اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

سود تسلا از خرید بیت کوین

salamcrypto

تحلیلگران می‌گویند تسلا با خرید بیت کوین یک میلیارد دلار سود کرده است.
یک تحلیلگر در شرکت Wedbush گفت که تسلا سود بیشتری از خرید بیت کوین نسبت به فروش خودرو های الکتریکی در سال 2020 کرده است.
طبق گزارشی جدید، غول سازنده خودرو های برقی با سرمایه گذاری در بیت کوین سود چشمگیری کسب کرده که ظاهراً این رقم به یک میلیارد دلار هم می‌رسد.
این تحلیلگر همچنین محاسبه کرده است که تسلا پس از سرمایه گذاری 1.5 میلیارد دلاری خود در بیت کوین تقریباً یک میلیارد دلار سود کسب کرده است. به گزارش CNBC، دانیل ایوز سود بیت کوین تسلا را در یادداشتی در روز شنبه تخمین زد.
در میان افزایش قیمت شدید بیت کوین و رسیدن به ارزش کل بازار 1 تریلیون دلاری، ایوز گفت: تسلا سود بیشتری از سرمایه گذاری در بیت کوین نسبت به سود حاصل از فروش خودرو های الکتریکی در 2020 کسب کرده است.
ایوز متذکر شد که این اقدام تسلا دیگر شرکت ها را هم تحت تأثیر قرار خواهد داد. وی نوشت: اگرچه سرمایه گذاری بیت کوین یک نمایش از طرف تسلاست اما به هرحال این سرمایه گذاری بشدت سودآور بوده است و انتظار داریم طی 12 الی 18 ماه بعدی تأثیر روانی بر دیگر شرکت ها بگذارد.
با این حال ایوز انتظار دارد که بخاطر تصویب نکردن قوانین خوب توسط قانون گذاران، همه شرکت ها به سراغ بازار ارز های دیجیتال نیایند.
” ما هنوز انتظار داریم تا قبل از تصویب قوانین مناسب، کمتر از 5 درصد از شرکت ها در این مسیر قرار بگیرند، در سال 2021 قوانین بازنگری خواهند.”
تسلا پس از تشکیل پرونده در بورس اوراق بهادار آمریکا در تاریخ 8 فوریه رسماً سرمایه گذاری 1.5 میلیارد دلار در بیت کوین را تأیید کرد. هنوز مشخص نیست که تسلا با چه قیمتی بیت کوین خریداری کرده زیر این شرکت این اطلاعات را در پرونده نگجانده بود.
از آنجایی که بیت کوین در ماه ژانویه تقریباً بین 29 الی 37 هزار دلار معامله می‌شد، یک سرمایه گذاری 1.5 میلیارد دلاری می‌تواند به معنای خرید 40 الی 51 هزار بیت کوین توسط تسلا باشید که بر اساس داده های CoinTelegraph شاخص قیمت بیت کوین طی هفت روز گذشته 15 درصد رشد داشته است.
در اواخر ژانویه، تسلا اولین بار گزارشی در مورد سال مالی خود ارائه داد و در آن گفت که این شرکت پس از 862 میلیون دلار ضرر در سال 2019 به 721 میلیون دلار سود در سال 2020 رسیده است.
منبع: cointelegraph

بیشتر بخوانید:  افزایش قیمت 12 درصدی دوج کوین در پی توییت جدید ایلان ماسک

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا