اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

ارزش کل بازار بیت کوین از یک هزار میلیارد دلار عبور کرد!

salamcrypto

ارزش کل بازار بیت کوین برای اولین بار از یک تریلیون دلار عبور کرد که این رقم نشان دهنده رشد بیش از 900 درصد در کمتر از یک سال است.
بیت کوین پس از رسیدن به اوج قیمت خود و ثبت رکوردی جدید در 53700 دلار، برای اولین بار به ارزش کل بازار یک تریلیون دلاری رسید.
بیت کوین اواخر سال 2020 با موج بی سابقه ی تقاضا از سوی موسسه ها و میلیاردر ها رو به رو شد. این روند پس از آن صورت گرفت که بزرگترین شرکت تجاری جهان یعنی میکرو استراتژی اعلام کرد که 250 میلیون دلار از سرمایه خود را در تاریخ 11 آگوست به بیت کوین تبدیل کرد.
تا پایان ژانویه 2021 مبلغ سرمایه گذاری میکرو استراتژی به 1.95 میلیارد دلار رسید که معادل 71079 بیت کوین یا 0.38 درصد از کل بیت کوین های جهان است.
در اوایل فوریه، این شرکت یک وبینار رایگان برگزار کرد که در آن استراتژی هایی را برای سرمایه گذاری شرکت ها در بیت کوین ارائه داد. این شرکت در حال حاضر قصد دارد 900 میلیون دلار بیت کوین دیگر خریداری کند.
در تاریخ 8 فوریه، اخباری مبنی بر اینکه تسلا که مدیرعامل آن ایلان ماسک است 1.5 میلیارد دلار یا 7.7 درصد از سرمایه خود در بیت کوین سرمایه گذاری کرده است که این خبر باعث شد بیت کوین به اوج قیمت خود برسد و از 43 هزار دلار عبور کند.
بعد از این خرید هم شایعه خرید بیت کوین توسط شرکت های بزرگ ادامه یافت. شایعاتی مبنی بر اینکه توییتر ممکن است به شرکت بزرگ بعدی که بیت کوین را به خزانه خود اضافه می‌کند تبدیل شود. بانک های بزرگ جهانی مثل BNY Mellon و Deutsche Bank اقداماتی را برای معرفی خدمات امن بیت کوین انجام داده اند. شرکت های سرمایه گذاری مثل BlackRock و Morgan Stanley در حال بررسی تضمین سرمایه گذاری در بیت کوین هستند.
رسیدن به ارزش کل بازار یک تریلیون دلاری نقطه عطف 12 ماه نوسان شدید بیت کوین است. از زمان پنجشنبه سیاه در مارچ 2020 که بیت کوین سقوط شدیدی داشت ارزش کل بازار بیت کوین ده برابر شده است.

بیشتر بخوانید:  ایجاد دو فارم استخراج بیت کوین توسط دولت پاکستان

نمودار قیمت بیت کوین
در پی وحشت از کرونا بازار های جهانی دچار هرج و مرج شدند و سقوط شدیدی را تجربه کردند، قیمت بیت کوین بیش از 50 درصد در دو روز افت کرد و به 4 هزار دلار رسید و از زمان می 2019 ارزش کل بازار بیت کوین دوباره به زیر صد میلیارد دلار رسید.
علی رغم افت شدید قیمت، خریداران فرصت طلب بیت کوین را دوباره بالا کشیدند و پس از اینکه اعلام شد پل تودور جونز بیت کوین خریداری کرده است این ارز دیجیتال در ماه می بازه قیمتی 10 هزار دلار را پس گرفت.
ارزش کل بازار بیت کوین در تقریباً سه ماه بیش از سه برابر شده است و از دسامبر 2020 در حال افزایش شدید قیمت است.
فقط 12 سال طول کشید تا بیت کوین از یک وایت پیپر مبهم به یک شبکه غیرمتمرکز 1 تریلیون دلاری تبدیل شود.
در مقابل برای مایکروسافت 45 سال طول کشید تا ارزش آن به بیش از یک تریلیون دلار برسد. آمازون 27 سال طول کشید و گوگل فقط به 22 سال نیاز داشت.
حالا سوأل این است که چقدر طول می‌کشد تا بیت کوین به ارزش کل بازار طلا برسد؟
منبع: cointelegraph


گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا