اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

اموزش کریپتو به دانش آموزان گرجستانی

salamcrypto

به نظر می‌رسد پس از اینکه مجلس نمایندگان گرجستان برنامه آموزشی جدیدی را در حوزه سواد مالی تصویب کرد دانش آموزان مورد آموزش رمزنگاری قرار خواهند گرفت.
مجلس نمایندگان گرجستان لایحه ای را تصویب کرد که طبق آن مقامات آموزش و پرورش گرجستان باید برنامه مطالعاتی جدیدی را با در نظر گرفتن سواد مالی برای دانش آموزان دبیرستانی اجرا کنند و ارز های رمزپایه در لیست این برنامه درسی هستند.
این لایحه در تاریخ 8 مارچ با 169 رای موافق تصویب شد، این لایحه توسط شش نماینده جمهوری خواه حمایت مالی شد و برای بررسی بیشتر به سنا ارسال شد. این برنامه 16 زمینه سواد مالی را برای دانش آموزان پایه دهم یا یازدهم بیان خواهد کرد.
در این لایحه آمده است که شواری آموزش دولت برنامه ای را برای تحصیل دانش آموزان در زمینه سواد مالی تنظیم کند و دانش آموزان آن را فرا بگیرند.
در این برنامه علاوه بر آموزش ارز های دیجیتال آموزش ایجاد تعادل در یک دفترچه چک، سرمایه گذاری، مدیریت پول، برنامه های وام و ارزیابی مالیات وجود دارند.
در این لیست شانزده موضوعی  ارز های دیجیتال در رده شانزدهم هستند و شاید مهم ترین موضوع نباشند اما حداقل برای شروع خوب است.
این اولین بار نیست که ارز های دیجیتال در برنامه آموزشی کشور ها قرار می‌گیرند و قبلاً در سال 2019 وزارت آموزش و پرورش فرانسه ارز های دیجیتال را در برنامه درسی خود قرار داد.
برنامه آموزشی فرانسه در زمینه ارز های دیجیتال در مورد ارتباط ارز های دیجیتال با پول فیات طراحی شده و به سوالاتی مانند آیا بیت کوین ارز آینده است؟ آیا بیت کوین جایگزین یورو خواهد شد و … پاسخ خواهد داد.
در روز جهانی زن یک دختر سه ساله در مورد بیت کوین و ارز های دیجیتال در کنفرانسی آنلاین سخنرانی کرد و نشان داد هیچوقت برای یادگیری در این حوزه زود نیست.
منبع: cointelegraph

بیشتر بخوانید:  ممنوعیت خرید ارز های دیجیتال در بریتانیا

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا