استخر های ارزدیجیتالاستخراج ارزدیجیتال

معرفی 6 استخر استخراج برتر ارز دیجیتال بیت کوین | بهترین استخر های بیت کوین

بهترین استخر های برای استخراج ارز دیجیتال بیت کوین ، در این مقاله قصد داریم تا شما عزیزان را با بهترین استخر های استخراج بیت کوین آشنا کنیم. همان‌طور که می دانید شما می توانید با پیوستن به یک استخر با کمک تجهیزات ماینینگ مناسب بیت کوین و یا دیگر ارز های دیجیتال را استخراج کنید. حال اگر نمی دانید استخر استخراج چیست ؟ و یا اینکه یک فرد تازه وارد در عرصه ارز های دیجیتال هستید و نمی دانید بهترین استخر های بیت کوین چیست، این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

سلام کریپتو

نیم نگاهی به رمز ارز بیتکوین

نگاهی به بیت کوین
نگاهی به بیت کوین

بیت کوین یک پول دیجیتال است که در بستر اینترنت معامله می شود. نماد انحصاری این ارز دیجیتال ” BTC ” می باشد. این ارز دیجیتال در اواخر سال 2008 خلق و روانه بازار شد. ساتوشی ناکاموتو خلق و پدید آورنده این ارز دیجیتال می باشد. ساتوشی ناکاموتو تا کنون مشخصاتی از خود فاش نکرده است و به عنوان یک فرد ناشناس یاد می شود. ارز دیجیتال بیت کوین طرفداران زیادی دارد، شاید برای شما این سؤال پیش بیاید که دلیل این پرطرفداری چه چیزی است؟

جواب این سؤال کاملاً واضح است. بیت کوین ارزش مالی بسیار بالایی نسبت به دیگر ارز های موجود دارد. در زمان نگارش این مقاله قیمت بین کوین ” 9,516.80 هزار دلار ” می باشد.

بیت کوین را می توان از راه های مختلفی همچون استخراج و یا ترید ( خرید و فروش ) به دست آورد. متأسفانه برای اینکه بتوانید ارز دیجیتال بیت کوین را استخراج کنید، نیازمند سرمایه زیادی هستید، زیرا تجهیزات مورد نیاز استخراج ارز دیجیتال بیت کوین قیمت های بسیار بالایی دارند. اگر علاقه مند به داشتن بیت کوین هستید، می توانید از طریق ترید و یا خرید و فروش آن به کسب کنید.

اگر می خواهید اقدام به استخراج بیت کوین کنید، در کنار تهیه تجهیزات مناسب، باید یک استخر مناسب را نیز انتخاب کنید. ما در این مقاله به شما کمک می کنیم تا بهترین استخر ارز دیجیتال بیت کوین را انتخاب کنید. همراه ما باشید.

صرافی ایرانی کارت

نیم نگاهی به “استخر استخراج ( Mining Pool ) چیست؟”

استخر ماینینگ
استخر ماینینگ

در استخر ها، ماینر ها را در کنار یک دیگر جمع می کند و با مجموع قدرت ها به سراغ ساخت بلاک ها می روند. پس از استخراج یک بلاک، پاداش دریافتی بین ماینر ها تقسیم می شود و هر ماینر به اندازه میزان قدرتی که در اختیار استخر قرار داده است سهم می گیرد. به صورت کلی استخر های استخراج و یا ” Mining Pool ” مکانی است که شما منابعتان را با دیگر ماینر ها به اشتراک می گذارید و استخر نیز با بکارگیری این منابع اقدام به ساخت بلاک ها و یا تائید تراکنش ها می کند.

باید توجه داشته باشید که اگر قصد استخراج ارز های دیجیتال را دارید، می توانید بدون نیاز اتصال به یک استخر، اقدام به استخراج کنید. اما مهم ترین نکته ای که در این قسمت وجود دارد این است که با این کار دیگر نباید به فکر کسب در آمد زودهنگام باشید. استخراج بدون اتصال به استخر روند موفقیت شما را طولانی می کند و ممکن است پس از چند وقت همچنان به در آمد کافی نرسیده باشید.


معیار های انتخاب یک استخر خوب چیست؟

 1. کارمزد استخر :

کارمزد استخر ها بسیار مهم است. قبل از پیوستن به یک استخر ابتدا باید بدانید که نرخ کارمزد آن استخر چه قدر است و همچنین باید بدانید که روش پرداخت استخر مورد نظر چگونه می باشد.

 1. شفافیت استخر:

بعضی از استخر ها، با ماینر هایی که در حال فعالیت هستند شفاف نیستند. شفافیت یک استخر به: نمایش تراکنش ها، نمایش اطلاعات مهم و… می باشد.


بهترین استخر های ارز دیجیتال بیت کوین ( Minig Pool Bitcoin ) چیست؟

همان طور که گفتیم، در این قسمت قصد داریم تا به شما عزیزان، بهترین استخر های استخراج ارز دیجیتال بیت کوین را آموزش دهیم. در ادامه همراه ما باشید.

اسلاش پول بیت کوین slush pool
اسلاش پول slush pool

slush pool از بزرگترین استخرهای استخراج بیت کوین  است در سال 2019 به عنوان دومین استخر برتر بیت کوین شناخته شد.این استخر  توسط شرکت ساتوشی لبز که سازنده کیف پول ترزور هم هست در سال 2010 شروع به کار کرد و تا کنون به استخراج بیش از 1000000 بیت کوین پرداخته است.استخر اسلاش پول اولین استخر استخراج بیت کوین است.و سطح امنیت بسیار مناسبی دارد.به صورتی که طی نتایج یک آمارگیری مشخص شد 3% از کاربران از این استخر استفاده می کنند. این استخر به خاطر یک ویژگی بین کاربران محبوب شد و آن سیستم پاداش دهی براساس امتیاز است. یعنی  متوقف شدن فعالیت ماینینگ توسط کاربر موجب کاهش امتیاز و در نتیجه کاهش سهام کاربر می شود. این روش پرداخت پاداش مبنی بر امتیاز باعث شده کاربران به این اسخر وفادار بمانند و همچنین باعث کاهش امکان تقلب نیز شده است. رابط کاربری این استخر بسیار مناسب است و  این سایت اطلاعات و خبرهایی که در صفحات اجتماعی خود منتشر می کنند را در داشبورد استخر اپدیت می کند. کارمزد این استخر 2% است که این کارمزد نسبت به سایر استخرهای استخراج اندکی بیشتر است.

نام استخر کارمزد معایب
” slush pool “

 

     2% 1. بیشتر بودن مقدار کارمزد

 


استخر استخراج "Antpool" یکی از بهترین استخر های بیت کوین
استخر استخراج “Antpool”

استخر استخراج ” Ant Pool “ یکی از معروف ترین استخر های ارز دیجیتال بیت کوین می باشد. شما می توانید به صورت رایگان در این استخر یک حساب ایجاد کنید. متأسفانه این استخر ای پی کاربران ایرانی را محدود کرده است و برای استفاده از این استخر باید از یک نرم افزار تغییر ای پی استفاده کنید. اگر بخواهیم درباره ظاهر این استخر بگوییم، سطح رابط کاربری آن متوسط است و تقریباً کمی برای افراد مبتدی ممکن است سخت باشد. بااین‌حال این استخر همان‌طور که گفتیم یکی از شناخته شده ترین استخر های ارز دیجیتال بیت کوین می باشد. شما می توانید با مراجعه به مقاله ….. طریقه کار با این استخر را به صورت تصویری آموزش ببینید.

امنیت این استخر مناسب است و می توان به عنوان یک استخر امن آن را حساب کرد. با وجود تمام خوبی های این استخر، یکی از معایبی که زیاد به چشم می خورد مشخص نبودن کارمزد آن است. متأسفانه مقدار کارمزد این استخر مشخص نمی باشد و این موضوع نیز برای بعضی از ماینر ها یک مشکل به حساب می آید.

خوشبختانه این استخر، از امکان تائید دو مرحله ای پشتیبانی می کند، شما می توانید پس از ورود و ثبت نام در استخر، تائید دو مرحله ای حساب خود را فعال کنید تا حساب کاربری شما در استخر ” Ant Pool ” ایمن شود.

نام استخر کارمزد معایب
Ant Pool

 

نامشخص 1. مشخص نبودن مقدار کارمزد            3. رابط کاربری نامناسب

2. محدودیت ورود برای کاربران ایرانی


استخر استخراج بیت کوین " F2 Pool "
استخر استخراج بیت کوین ” F2 Pool “

استخر ” F2 Pool “ کشور چین در سال 2013 خلق شد. خوشبختانه کاربران ایرانی می توانند به راحتی از این استخر بدون هیچ محدودیتی استفاده کنند. این استخر جز ارز دیجیتال معروف و محبوب بیت کوین، از چندین ارز دیگر همانند: لایت کوین، زی کش، اتریوم و… پشتیبانی می کند و شما می تواند این نوع ارز ها را نیز استخراج کنید.

استخر استخراج ” F2 Pool “ در جدول برترین استخر های بیت کوین، در قسمت سوم قرار گرفته است. دلیل آن هم انی است که در حال حاضر تقریباً 11 درصد از قدرت کل هش ریت شبکه بیت کوین را در اختیار خود گرفته است.

این استخر از زبان انگلیسی به صورت پیش‌فرض پشتیبانی می کند. باقی استخر ها زبان پیشفرض چینی دارند و زبان دوم آن ها انگلیسی می باشد. بعضی از کاربران مبتدی با ورود به استخر های دیگر خیال می کنند که زبان آن چینی می باشد.

خوشبختانه این استخر از امنیت خوبی برخوردار می باشد و همچنین خبر خوب دیگر درباره این استخر این است که مقدار کارمزد آن مشخص است. کارمزد این استخر برابر با 2.5 درصد می باشد که تقریباً می توان گفت بالا است اما با این حال مشکلی ندارد و شما می توانید با خیال راحت از آن استفاده کنید. شما می توانید به صورت تصویری آموزش ثبت نام و کار با این استخر را در مقاله ….. مشاهده کنید.

نام استخر کارمزد معایب
F2 Pool

 

2.5 درصد 1. کارمزد تقریباً بالای آن

استخر استخراج بیتکوین " BTC.com "
استخر استخراج بیتکوین ” BTC.com “

استخر ” BTC.com “ توسط شرکت ” Blocktrail ” راه اندازی شد. پس از مدتی مالکیت این استخر به کمپانی معروف و مشهور ” Bitmain ” واگذار شد. همانطور که می دانید کمپانی بیت مین جز بزرگ ترین و معروف ترین شرکت ها تولید تجهیزات ماینینگ می باشد. این کمپانی نیز علاوه بر تولید تجهیزات ماینینگ مدیریت این استخر را نیز برعهده دارد. خوشبختانه این استخر کارمزد مشخص و کمی دارد همچنین زمان واریزی پاداش ها نیز خیلی مناسب است. به گفته کاربران این استخر پاداش ها را در کمتر از 2 ساعت برای ماینر ها واریز می کنند.

ثبت نام در این استخر نیاز به تائید هویت دارد. این کار توسط شماره تماس صورت می گیرید یعنی شما با وارد نمودن شماره تماستان و سپس دریافت کد هویت خود را تائید می کنید. متأسفانه این استخر در سال 2019 پیش شماره ایران یعنی ” 98+ ” را از لیست خود حذف نمود. به همین دلیل دسترسی ایرانیان قطع شد. اگر علاقه مند به استفاده از این استخر هستد می توانید با در دست داشتن شماره یک کشور دیگر، اقدام به ثبت نام کنید.

نام استخر کارمزد معایب
BTC.com Pool

 

1.5 درصد 1. محدود نمودن دسترسی کاربران ایرانی

 • استخر استخراج  ViaBTC Pool

 • استخر استخراج " BTC.com "
  استخر استخراج ” BTC.com “

  این استخر، یک استخر شناخته شده می باشد که در کشور چین در سال 2016 تأسیس و در همان کشور نیز فعالیت می کند. شما می توانید در کنار استخراج بیت کوین در این استخر، در صورت موجود بودن تجهیزات به استخراج ارز های دیگر همانند: زی کش، دش، مونرو، اتریوم، بیت کوین کش و… بپردازید.

متأسفانه نرخ کارمزد این استخر، نسب به استخر هایی که تا کنون معرفی شده است بالا می باشد. کارمزد استخر ” ViaBTC Pool “ در روش های پرداخت مختلف فرق می کند اما در مجموع 3 درصد می باشد که تقریباً می توان گفت عددی بالا است.

نام استخر کارمزد معایب
ViaBTC Pool

 

3 درصد 1. کارمزد بالای آن

 • استخر استخراج  Bixin 

استخر استخراج " Bixin "
استخر استخراج ” Bixin “

استخر استخراج ” Bixin ” ارائه دهنده خدمات کیف پول نیز می باشد. شما می توانید از این استخر به عنوان کیف پول نیز استفاده کنید که پیشنهاد نمی شود.  متأسفانه کاربران چینی در این استخر اولویت دارند. امنیت استخر ” Bixin ” تا حدی قابل قبول می باشد و می توان با خیال راحت اقدام به استخراج در آن نمود. متأسفانه کارمزد ” 4 درصد ” استخر ” Bixin ”  به‌شدت بالا است. این استخر پاداش ماینر ها را در سریع ترین زمان ممکن واریز می کند.

نام استخر کارمزد معایب
Bixin Pool

 

4        درصد 1.کارمزد به شدت بالای آن

سخن آخر درباره بهترین استخر های بیت کوین

اگر بخواهم یک خلاصه از مطلب بالا بیان کنم باید بگویم شما برای ماین کردن بیت کوین حتما باید به استخر یا همان pool  وصل شوید . چون می توان گفت استخراج با تعداد ماینر کم بدون اتصال به استخر ها اصلا به صرفه نیست . ما در مقاله بالا شما را با 5 استخر برای استخراج ارز دیجیتال بیت کوین آشنا کردیم .همچنین اگر شما دستگاهی را تهیه کردید و می خواهید شروع به استخراج بیتکوین نمایید می توانید مقاله مربوط به نصب و راه اندازه ماینر های متفاوت را مطالعه نمایید.

ممنون که تا پایاین مطلب بهترین استخر های بیت کوین با ما همراه بودید.


بیشتر بخوانید:

بیشتر بخوانید:  سولار ماینینگ Solar Mining چیست؟ | ماینینگ خورشیدی چیست و چه کاربردی دارد؟

4 دیدگاه

 1. دوستان من از این استخر استفاده میکنم بعد از امتحان کلیه استخرهای موجود خودتون می تونید تفاوت پاداش رو ببینید .
  واقعا عالیه چند تا حسن داره
  اول این که سقف برداشت نداره و هر روز کارکرد روز قبل رو ساعت نه صبح واریز میکنه -البته میتونید خودتون محدودش کنید
  دوم خودش برای دوستانی که میخوان اور کلاک کنن فریمور داره
  سوم زبون فارسی رو اسپورت میکنه
  چهارم سرور مخصوص ایران داره _توی ایران نیست البته _ و پینگ عالیه و مشکلی این چند مدت اخیر واقعا نداشته برای اتصال (سرور قزاقستان رو شخصا پیشنهاد میکنم )
  پنجم ساپورت عالی انلاین داره من با زبون بی زبونی خیلی وقتا ازشون کمک گرفتم روسی هستن ولی انگلیسی رو خوب میفهمن
  گروه تلگرامی فارسی داره که تمام دست اندرکاران استخر از برنامه نویس تا مدیر عامل توی گروهن
  ششم این که به تلگرام متصل میشه و اخطارهای خاموش شدن دستگاهها رو تو تلگرام و ایمیل براتون میفرسته
  هفتم از روش محاسبه بر اساس نحوه پرداخت fpps استفاده میکنه که بیشترین پرداخت رو باعث میشه .
  دوستان توجه کنید توی قسمت تنظیمات تیک مربوط به سهم استخر رو بردارید اینطوری کارمزد استخر صفر میشه (درآمد استخر از فروش فریمورهای اختصاصی هست)
  کارمزدی که به زیر مجموعه شما پرداخت میشه از خود استخر پرداخت میشه و اصلا کاری به کسی که با لینک شما وارد استخر میشه نداره .

  ایراد بزرگش هم اینه که تازه اپلیکیشن رو راه انداخته و خیلی اپلیکیشن چنگی به دل نمیزنه.

   https://pool.emcd.io/?r=5934 

 2. سلام به دوستان
  تجربه فعالیت در استخر ها یه سری مشکلات رو به من آموخت که این و موارد که شرح میدم اصلی ترین مورد هست.
  استخر که بهتون معرفی میکنم کارمزد پرداخت نداره و همچنین سقف پرداختی به کیف پول تون دست خودتون هست و اگر دستگاه رو خاموش کردید می تونید و دیگه روشن نکردید بهر دلیلی پرداخت رو روی صفر قرار بدید و ساعت 8 صبح به وقت ایران پرداختی بدون کارمزد با مقدار مانده تو استخرتون به حساب کیف پولتون واریز بشه . یکانال تلگرام پشتیبانی فارسی داره که دائم آنلاین. پاسخ گو هستن و دفتر اصلیشون روسیه هست . و پینگ سرور عالی دارن . من خودم از اف تو پول F2pool که پرداختی حداقل 0.005 بود اومدم رو این استخر و خیلی رازیم
  به شماهم پیشنهاد میکنم امتحان کنید.چون می تونید پرداختی رو رو صفر بزارید هر روز می تونید واریز به کیف پول داشته باشید و این امکان تحریم یا بلوک کردن یا کلاهبرداری رو کاهش میده .و در صورت هر گونه مشکل می تونید روزانه استخرتون رو اگر دوست نداشتید تغییر بدید.من خودم دیدم خیلی ها حرف منفی در مورد این استخر میزدن اما یک ماه که تست کردم دیدم همش دروغ بود.
  سایت اصلی فارسی رو پشتیبانی میکنه .
  فریم ور های دستگاه ها رو قرار میده از کارخونش و شما همیشه اپدیت هستید .
  و یه گروه عمومی داره که می تونید از تجربیات دیگران استفاده کنید و هر سؤالی دارید جواب بگیرید .
  این بود تجربیات خودتون بررسی کنید.
  موفق باشید.

  https://pool.emcd.io/?r=22881 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا