اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

اتحادیه اروپا به دنبال تنظیم قانون و تحریم هایی برای استیبل کوین ها است.

خلاصه خبر:

  • اتحادیه اروپا مقررات سختگیرانه ای را برای استیبل کوین های  تحت حمایت فیات اجرا می کند.
  • این مقررات مانع، فعالیت برخی از پروژه های استیبل کوین ها شود .
  • مشخص نیست که مقررات پیشنهادی چگونه روی استیبل کوین هایی مانند Tether تأثیر می گذارند

بر اساس گزارشی که این هفته رویترز منتشر کرد ، چندین کشور اروپایی متحد شده اند تا برای محدود کردن  استیبل کوین ها  مقرراتی ایجاد کنند.

سلام کریپتو

پنج کشور از مقررات استیبل کوین ها پشتیبانی می کنند

آلمان ، فرانسه ، ایتالیا ، اسپانیا و هلند از کمیسیون اروپا خواسته اند رمزارزهای با پشتوانه دارایی را قانون  کنند. این درخواست می خواهد تا زمانی که چالش ها و خطرات نظارتی برطرف نشوند ، نباید از استیبل کوین ها در 27 کشور اروپایی استفاده شود.

مقررات در نظر گرفته شده به این معنی است که تمام استیبل کوین ها باید با ارز فیات با نسبت 1: 1 وثیقه بگیرند. وثیقه آن پول های ثابت نیز باید در یک موسسه مورد تایید اتحادیه اروپا واریز و به ارزهای اتحادیه اروپا ارائه شود. علاوه بر این ، تمام شرکت های مرتبط با استیبل کوین ها  باید در اتحادیه اروپا ثبت شوند.

به گفته اولاف شولز ، وزیر دارایی آلمان ، مقررات باید “یک رویکرد سخت” باشد و شامل “ممنوعیت هر گونه فعالیت بخش خصوصی” است که با مقررات مطابقت ندارد. چنین رویکردی ممکن است ،برای شرکت هایی مانند Tether که مورد حمایت بخشی از  ناظران صنعتی است، مشکل ساز شود.

در همین حال ، وزیر دارایی فرانسه ، برونو لومیر ، اظهار داشت که این مقررات برای جلوگیری از استفاده رمزارزها در پولشویی و بودجه تروریسم است. وی همچنین اظهار داشت که بانک مرکزی اروپا باید “تنها کسی باشد که اجازه صدور ارز را دارد”.

صرافی ایرانی کارت

آیا مقررات لازم الاجرا می شود؟

اتحادیه اروپا از نوامبر 2019 به دنبالِ کنترل استیبل کوین ها بوده است. در آن زمان ، شورای اتحادیه اروپا بیانیه ای منتشر , مقررات مشابهی را پیشنهاد کرد: یعنی تا زمانی که به مسائل قانونی و نظارتی پرداخته نشود ، پروژه های استیبل کوین نباید شروع به کار کنند.

بیشتر بخوانید:  نهنگ های ارز دیجیتال در حال فعالیت

به همین ترتیب ، معلوم نیست که قانون هاتی پیش بینی شده در این هفته ، علیرغم حمایت به ظاهر گسترده ، به مرحله اجرا درآید. این پیشنهاد اولین باری نیست که مقامات برای ممنوع کردن رمزارزهای  مورد حمایت فیات تلاش می کنند. در ماه آوریل ، از طرف هیئت ثبات مالی به بانکهای مرکزی پیشنهاد شد که استیبل کوین هارا ممنوع کنند.

علاوه بر این ، مشخص نیست که اتحادیه اروپا تا چه اندازه می تواندمحدودیت هایی بر استیبل کوین های  موجود اعمال کند. به عنوان مثال Tether می تواند آزادانه درصرافی های غیرمتمرکز مانند Uniswap و Bancor پخش شود. اتحادیه اروپا نهایتا می تواند از صرافی های  متمرکز ، بازرگانان و پردازنده های پرداخت در استفاده از استیبل کوین ها جلوگیری کند.

در نهایت ، به نظر می رسد که اتحادیه اروپا عمدتاً نگرانِ استیبل کوین ها ی آینده مانند Libra’s Facebook است ، که می تواند با برنامه های خود برای ارز دیجیتال متمرکز بر اساس یورو در تضاد باشد.

منبع:کوین بریفینگ


گزیده اخبار

معصومه گودرزی

کارشناس ارشد ریاضی|تکنسین شبکه|مولف کتاب های اموزشی|مدرس دانشگاه های آزاد و علمی کاربردی|پژوهشگر در مورد ارزهای دیجیتال

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا