اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

توافق تتر با دادستان کل نیویورک آمریکا

salamcrypto

نهاد های نظارتی نیویورک تتر را مجبور می‌کنند که نسبت به ذخایر نقدینگی خود شفافیت کامل داشته باشد تا ضرری به ساکنان نیویورک نرسد.
تتر و صرافی بیتفینکس در پرونده دادستان کل نیویورک در پرونده علیه تتر به توافق رسیدند. مقامات نیویورک ادعا کردند که تتر در مورد ذخایر نقدینگی پشتیبان پول فیات خود اطلاعات نادرست ارائه داده است.
برای مختومه اعلام شدن پرونده، صرافی بیتفینکس و تتر به پرداخت 18.5 میلیون دلار خسارت و همچنین ارائه گزارش دوره ای از ذخایر پول فیات خود موظف شدند.
در شرایط دادستانی آمده است که تتر و بیتفینکس باید وضعیت ذخیره فعلی و هرگونه معامله بین دو شرکت را گزارش دهند. آنها باید گزارش هایی را بصورت عمومی از ذخایر نقدی و غیر نقدی خود نیز اعلام کنند. گزارش ها باید طی دو سال آینده و بصورت سه ماهه ارائه شود. در نهایت در این توافق آمده است که تتر و بیتفینکس باید ارائه خدمات به کاربران ساکن نیویورک را متوقف کنند.
همانطور که قبلاً توسط کوین تلگراف گزارش شده بود، دادخواست دادستان کل نیویورک ادعا می‌کرد که تتر در زمان های از نظر ذخیره کاملاً پشتیبانی نمی‌شود. آنها ادعا کردند که بیتفینکس یک خط مالی با تتر ایجاد کرده که در آن 850 میلیون دلار سرمایه ای که از شکست شریک قبلی خود یعنی crypto capital بوجود آمده بود را پرداخت کرده است. همانطور که تتر گزارش داد و مقامات آن را تأیید کردند این خط بسته شده است. در حالی که این ادعا ها بخاطر وضعیت ذخایر تتر در سال 2017 و 2018 بوجود آمده بود، به نظر نمی‌رسد مقامات نظارتی هیچ مشکلی با وضعیت ذخایر تتر در سال 2021 داشته باشند.
این جریمه 18.5 میلیون دلاری بخش بسیار کوچکی از موجودی کل تتر که تقریباً 35 میلیارد دلار است می‌باشد. سخنگوی تتر به کوین تلگراف گفت: این شرکت خوشحال است که با دادگاه به توافق رسیدند. وی ادامه دادند:
با توجه به توافق، ما جای هیچ اشتباهی نداریم. توافق کردیم که مبلغی را به دادستانی کل نیویورک پرداخت کنیم، و این موضوع بر اینکه ما تمایل داریم این قضیه را پشت سر بگذاریم و بر تجارت خود متمرکز شویم دلالت دارد. ما خوشحالیم که در این 2 سال که پرونده شکایت دادستانی باز بود و ما زیر فشار بودیم، مشتریان مان به ما وفادار ماندند و ما نیز تعهد خود را به آنها نشان دادیم.

بیشتر بخوانید:  ایلان ماسک در تور تحقیقات مأموران SEC

Cointelegraph


گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا