اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

جابجایی بیت کوین های دزدیده شده در سال 2016

جابجایی بیت کوین های دزدیده شده در سال 2016

به گزارش زوم ارز و بنا به سرویس ردیابی Whale Alert، تقریباً 5 میلیارد دلار بیت کوین که در هک صرافی بیت فینکس در سال 2016 به سرقت رفته بود در دو تراکنش جابجا شد. طی این دو تراکنش، 20 هزار واحد بیت کوین توسط هکرها به کیف پولی ناشناخته منتقل شد.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

همانطور که داده های زنجیره ای نشان می‌دهند، اولین تراکنش در ساعت 4 صبح به وقت جهانیم منتقل شده و در مجموع 383 میلیون دلار بیت کوین به یک کیف پول ناشناس که حروف آخر آدرس آن با uxwczt ختم می‌شود منتقل گردید.

هنوز مشخص نیست که این کیف پول متعلق به یک صرافی یا یک OTC است. چیزی که عیان است، اینکه از سال 2016 تاکنون بطور مداوم مقادیر کمی بیت کوین به این آدرس وارد شده است.

کوین کده

دومین تراکنش بزرگ مدت کوتاهی پس از آن انجام شد. هکرها دقیقاً همان حجم از وجوه یعنی 10 هزار واحد بیت کوین را به همان آدرسی که قبلاً به آن فرستاده بودند، وارد کردند.

طبق صفحه تراکنش های کیف پول هک Bitfinex، آنها قبلاً مقدار مشابهی از وجوه را در آپریل 2021 منتقل کردند. در آن زمان 623 میلیون دلار بیت کوین به یک کیف پول ناشناخته منتقل گردید.

بیشتر بخوانید:  حمله پیتر شیف به ایلان ماسک!

تراکنش بزرگ انجام شده با یک کیف پول ناشناخته به احتمال زیاد آخرین مرحله در برداشت این هکر از وجوه به دلار یا هر ارز فیات دیگری نیست. از آنجایی که حجم بازار معاملات بیت کوین در حال حاضر تقریباً در سطح 1.5 تریلیارد دلار (همراه با مشتقات) قرار دارد، 760 میلیون دلار منتقل شده از سوی هکرها نباید تاثیر قابل توجهی بر بازار داشته باشد.

نظر شما همراهان زوم ارز نسبت به این هک چیست؟

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع:  U.Today


سر تیتر اخبار:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا