اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

به روزرسانی EIP-1559 نیز دوای درد کارمزد بالا اتریوم نخواهد بود

salamcrypto

بلاک هایی که ظرفیت آنها پر شده است دلیل اصلی افزایش کارمزد های اتریوم هستند.
در گزارشی که از طرف شرکت تجزیه و تحلیل داده ها یعنی Coin Metrics نوشته شده و به هزینه های بالای اتریوم پرداخته خاطرنشان می‌کند که این هزینه ها هر روز در حال ثبت رکوردی جدید هستند و حتی این احتمال وجود دارد که به روزرسانی جدید این شبکه هم که بسیار ترند شده این مشکل را حل نکند.
طبق این گزارش کوین متریکز متوسط هزینه گس اتریوم در اغلب اواقت سال 2021 به طور مداوم بیش از ده دلار بوده است. در جریان بازار صعودی سال 2017 و 2018 هزینه گس اتریوم در اوج خود به فقط 5.70 دلار رسیده بود.
طبق این گزارش افزایش قیمت اتریوم در سال 2021 منجر به افزایش هزینه گس نیز شده است. از ابتدای سال 2021 تاکنون قیمت اتر دچار افزایش 125 درصدی شده و در همین مدت مشابه هزینه های گس 532 درصد افزایش یافته اند.
هر تراکنش به مقدار متفاوتی از گس نیاز دارند به طور مثال یک انتقال ساده توکن ERC-20 گس بسیار کمتری نسبت به اجرای یک قرارداد هوشمند پیچیده نیاز دارد. در این گزارش خاطرنشان شده که دیفای دلیل اصلی افزایش کارمزد ها نیست و افزایش تراکنش ها دلیل اصلی افزایش هزینه گس است.
در حال حاضر معاملات اتریوم به صورت مزایده ای صورت می‌گیرند و هرکس که هزینه گس بیشتری پرداخت کند در اولوین ماینر ها قرار می‌گیرد و تراکنش های آنها سریعتر پردازش می‌شود.
این گزارش خاطرنشان کرد که هزینه های بالای فعلی به این خاطر است که بلاک ها به طور مداوم در حال پر شدن هستند و تاکنون 95 درصد از بلاک ها به طور کامل پر شده و ظرفیتی ندارند و این روند از اواسط سال 2020 و رشد چشمگیر دیفای افزایش یافته است. در ماه مارچ 2021، 97 الی 98 درصد از بلاک های اتریوم پر شده بودند.
در این گزارش آمده است که ماینرها هنگام ماینینگ بلاک های جدید باید مشخص کنند که کدام تراکنش ها در بلاک ها جای بگیرد و هر بلاک تعداد محدودی از تراکنش ( 160 الی 200 تراکنش ) را در خود جای می‌دهد.
به همین دلیل ماینر ها تراکنش ها را بر اساس هزینه گس پرداختی از سوی کاربران اولویت بندی می‌کنند زیرا با این کار سود بیشتری نصیب آنها می‌شود.
در انتهای این گزارش آمده است که به روزرسانی EIP-1559 نیز بسیار بعید است که مشکل کارمزد های بالا را برطرف کند و این بروزرسانی فقط یک راه حل بلند مدت برای افزایش مقیاس پذیری به شمار می‌رود.
به نظر شما این به روزرسانی با توجه به گفته های تیم توسعه دهنده اتریوم توانایی حل مشکل هزینه بالای گس را دارد؟

بیشتر بخوانید:  چین به دنبال عرضه 10 میلیون یوآن دیجیتال

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @zoomarz98 بپیوندید.

منبع: Cointelegraph


گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا