صرافی ایرانیکارت
اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

مهم ترین دلیل کاهش قیمت بیت کوین شاید ایلان ماسک نباشد

داده های بلاکچینی نشان می‌‌دهد که آخرین اصلاح قیمت بازار بیت کوین که منجر به سقوط قیمتی 35 درصدی پادشاه ارز های دیجیتال (از اوج قیمت) شد ممکن است ناشی از وحشت شدید و فروش زیاد سرمایه گذاران تازه کار باشد.
شرکت تجزیه و تحلیل داده های بلاکچینی یعنی گلس نود در پستی در روز دوشنبه نوشت:

سلام کریپتو

بازار بیت کوین از در حال تجربه کردن یک اصلاح قیمت تاریخی است و سیگنال های قوی وجود دارد که هولدر های کوتاه مدت در حال فروش سرمایه ی عظیم خود هستند.

هنگام نگارش این خبر مهم، بیت کوین با 1.6 درصد افزایش قیمت در شبانه روز اخیر و حدوداً 20 درصد کاهش قیمت را تجربه و در سطح قیمتی 45088 دلار معامله می‌شود.
اما این دفعه دلایل ریزش قیمت بیت کوین متعدد نیستند چرا که مبرهن ترین دلیل آن توییت های ایلان ماسک است و وی در ابتدا اعلام کرد که تسلا زین پس بیت کوین را بخاطر آلودگی های زیست محیطی شدید پذیرش نخواهد کرد و پس از آن نیز تهدید کرد که شاید تسلا کل بیت کوین های خود را به فروش برساند و در نهایت اعلام کرد که تسلا هیچ یک از دارایی های خود را به فروش نرسانده است.
در پست دوشنبه، گلس نود با استناد به چندین معیار کلیدی اعلام کرد که دیگر دلیل کاهش قیمت بیت کوین وحشت شدید سرمایه گذاران تازه کار بوده است که منجر به فروش شدید نیز شده است.
هولدر های کوتاه مدت کسانی هستند که ارزی را کمتر از 155 روز نگه داری کنند و بسیاری از این هولدر های کوتاه مدت بیت کوین های خود را در این اصلاح قیمت به فروش رساندند.
در  نهایت باید دید چه بر سر بیت کوین خواهد آمد و تا آخر سال میلادی به چه سطح قیمتی خواهد رسید؟
پیش بینی شما از قیمت بیت کوین چیست؟

بیشتر بخوانید:  افزایش فعالیت نهنگ های بیت کوین

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @zoomarz98 بپیوندید.

منبع: CoinDesk

صرافی کوینکده

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی مترجمی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا