اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

مدیر تتر: ارزهای دیجیتال بانک مرکزی تاثیری بر استیبل‌کوین‌ها ندارند

مدیر تتر: ارزهای دیجیتال بانک مرکزی تاثیری بر استیبل‌کوین‌ها ندارند

به گزارش زوم ارز، پائولو آردوینو، مدیر فناوری تتر، باور دارد که توسعه‌ی روبه‌رشد ارزهای دیجیتال بانک مرکزی در سطح جهان تاثیر خاصی بر نقش استیبل‌کوین‌های خصوصی نخواهد داشت.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

آردوینو توییت‌هایی پیرامون بحث‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال بانک مرکزی و نقش آن‌ها در سیستم پرداخت حال حاضر منتشر کرد. وی گفت که این ارزها تنها جایگزین شبکه‌های پرداختی متمرکز قدیمی، مانند سویفت، خواهند شد و از پلتفرم‌های خصوصی بلاکچین برای انجام خیلی از تراکنش‌ها استفاده خواهند کرد.

وی در ادامه توضیح داد که ارزهای دیجیتال بانک مرکزی به دنبال دیجیتال سازی ارزهای فیات نیستند؛ چرا که این کار قبلا انجام شده است، از آنجا که بیشتر تراکنش‌های مدرن به شکل دیجیتال صورت می‌گیرند. هدف اصلی ارزهای دیجیتال بانک مرکزی استفاده از بلاکچین خصوصی به عنوان یک زیرساخت فناوری مدرن و با هزینه‌های کنترل شده است، طوری که بیشتر ترانکش‌های بانکی و کارت‌های اعتباری با ارزهای دیجیتال بانک مرکزی انجام شود.

کوین کده

مدیر فناوری تتر ادعا کرد که استیبل‌کوین‌های خصوصی همچون تتر، حتی با وجود ارزهای دیجیتال دولتی، خصوصی باقی خواهند ماند؛ چرا که استیبل‌کوین‌های خصوصی، به کاربران امکان انتقال دارایی خود بین چین‌ها و دسترسی به آن در بلاکچین‌های متعدد انتخاب شده، می‌دهد. این ویژگی، امکانی است که ارزهای دیجیتال بانک مرکزی قادر به فراهم کردن آن نیستند.

بیشتر بخوانید:  گری‌اسکیل لایت کوین و بیت کوین کش خرید

بین اقتصادهای بزرگ جهان، در رقابت ارزهای دیجیتال بانک مرکزی، چین، با وجود یوان کاملا دیجیتال در مرحله‌ی آزمایشی در سراسر کشور، پیشتاز است. چند کشور از اروپا، از جمله فرانسه و سوییس، نیز آزمایشاتی را در سطح بین المللی آغاز کرده‌اند، در حالی که آمریکا هنوز هیچ برنامه‌ی نهایی‌ای برای دلار دیجیتال در دست ندارد.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: Cointelegraph


سر تیتر اخبار:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا