اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

برنامه ریزی تتر برای کاهش فشار براتریوم توسط ZK-Rollups

salamcrypto

صادر کننده  استیبل کوین تتر، پس از ادغام با شبکه OMG ،قصد اضافه کردن   ZK-Rollups  به عنوان راه حل برای  پشتیبانی از مقیاس  پذیری لایه 2 – را دارد.

ZK-Rollups یک تکنیک اثبات دانش صفر است که به جمع آوری یا بسته بندی بسیاری از معاملات در یک معامله واحد کمک می کند و بنابراین به کاهش فشار براتریوم کمک می کند.

کمی با ZK-Rollups اشنا شویم.

Plasma:

Plasma نامی است که به روش مقیاس پذیری ساخت و سازی که بلوک های لایه 2 را به صورت زنجیره جانبی در بالای بلاک چین اتریوم  قرار می دهد، داده می شود. اجرای Plasma به صدها تراکنشِ زنجیره جانبی امکان پردازش آفلاین را می دهد و تنها یک هش از بلوک زنجیره جانبی به زنجیره بلوک اتریوم  اضافه می شود. نقص اساسی جلوگیری  ازمقیاس پذیری بیشتر است.

برای خروج کاربر از زنجیره جانبی باید  چیزی شبیه به یک بازی خروجی انجام شودو برای انجام آن نیاز به  کاربران زنجیره جانبی هست .باید مقدار زیادی داده را برای اعتبارسنجی حفظ کنند. همچنین ، کاربران یا باید زمان  طولانی انلاین بمانند  یا پاداش خود را از دست بدهند. راه حل هایی  وجود دارد تا  تا مقیاس پذیری لایه 2 را بهبود بخشند. . ZK-Rollups یکی از راه حل ها توسعه برای دستیابی به این هدف است.

ZK-Rollups یکی از گزینه هایی است که برای ساخت لایه 2 در حال توسعه است و مقیاس پذیری را از طریق پردازش انتقال جِرم در یک معامله واحد افزایش می دهد. جایی که Plasma در هر انتقال یک تراکنش ایجاد می کند ، ZK-Rollups صدها انتقال را در یک تراکنش واحد انجام می دهد. قرارداد هوشمند تمام انتقال های انجام شده در یک معامله را از بین می برد و تأیید می کند.

از روش “اثبات دانش صفر” برای ارائه و ضبط صحت اعتبار بلوک در بلاک چین اتریوم  استفاده می شود. ZK-Rollups با کاهش مقدار داده های نگهداری شده در یک تراکنش ، منابع محاسباتی و ذخیره سازی را برای تأیید اعتبار بلوک کاهش می دهد. دانش صحیح از کل داده ها مورد نیاز است. حال به ادامه خبر می پردازیم.

بیشتر بخوانید:  افزایش قیمت فایل کوین

پائولو آردوینو ، مدیر CTO از Tether ، به The Block گفت: “ایده پشت ZK-Rollups جمع آوری چندین عملیات در یک معامله L1

[لایه 1] است که” همه معاملات اساسی را “فشرده می کند”. آردوینو گفت ، چندین عملیات شامل مدیریت انتقال اتر و ERC-20 و همچنین مدیریت عملیات قرارداد هوشمند است.

وی در ادامه گفت که ZK-Rollups “جامع ترین” و “ترجیحی ترین” راه حل مقیاس سازی است زیرا کمک می کند تا تمام داده ها روی زنجیره قرار بگیرند و نیازی به اتکا به یک زنجیره جانبی نیست.

این خبر دو هفته پس از ادغام Tether با OMG Network ، یکی دیگر از راه حل های مقیاس بندی لایه 2 که برای کاهش ازدحام دراتریوم طراحی شده است ، منتشر می شود. هفته گذشته ، Tether 3 میلیون سکه USDT را ازاتریوم به شبکه OMG منتقل کرد.

Tether ،  یکی از بزرگترین stablecoin  در بازار با بیش از 85 درصد سهم بازار است.  در حال حاضر در هفت بلاکچین کار می کند: Algorand ، Ethereum ، EOS ، Liquid Network ، Omni ، OMG Network و Tron. همانطور که اخیراً The Block گزارش داد ، اتریوم تاکنون بزرگترین بلاک چین برای Tether است.

منبع :finance.yahoo.com


گزیده اخبار

معصومه گودرزی

کارشناس ارشد ریاضی|تکنسین شبکه|مولف کتاب های اموزشی|مدرس دانشگاه های آزاد و علمی کاربردی|پژوهشگر در مورد ارزهای دیجیتال

نوشته های مشابه

‫4 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا