت پیپر این بازی را مطالعه کنید می توانید با راهنمایی که در ابتدا مطالعه کردید، به بخش وایت پیپر یا Whitepaper مراجعه کنید.

در بخش بعدی قصد داریم تا به سراغ کتانی ها برویم و کمی آن ها را به شما توضیح دهیم. اگر قصد دارید تا بیشتر با کتانی ها در این بازی آشنا شوید، مطالعه قسمت بعد را به هیچ وجه از دست ندهید.


آشنایی با کتانی های ورزشی در بازی stepn

آشنایی با کتانی های ورزشی در بازی stepn
آشنایی با کتانی های ورزشی در بازی stepn

در این بازی به صورت کلی 4 نوع کتانی ورزشی وجود دارد که هر کدام برای متناسب با شدت تمرین و یا تناسب اندام طراحی شده است. این چهار نوع کتانی ورزشی عبارت اند از:

نام کتانی ورزشی سرعت بهینه (کیلومتر در ساعت) تعداد توکن GST به عنوان پاداش با صرف 1 انرژی
Walker 1 الی 6 با صرف یک انرژی 4 توکن GST دریافت خواهید کرد.
Jogger 4 الی 10 با صرف یک انرژی 5 توکن GST دریافت خواهید کرد.
Runner 8 الی 20

 

با صرف یک انرژی 6 توکن GST دریافت خواهید کرد.
Trainer 1 الی 20 با صرف یک انرژی 6.25-4 توکن GST دریافت خواهید کرد.

شما می توانید در تصویر ذیل نمونه ای از کفش های فوق را مشاهده کنید. لازم به ذکر است که بعدها ممکن است تمامی شکل و شمایل کتانی ها تغییر کند. به این موضوع دقت داشته باشید.

نمونه ای از کفش ها
نمونه ای از کفش ها

در ادامه قصد داریم تا ابتدا به سراغ کیفیت کتانی های ورزشی برویم و سپس به سطح آن ها اشاره کنیم. در صورتی که قصد دارید تا با سطح کتانی ها و همچنین کیفیت آن ها آشنا شوید، حتماً این قسمت از مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

کیفیت کتانی ورزشی

در کل باید بگوییم که 5 کیفیت کتانی ورزشی وجود دارد. زمانی که شما اقدام به خرید یک کفش می کنید و هنگامی که کفش شما در حال ایجاد است در کمترین زمان مقدار به صورت تصادفی انتخاب می شود. این موضوع سبب می شود تا کش های ایجاد شده مشخصات متفاوتی داشته باشند. حتی این موضوع در کفش و یا کتانی های یکسان نیز تاثیر گذار است. در جدول ذیل شما می توانید ویژگی هر نوع از کتانی های ورزشی که بین آن ها تقسیم می شود را مشاهده کنید.

حداکثر مقدار ویژگی حداقل مقدار ویژگی نوع کیفیت
10 1 Common
18 8 Uncommon
35 15 Rare
63 28 Epic
112 50 Legendery

همان‌طور که گفتیم، پس از آشنایی با کیفیت کتانی ورزشی قصد داریم تا به سراغ سطح کتانی ورزشی برویم. تمامی کاربران می توانند با سوزاندن توکن GST کتانی های ورزشی خود را ارتقا و آن سطح آن ها را افزایش بدهند. تکمیل هر سطح به زمان ثابتی نیاز دارد. البته لازم به ذکر است که با توجه به مقدار GST و همچنین سطح کفش این زمان می تواند افزایش پیدا کند. در صورتی که شما GST بیشتری اختصاص دهید، می توانید به انجام این فرآیند سرعت ببخشید.

پس از اینکه سطح کتانی ورزشی شما ارتقا یافت، کاربران 4 تا امتیاز ویژگی اضافی کسب می کنند. شما می توانید در جدول ذیل نوع این امتیاز بندی را مشاهده کنید.

امتیاز ویژگی نوع کیفیت
4 Common
6 Uncommon
8 Rare
10 Epic
12 Legendery

سفارش سازی کتانی های ورزشی

یکی از قابلیت که در حال حاضر اجرا نشده است و در حال توسعه می باشد امکان سفارشی سازی کتانی های ورزشی است. در بازی stepn شما می توانید در سطح 30 به بعد، کفش خود را سفارشی سازی کنید. طبق اطلاعات موجود در وایت پیپر این پروژه در حال حاضر امکانات موجود در سفارشی سازی کتانی ها به صورت دقیق بیان نشده است اما حدوداً به تغییر نام کتانی، اضافه نمودن نقل و قول اشاره کوچکی شده است. برای اطلاعات بیشتر می توانید به بخش کتانی ها در وایت پیپر این پروژه مراجعه کنید.


آموزش ثبت نام در بازی Stepn

آموزش ثبت نام در بازی Stepn
آموزش ثبت نام در بازی Stepn

تا به این قسمت در کل متوجه شدیم که بازی stepn چیست و چگونه می توانیم این گیم را انجام دهیم. در ادامه نیز قصد داریم تا مراحل ثبت نام در این بازی را به شما آموزش دهیم.

در ابتدا باید نسخه سیستم عامل مورد نظر را طبق روشی که در ابتدای مقاله گفتیم دانلود کنید. پس از دانلود نیاز است تا عملیات نصب را انجام دهید. پس از نصب کامل باید بر روی آیکون بازی کلیک کنید.

پس از بارگذاری، با صفحه ای همانند تصویر ذیل رو به رو می شوید. در بخش (1) باید یک آدرس ایمیل معتبر وارد کنید. پس از وارد نمودن آدرس ایمیل، در بخش (2) باید بر روی گزینه Send code کلیک کنید. حال باید به ایمیلی که در بخش (1) وارد کرده اید مراجعه نمایید. کد ارسال شده را کپی و در این قسمت (بخش2) وارد کنید. حال در این مرحله باید بر روی گزینه Login کلیک نمایید.

روی گزینه Login کلیک نمایید
روی گزینه Login کلیک نمایید

پس از ثبت ایمیل با موفقیت، وارد مرحله جدیدی می شود. در این مرحله باید کد فعال‌سازی خود را وارد کنید. همان‌طور که در ابتدای مقاله اشاره شد این بازی نیاز به کد فعال‌سازی دارد و شما برای ورود به بازی stepn باید کد فعال‌سازی داشته باشید. پس از وارد نمودن این کد، باید بر روی گزینه Start کلیک کنید تا وارد بازی شوید.

روی گزینه Start کلیک کنید تا وارد بازی شوید
روی گزینه Start کلیک کنید تا وارد بازی شوید

شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که چگونه می توانیم کد فعال‌ساز مورد نیاز را دریافت کنیم؟ یکی از راه های دریافت این کد مراجعه به شبکه های اجتماعی این بازی است. برای مثال اگر در تصویر بالا بر روی گزینه Get activation code کلیک کنید وارد یک صفحه ای می شوید که لیست شبکه های اجتماعی این بازی وجود وجود دارد. شما می توانید به راحتی وارد شبکه اجتماعی مورد نظر شوید.

یکی از موارد بسیار مناسب بازی Stepn این است که به هر زبانی یک حساب کاربری جداگانه ای دارند. برای مثال اگر به حساب های تلگرام نگاهی بیندازید می‌بینید که هر زبان یک حساب جداگانه دارد. شما می توانید با انتخاب حساب مورد نظر وارد تلگرام مورد نظر شوید.

در تلگرام، این بازی گروه های مختلفی برای تبادل اطلاعات تشکیل داده است. اگر در گروه های رسمی اقدام به درخواست کد کنید، پیغام شما به صورت خودکار حذف می گردد. برای اینکه بتوانید بدون حذف پیام اقدام به درخواست کد کنید، باید متن خود را به شکل و شمایل مختلف بنویسید. (لازم به ذکر است که این بخش به صورت تجربی نگارش شده است).

پس از اینکه شما وارد بازی شدید، می توانید به راحتی اقدام به خرید کتانی های ورزشی کنید و بازی را انجام دهید. در ادامه به صورت پراکنده بخش های مختلف بازی را به شما توضیح خواهیم داد؛ همراه ما باشید.


آشنایی با قسمت های مختلف بازی Stepn

آشنایی با قسمت های مختلف بازی Stepn
آشنایی با قسمت های مختلف بازی Stepn

بازی بلاکچینی Stepn بخش های مختلفی دارد که در این قسمت قصد داریم تا آن ها اشاره کنیم. در اولین قسمت به سراغ Home می رویم. پس از بارگذاری کامل صفحه Home با تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این صفحه قسمت های مختلفی را مشاهده می کنید که در ادامه قصد داریم به ترتیب شماره گذاری آن ها را به شما توضیح دهیم.

گزینه های شماره گذاری شده در پایین تصویر شرح داده شده است
گزینه های شماره گذاری شده در پایین تصویر شرح داده شده است

در بخش (1) می توانید مقدار کیلومتر طی شده را به صورت کلی مشاهده کنید. در بخش (2) نیز می توانید موجودی ولت خود را به صورت کلی ببینید. اگر به تصویر فوق دقت کنید، به ترتیب از چپ به راست می توانید ابتدا موجودی توکن GST و سپس موجودی توکن GMT و در نهایت موجودی ارز دیجیتال سولانا را مشاهده کنید.

در بخش (3) می توانید با نوع کفش آشنا شوید. همان‌طور که مشخص است نوع کفش ما Jogger می باشد. در بخش (4) نیز می توانید نمایی از عکس کفش و یا کتانی ورزشی خود را مشاهده نمایید. در بخش (5) نیز می توانید اطلاعات مختلفی از کتانی مورد نظر ازجمله سطح آن را مشاهده کنید. همان‌طور که مشخص است سطح فعلی کتانی ما 26 می باشد.

در بخش (6) صندوقچه هایی وجود دارد که شما می توانید با پرداخت توکن GST آن ها را باز کنید و جوایز داخل آن را دریافت نمایید. در بخش (7) نیز کیلومتری که طی کرده اید نمایش داده شده است به همراه انرژی و… . در بخش (8) نیز اگر بر روی علامت سؤال کلیک کنید به بخش راهنمایی های بازی هدایت می شوید و اگر بر روی گزینه Feedback کلیک نمایید می توانید بازخورد خود را برای توسعه دهندگان این گیم ارسال کنید. در آخر اگر قصد شروع بازی جدیدی دارید باید بر روی بخش (9) و یا Start کلیک نمایید.

در بخش بعدی به سراغ صفحه مارکت داخلی این بازی می رویم. در این قسمت شما می توانید به راحتی کفش و یا الماس و… های مورد نظر خود را خریداری کنید. همان‌طور که گفتیم برای شروع بازی نیاز به یک کفش است؛ بنابراین ما در این قسمت بر روی تب Sneakers کلیک می کنیم.

همان‌طور که مشخص است، در بخش (1) شما می توانید جز انتخاب نوع خرید، برای جستجوی بهتر فیلتر نیز قرار دهید. ضمناً در صورتی که قصد اجاره کفش داشته باشید، باید حالت فعلی را بر روی Rent قرار دهید. طبق اشاره ای که کمی قبل تر شد، در حال حاضر این قابلیت فعال نمی باشد.

پس از اعمال تنظیمات نوبت به این رسیده است که در بخش (2) اقدام به انتخاب و سپس خرید کتانی ورزشی مورد نظر کنید. همان‌طور که مشخص است، تمامی کتانی های ورزشی به صورت کامل بارگذاری شده اند. اگر به اولین کتانی لیست شده دقت کنید، در ابتدا می توانید مدل آن را مشاهده نمایید. کمی پایین تر نیز سطح و یا لول کتانی مشخص شده است.

در آخر نیز می توانید قیمت کتانی را ببینید. در حال حاضر قیمت این کتانی 23.06 سولانا است. اگر بخواهیم این رقم را به دلار محاسبه کنیم، طبق قیمت فعلی ارز دیجیتال سولانا، تقریباً باید 2537 دلار پرداخت کنیم. حال با توجه به نرخ دلار فعلی (28 تومان) این مقدار برابر با تقریباً 71 میلیون تومان می شود. در تصویر ذیل، شما می توانید نمایی از این صفحه را مشاهده کنید.

گزینه های شماره گذاری شده در بالای تصویر شرح داده شده است
گزینه های شماره گذاری شده در بالای تصویر شرح داده شده است

در صورتی که قصد دارید اطلاعات بیشتری درباره کفش مورد نظر خود به دست بیاورید، نیاز است تا بر روی آن کفش و یا کتانی یک بار کلیک کنید. پس از کلیک با صفحه ای همانند تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این صفحه همان‌طور که مشخص است شما می توانید اطلاعات مختلفی را مشاهده کنید.

اطلاعات بیشتر درباره ی کتانی
اطلاعات بیشتر درباره ی کتانی

در بخش (1) اطلاعات مختلفی اعم از نوع کفش، کیفیت کفش، سطح و یا لول قابل مشاهده است. در بخش (2) نیز می توانید ویژگی های کتانی و یا کفش مورد نظر خود را ببینید. برای مثال سطح ویژگی این کتانی برابر با 8 می باشد. کمی قبل تر درباره سطح ها به صورت کامل توضیح داده. در صورتی که مطالعه نکرده اید همین حالا صفحه را کمی به سمت بالا اسکرول کنید.

در قسمت های دیگر بخش (2) شما می توانید با دیگر ویژگی های کفش مورد نظر آشنا شوید. برای مثال در قسمت Efficiency می توانید ببینید که کارایی یا راندمان این کفش چه مقدار است. همچنین در قسمت comfortability نیز می توانید میزان راحتی کفش مورد نظر خود را مشاهده کنید.

حال که با موارد مختلف آشنا شدید، نوبت به آغاز بازی رسیده است. در صورتی که بر روی گزینه Start کلیک کنید با تصویری همانند صفحه ذیل رو به رو می شوید. در این صفحه قسمت های مختلفی وجود دارد که شما می توانید با آن ها آشنا شوید. در ادامه به ترتیب شماره گذاری های انجام شده به شما توضیحاتی را خواهیم داد.

قسمت های شماره گذاری شده در پایین تصویر شرح داده شده است
قسمت های شماره گذاری شده در پایین تصویر شرح داده شده است

در بخش (1) به شما اعلام می شود که بازی در حال اجرا است و شما می توانید با قدم زدن کسب درآمد نمایید. در بخش (2) قدرت سیگنال GPS نمایش داده شده است. همان‌طور که در اواسط مقاله اشاره شد، در صورتی که آنتن سیگنال سبز رنگ بود، یعنی به خوبی سیگنال GPS دریافت می شود. همان‌طور که گفتیم، در صورتی که رنگ سبز موجود سفید بود، این رنگ به این معناست که سیگنال دهی قطع است. در صورتی که رنگ فوق قرمز بود، بدانید که سیگنال دهی ضعیف است و باید مشکل را برطرف نمایید.

در بخش بعدی شما می توانید مقدار توکن GST به دست آمده از پیاده روی خود به همراه مقدار انرژی باقیمانده را مشاهده کنید. در بخش (3) نیز اطلاعات مختلف دیگری به شما نمایش داده می شود. برخی از این اطلاعات عبارت اند از: مدت زمان طی شده، سرعت، تعداد گام و یا قدم ها و همچنین میزان کیلومتر طی شده. طبق اطلاعات موجود در زمان 10 دقیقه با سرعت 7.5 کیلومتر در ساعت توانستیم 0.73 کیلومتر از مسیر را طی کنیم. در انتها این بخش نیز شما می توانید درصد رشد توکن GST را در این مرحله مشاهده نمایید.

آخرین بخش موجود در این قسمت، بخش (4) می باشد. در صورتی که بر روی آیکون نقشه کلیک کنید می توانید موقعیت مکانی خود را در نقشه مشاهده کنید. توجه داشته باشید که این بازی نیاز دارد تا به موقعیت مکانی شما دسترسی کامل داشته باشد. در صورتی که مخالف این موضوع هستید، بهتر است دور این بازی را خط بکشید!

اگر بر روی علامت Stop کلیک کنید، مسیر پیاده روی برای شما متوقف می شود و شما می توانید ادامه انجام این کار را به زمان دیگری موکول کنید.

در صورتی که بر روی آیکون نقشه کلیک کنید، با صفحه ای همانند تصویر ذیل رو به رو می شوید. همان‌طور که مشخص است، در این صفحه لوکیشین محدوده ای که ما پیاده روی را در آن قسمت انجام داده ایم نمایش داده شده است. جز لوکیشین محدوده، می توانید اطلاعات دیگری را نیز در بالای صفحه ببینید.

لوکیشین محدوده پیاده روی
لوکیشین محدوده پیاده روی

حال که با اکثر قسمت های این بازی آشنا شده اید، در ادامه قصد داریم تا به سراغ کیف پول داخلی این بازی که کمی پیش‌تر با آن آشنا شدید برویم. برای مراجعه به این بخش باید بر روی تب Wallet (بخش 1) کلیک کنید.

حال در صفحه جدید با تصویر ذیل رو به رو می شوید. همان‌طور که مشخص است در حال حاضر مقدار دارایی موجود در ولت داخلی این بازی برابر با 2343.4563 ارز دیجیتال سولانا است. در قسمت پایینی Total balance شما می توانید آدرس کیف پول را مشاهده نمایید. اگر کمی مجدد به سمت پایین بروید، با گزینه های Receive و همچنین Trade و همچنین دو گزینه دیگر آشنا می شوید.

گزینه های Receive و Trade

اگر تا به حال با کیف پول های ارز دیجیتال کار کرده باشید، دقیقاً طریقه کار با این ولت را نیز می دانید. اگر بر روی گزینه Receive کلیک کنید، می توانید اقدام به دریافت رمز ارز های موجود کنید. در صورتی که گزینه Trade را انتخاب نمایید، می توانید اقدام به معامله رمز ارز های موجود کنید.

در بخش (3) نیز می توانید با مقدار دارایی های خود به صورت جزئی آشنا شوید. در قسمت بالای این صفحه دارایی های شما به صورت کلی قابل نمایش بود اما در این قسمت به صورت جزئی می توانید ببینید که برای مثال چه تعداد توکن GST موجود دارید! همان‌طور که مشخص است مجموع موجودی دارایی های ما برابر با رقمی که کمی قبل تر اشاره شد می باشد.


سخن آخر درباره ی آموزش بازی استپن STEPN

همان‌طور که مطالعه کردید، در این مقاله به صورت کامل و جامع بازی بلاکچینی Stepn را به شما عزیزان آموزش داده شد. اگر به فکر تناسب اندام هستید اما برای انجام ورزش روزانه تنبلی می کنید، به راحتی می توانید با این بازی اراده خود را قوی تر کنید و پیاده روی و همچنین ورزش روزانه را آغاز نمایید.

در صورتی که علاقه مند به انجام این بازی هستید اما هزینه اولیه آن را ندارید، باید صبر کنید تا بخش اجاره و یا Rent راه اندازی شود تا بتوانید با پرداخت کمترین هزینه ورزش روزانه را به برنامه خود اضافه و از این طریق کسب درآمد کنید. طبق گزارش های زوم ارز، در حال حاضر تعداد کاربران خارجی بسیار زیادی از این بازی استفاده می کنند و بسیاری از آن ها نظرات امیدوار کننده ای نسبت به آینده این بازی داشته اند. اگر تمایل به مطالعه نظرات کاربران مختلف دارید، می توانید به بخش کامنت های گوگل پلی و یا اپ استور مراجعه کنید.


بیشتر بخوانید:

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

طولانی‌ترین روند خرسی پرچمدار بازار از سال 2015 ثبت شد

طولانی‌ترین روند خرسی پرچمدار بازار از سال 2015 ثبت شد

اعتبارسنج برجسته خواهان چین کاملا جدید جهت جایگزینی ترا است

اعتبارسنج برجسته خواهان چین کاملا جدید جهت جایگزینی ترا است

بوترین: ترا باید از هولدرهای کوچک محافظت کند، نه نهنگ‌ها

بوترین: ترا باید از هولدرهای کوچک محافظت کند، نه نهنگ‌ها

قانون‌گذار بانکداری آفریقا: ممنوعیت بیت کوین برقرار است

قانون‌گذار بانکداری آفریقا: ممنوعیت بیت کوین برقرار است

بنکمن-فراید، رییس FTX: ترا به اندازه‌ی ترانوس بد نبود

بنکمن-فراید، رییس FTX: ترا به اندازه‌ی ترانوس بد نبود

دستگیری مدیرعامل کمپانی رمز ارز نیویورکی به جرم کلاهبرداری

دستگیری مدیرعامل کمپانی رمز ارز نیویورکی به جرم کلاهبرداری

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا