اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

بیدار شدن یک نهنگ بیت کوین پس از 11 سال

salamcrypto

یک نهنگ بیت کوین از که از 2010 بیت کوینی را جا به جا نکرده بود از خواب زمستانی بیدار شده و پس از یازده سال امروز صد بیت کوین را جا به جا کرد.
یک ماینر قدیمی که در سال 2010 بیت کوین ماین می‌کرده است از دو کیف پول که بیش از یک دهه غیرفعال بودند، صد بیت کوین جا به جا کرد.
قبل از معامله امروز، تقریباً یازده سال از آخرین فعالیت این کیف پول ها می‌گذرد. آخرین بار جایزه 50 بیت کوین صرافی کوین بیس وارد این کیف پول شده بودند. البته به غیر از این جایزه دو دفعه هم مقداری بیت کوین 0.00000547 در شش ماه اخیر وارد این کیف پول شده بودند.
پس از تطبیق آدرس ها، مشخص شد که هر دو کیف پول متعلق به یک شخص هستند و هر دو کیف پول با فاصله فقط چند ساعت در 10 ژوئن 2010 ساخته شده اند.
بیت کوین در حال حاضر با قیمت 49800 دلار معامله می‌شود و ارزش تقریبی این صد بیت کوین جا به جا شده حدوداً 5 میلیون دلار است. در زمانی که این بیت کوین ها میان شدند بیت کوین 0.08 دلار قیمت داشت و حالا دارایی دیجیتال این نهنگ 662.600 برابر افزایش یافته است.
حدود نیمی از بیت کوین ها بصورت همتا به همتا به صرافی آلمانی Bitcoin.de منتقل شده اند، این صرافی فعالیت خود را از سال 2011 آغاز کرده است. بقیه بیت کوین ها در آدرسی جدید قرار گرفته اند.
آلت کوین های فورک بیت کوین مثل BCH و BSV تاکنون وارد این کیف پول ها نشده اند.
این بیت کوین ها در بلاک های 60365 و 60385 ماین شده اند و  بعید است که متعلق به ساتوشی ناکاموتو باشند زیرا او احتمالاً حداقل 1.1 میلیون بیت کوین ماین کرده است.
انتقال یافتن این بیت کوین ها یک اتفاق غیرمعمول است، محققان تنها 18 معامله را که از جولای 2010 یا قبل از آن را در سال 2021 شناسایی کرده اند.
در ماه می سال 2020، 50 بیت کوین از یک آدرس که در سال 2009 ماین شده بودند انتقال یافت و باعث ایجاد حدس و گمان های هایی که شاید این بیت کوین ها متعلق به ساتوشی ناکاموتو باشند ، شد.
منبع: cointelegraph

بیشتر بخوانید:  رویکرد های Peter Diamandis برای بیت کوین

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا