اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

شوک تسلا 😲 به بازار ارز های دیجیتال

salamcrypto

تسلا 7.7 از درآمد ناخالص خود را بیت کوین خرید.
خرید بیت کوین توسط تسلا خبر از ظهور نهنگ جدیدی می‌دهد.
تسلا (TSLA) روز دوشنبه پس از تأیید کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، این شرکت ساخت خودرو های برقی خبر از خرید و بیت کوین و اضافه کردن این ارز دیجیتال به خزانه خود را داد.
آخرین پرونده تسلا در سال مالی 2020 نشان می‌دهد که این شرکت در تاریخ 31 دسامبر، 1.5 میلیارد دلار به خرید بیت کوین اختصاص داده است. همانطور که دیوید لوانت محقق شرکت Bitwise اظهار داشت، این خرید 1.5 میلیاردی تسلا تقریباً 7.7 درصد از درآمد ناخالص نقدی آنها بود.
در بیانیه تسلا آمده است که ” ما 1.5 میلیارد دلار در بیت کوین سرمایه گذاری کردیم، علاوه بر این، ما انتظار داریم که مشتریانمان بیت کوین را به‌عنوان یکی از راه ها پرداخت برای خرید محصولات بپذیرند.”
دیوید لوانت می‌گوید که درآمد ناخالص تسلا در سال مالی 2020 معادل 19.4 میلیارد دلار و یا 9.8 میلیارد خالص بوده است.
خرید بیت کوین توسط تسلا، آن هارا در بالای لیست شرکت هایی که دارایی دیجیتال خریداری کرده‌اند قرار می‌دهد. فقط شرکت  MicroStrategy بیت کوین های بیشتری به‌عنوان دارایی دیجیتال و به‌عنوان بخشی از ذخایر استراتژیک خریداری کرده است.
خبر مشارکت تسلا در بازار بیت کوین باعث افزایش قیمت ها در روز دوشنبه شد. همانطور که خبرگزاری Cointelegraph گزارش می‌دهد، قیمت بیت کوین به 46 هزار دلار رسیده است و به راحتی از اوج قیمت قبلی خود فراتر رفت. ارزش کل بازار بیت کوین برای اولین بار از 800 میلیارد دلار فراتر رفت.
علاوه بر این تسلا برای اضافه کردن بیت کوین به خزانه خود برنامه ریخته که دارایی های دیجیتال را هم به‌عنوان نوعی از پرداخت قبول کند. آنها بیت کوین های دریافتی از طرفخریداران را به پول نقد تبدیل نخواهند کرد و در خزانه خود نگه خواهند داشت.
علاوه بر این، بیت کوین توجه خیلی از شرکت های بزرگ را به خود جلب کرده است و در وبینار هفته گذشته شرکت میکرو‌استراتژی بیش از 1400 نفر یا شرکت ثبت نام کرده بودند.
منبع: cointelegraph.com

بیشتر بخوانید:  MicroStrategy دوباره بیت کوین خرید

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا