اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

COVID 19 💊 💉 چگونه بر استخراج ارزهای دیجیتال تأثیر گذاشته است؟

خبر زیر به نوشته مارکو استرنگ بنیانگذار شرکتGenesis Mining است.

سلام کریپتو

COVID-19 تقریباً بر تمام بخشهای زندگی ، از جمله صنعت ارزهای دیجیتال تأثیر گذاشته است. در چند ماه گذشته شاهد نوسان نرخ هش و قیمت بیت کوین هستیم – آیا COVID-19 تهدید به بی ثبات کردن کل اکوسیستم بیت کوین است؟

استخراج در زمان COVID-19

یکی از بزرگترین تأثیرات در صنعت استخراج بیت کوین اختلال در زنجیره تأمین ناشی از COVID-19 بود. شرکت ها و تولیدی ها بسته شدند یا قرنطینه رفتند و تعداد کارگران موجود به دلیل بیماری باعث تاخیرهای گسترده در حمل و نقل ماینینگ شد. عدم توانایی دریافت به موقع سخت افزار جدید یا تجهیزات به روزرسانی شده به معنای این بود که عملیات استخراج با کمترین کارآیی روبرو هستند .

این امر به ویژه پس از هاوینگ ، که در ماه مه رخ داد ، تأثیرگذار بود. سختی شبکه در پروتکل بیت کوین به عنوان راهی برای مدیریت و تنظیم اکوسیستم برنامه ریزی شده و هر چهار سال یکبار اتفاق می افتد. با کاهش پاداشی که یک ماینر بابت نصف کردن بلوک به بلاک چین می گیرد ، یک چک برای تورم ایجاد می کند. قبل از ماه مه ، یک ماینر 12.5 بیت کوین برای حل و اضافه کردن بلاک بدست می آورد. پس از نصف شدن ، پاداش به 6.25 بیت کوین کاهش یافت. ماینرها برای ساخت آنچه که قبلاًکسب می کردند  اکنون باید دو برابر بیشتر استخراج کنند ،  در واقع بیش از دو برابر ، زیرا نه تنها درآمد به نصف کاهش یافت ، هزینه های عملیاتی نیز همچنان ثابت باقی مانده است .  این بدان معناست که بسیاری از ماینرها به ارتقا نیاز دارند اما به دلیل اختلال در COVID-19 در زنجیره تأمین ، بسیاری از تجهیزات جدید متوقف شدند.

از آنجا که استخراج  پس از هاوینگ یه تلاش بیشتری انجام می شود و به ارتقا تجهیزات نیاز دارد ، بسیاری از ماینرها باید ارزیابی کنند که آیا مایل به ادامه استخراج هستند و آیا استخراج  ارزش سرمایه گذاری را دارد؟ پس از نصف کردن ، این سوالی است که ماینرها باید به هر حال از خود بپرسند .  “آیا ارزش آن را دارد؟”رکود بازارهای جهانی تحت تاثیر COVID-19 به گونه ای که از زمان رکود بزرگ تاکنون شاهد آن نبوده ایم و  بر بازارها ، اقتصادها و درآمدهای فردی تأثیرگذار بوده است.  با توجه به نگرانی بسیاری از افراد در مورد اینکه می توانند به راحتی اجاره خانه پرداخت کنند و مواد غذایی خریداری کنند ، ممکن است ماینرها نیز  این سال را بپرسند ، “آیا بهتر است فقط سکه ها را نقد کرده  و ماشین آلاتم را خاموش کنم؟”

صرافی ایرانی کارت

این دقیقاً همان اتفاقی است که افتاده است. پس از هاوینگ بیت کوین ، بسیاری از ماینرها خاموش شدند ، و در نتیجه افت شدید میزان هش ریز انجام شد. اما  این افت خیلی طولانی نشد  و   پس از افت ، شاهد افزایش عظیم نرخ  هش ریت بودیم ، به این معنی که ماشین ها دوباره روشن می شوند. این مربوط به راه اندازی مجدد زنجیره های تأمین و دریافت ماینرهای به روز شده به کسانی که به آنها نیاز داشتند ، بود. از آن زمان ، نرخ هش به طور پیوسته افزایش یافته و از جایی که در اوایل سال جاری و حتی سال گذشته بود ، فراتر رفته است.

Genesis Mining توانسته برای این مشکلات راه حل ایجاد کند .سخت افزارهای لازم را در اختیار ماینرها قرار می دهد. این شرکت تمهیداتی برا این دوره زمانی در نظر گرفته است. علاوه بر این ، از آنجا که عملیات استخراج بزرگتر ممکن است چندین سایت داشته باشد – ما در Genesis Mining دوازده مرکز داده در شش کشور داریم .

بیشتر بخوانید:  آیا موسسه ها در حال فروش بیت کوین خود هستند؟

از آنجا که ما بیش از هفت سال است که با موفقیت در استخراج و مقیاس گذاری فعالیت های خود در Genesis Mining فعالیت می کنیم ، با موارد غیر منتظره کنار آمده و با آزمون و خطا فرا گرفته ایم و رشد کرده ایم. و اکنون می توانیم بگوییم که ما با موفقیت یک بیماری همه گیر را نیز پشت سر گذاشتیم!

اما COVID-19 چیز دیگری را در معرض دید قرار داد. می توان توضیح دیگری در مورد روشن شدن بیشتر ماشین ها و ایجاد نرخ هش بالاتر از زمان ابتلا به همه گیر ایجاد کرد: با اقتصاد جهانی که ناگهان به بلاتکلیفی تبدیل شد ، بسیاری بیت کوین را به عنوان مانع مورد نظر خود برای مقابله با یک بیماری همه گیر دیگر در آینده می دانند.


بیت کوین ارزش خود را اثبات می کند

با پریشانی بازار جهانی و افزایش ناامنی اقتصادی ناشی از COVID-19 ، بیت کوین  یک ارز پایدار یا آنچه که “دارایی امن” نامیده می شود ، به این معنی که ارزش خود را حفظ می کند مانند طلا با وجود نوسانات در بازار است. اگر بیت کوین ذخیره ارزش ثابتی را فراهم کند ، می تواند در یک سقوط گسترده بازار ، در برابر دلار محافظت کند.

میتوان با  بیت کوین  مانند یک  سرمایه گذاری رفتار کرد. در حالی که  بازارهای متفاوت در اواسط ماه مارس کاهش یافت ، قیمت بیت کوین نیز افت کرد. اما خیلی سریع برگشت و قیمت بیت کوین به بالاترین قیمت خود در سالهای اخیر رسیده است (از آگوست سال 2020 با 11000 دلار). اما اینکه مانند گزینه سرمایه گذاری با آن رفتار شود چیز خوبی است ، زیرا نشان می دهد که بیت کوین اکنون در مرحله توسعه سرمایه گذاری خود قرار دارد. وروند صعودی آن از اواسط ماه مارس   نوید خوبی  است .

در میانه این بیماری همه گیر و واگیر دار هستیم  . سیستم های مالی پول را به اقتصادها تزریق می کنند و خطر – و ترس – از تورم افزایش یافته است ، ممکن است افراد بیشتری به بیت کوین به عنوان ارز بهتر و مناسب تر نگاه می کنند که تعدا ان محدود و قابل استفاده در بازار جهانی است و در  کنترل هیچ یک از نهادهای دولتی نیست.

همه گیری COVID-19  منجر به  تغییر  جامعه  به طرق مختلف بوده است، از نحوه برقراری ارتباط با هم  تا نحوه کار مدارس ، نحوه فعالیت مدارس تا روش ارائه خدمات بهداشتی به افراد تغییرات زیادی داشته است.  در این وضعیت  ممکن است به دنبال سیستم های مالی جدید و ارزهای با ثبات تر برای برون رفت از این وضعیت باشیم  . شاید آن را در بیت کوین پیدا کنیم.

منبع:کریپتو اسلات


گزیده اخبار

معصومه گودرزی

کارشناس ارشد ریاضی|تکنسین شبکه|مولف کتاب های اموزشی|مدرس دانشگاه های آزاد و علمی کاربردی|پژوهشگر در مورد ارزهای دیجیتال

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا