صرافی کوینکده
اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

بانک مرکزی به زودی مجوز واردات کالا با ارز دیجیتال را صادر خواهد کرد

به گزارش زوم ارز و به نقل از مهر، ایران هم به زودی به باشگاه دارندگان رمزپول‌ های ملی خواهد پیوست. آنگونه که مقامات بانک مرکزی می‌گویند، قرار است تا آخر فروردین ماه آئین نامه  مرتبط با آن را در شورای عالی پولشویی به تصویب برساند.
یک مقام مسئول در نظام بانکی در مصاحبه ای گفت:
اگرچه بانک مرکزی به هیچ عنوان معاملات فعلی رمزارزها در داخل کشور را تائید نمی‌کند اما با ضوابط خاصی که تدوین می‌شود، مخالفتی با معاملات آن ندارد؛ چراکه بانک مرکزی معتقد است که آینده اقتصادهای دنیا با رمزارز ها گره خورده است و باید ایران هم به این خیل بپیوندد؛ اما ضوابط و شرایط آن باید دقیق مشخص گردد و این اطمینان حاصل شود که مخاطرات جدی برای اقتصاد نخواهد داشت.
وی افزود:
در همین راستا، برای «تولید» رمزارز در داخل کشور آئین نامه‌ای تصویب و تولید ارزهای دیجیتال قانونی شد؛ اکنون بانک مرکزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی در حال پیگیری تصویب آئین نامه‌ای برای مبادله رمزارز هایی هستند که در داخل کشور تولید می‌شود؛ قرار است این آئین نامه در شورای عالی مبارزه با پولشویی (وزارت اقتصاد) به تصویب برسد؛ بر اساس این آئین نامه، به بانک ‌ها و صرافی ‌های مجاز اجازه واردات کالا از محل ارز دیجیتال تولید شده ارائه خواهد شد.
همچنین بر اساس اطلاعات کسب شده از سوی خبرنگار مهر، رمزپول بانک مرکزی ایران به عنوان CDBC ملی کشور، نیز مراحل انتهایی خود را سپری می‌کند؛ پشتوانه آن طلا و ارز خواهد بود و بانک ‌ها می‌توانند در قبال ریال یا سایر دارایی ‌هایی که به بانک مرکزی ارائه می‌دهند، این CDBC را برای مبادلات خود استفاده کنند.
کارشناسان معتقدند که این  CDBC باعث کاهش ضریب فزاینده نقدینگی هم خواهد شد.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @zoomarz98 بپیوندید.

بیشتر بخوانید:  اسمارت‌لینک اولین لانچ پد NFT تزوس را معرفی می‌کند

منبع: MEHR


گزیده اخبار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا