صرافی ایرانیکارت
اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در ایران

طرح جامع ارز های دیجیتال در مجلس قرائت می‌شود

به گزارش زوم ارز و به نقل از دیجیاتو مجلس در حال بررسی طرحی برای رمزارزها و فعالین این حوزه است

طرحی که بیش از یک سال پیش توسط کمیسیون نصر رمزارز و بلاکچین در سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، به خانه ملت داده شده و تا امروز فراز و نشیب‌های زیادی را طی کرده است. این کمیسیون با انتشار فراخوانی برای همه بازیگران و انجمن‌های فعال این حوزه، از آنها دعوت کرده تا نظرات خود را پیرامون طرح مذکور ارائه دهند و به یک همفکری و همدلی جمعی برای بهتر شدن این طرح دست پیدا کنند.
کمیسیون بلاکچین و رمزارز نصر کشور در بیانیه خود اعلام کرده طرحی که به مجلس ارائه شده برای زمانی بوده که مصوبه هیات وزیران در زمینه استخراج ارزهای دیجیتال با تلاش اعضای کمیسیون نصر کشور و سایر همکاران در انجمن‌های دیگر تصویب شده بود. این کمیسیون تاکید کرده دلیل اصلی که طرح ارائه شده به مجلس حول محور ماینینگ بوده هم به همین خاطر است:

سلام کریپتو

سعی شده در طرح به صورت خلاصه و بسیار مثبت به موضوع تبادل و سرمایه گذاری و نقش سازمان بورس اشاره شود.

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور تاکید کرده که طرح مذکور پس از ارائه و تلاش فراوان برای جمع آوری امضا در مجلس به اطلاع سایر فعالین حوزه رمز ارز رسیده است: نمایندگان مراکزی که در جریان این طرح نبودند مانند انجمن فناوران بلاکچین نیز در جلسات نقد و بررسی طرح مشارکت کردند.
در این بیانیه تاکید شده که طرح مذکور از زمان ارائه تا به امروز دچار تغییرات زیادی شده است:

در حال حاضر و پس از اطلاع از تغییرات، موضوع با انجمن فین‌تک نیز مطرح گردید و هر سه تشکل در حال تلاش برای اصلاح و اعمال تغییرات لازم برای این موضوع هستیم و در تلاش برای اعمال نظر کارشناسی تمام اکوسیستم موجود و علاقه مند به تاثیر گذاری هستیم.

کمیسیون بلاکچین و رمزارز نصر کشور در همین راستا و برای انجام مراحل تکمیلی و رسیدن به طرحی که حمایت ‌های لازم برای فعالان رمزارز را داشته باشد، در بیانیه خود از همه علاقه مندان درخواست کرده تا نظرات خودشان را حتما با این کمیسیون در میان بگذارند: نظرات کارشناسی همه فعالان را می‌شنویم تا در صورت وجود فرصت بتوانیم آنها را نیز اعمال کنیم.» این کمیسیون تاکید کرده آنها قصد دارند که بتوانند این طرح را به جایی برسانند که به نفع همه بازیگران حوزه رمزارز در کشور باشد.
در خاتمه بیانیه کمیسیون بلاکچین و رمزارز سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، تاکید شده:
اختلاف سلیقه امری طبیعی است و طبیعتا علاقه به نقش آفرینی بیشتر نیز در بین علاقه مندان وجود دارد ولی درخواست می‌شود به جای نقد بی پایه که فقط منجر به فرصت سوزی و تخریب می‌شود مشارکت را در پیش رو بگذاریم. درب کمیسیون بلاکچین و رمزارز نصر کشور به روی همه باز است و ساختار آن اجازه تک روی و غیر شفاف بودن را به احدی نمیدهد. فرصت را مغتنم بسپاریم و به جای توجه به‌نام ها روی اهداف تمرکز کنیم.

صرافی کوینکده

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @zoomarz98 بپیوندید.

بیشتر بخوانید:  پیش‌بینی قیمت لایت کوین

منبع: Digiato


گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی مترجمی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا