اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

ارزش کل بازار بیت کوین به 900 میلیارد دلار رسید.

ارزش کل بازار بیت کوین برای لحظاتی به کمتر از صد میلیون دلار تا یک تریلیون دلار رسید.
ارزش کل بازار بیت کوین نزدیک به یک تریلیون دلار است. امروز پس از اینکه  بیت کوین به اوج قیمت خود رسید و رکورد جدیدی را ثبت کرد، ارزش کل بازار از 900 میلیارد دلار رد شد.

سلام کریپتو

Bitstamp که یکی از قدیمی ترین صرافی های بیت کوین می‌باشد همچنان در حال کار است و اوج قیمت جدیدی یعنی 49 هزار دلار را ثبت کرد و منجر به این شد که ارزش کل بازار به 912.69 میلیارد دلار برسد. در زمان نوشتن این مقاله، قیمت هر بیت کوین 47,386.54 دلار است که در 24 ساعت گذشته، 5 درصد افزایش قیمت داشته است و در هفت روز گذشته 28 درصد افزایش قیمت داشته است.

ارزش کل بازار به 900 میلیارد رسید و 354 میلیارد دلار از این مبلغ فقط در 2021 جمع شده است. رکورد قبلی ارزش کل بازار که در 8 فوریه ثبت شده بود معادل 888 میلیارد دلار بود.
ارزش کل بازار بیت کوین در حال حاضر، 61 درصد از ارزش کل بازار ارز های دیجیتال را تشکیل می‎‌دهد. پس از صعود اکثر آلت کوین ها در کنار بیت کوین، ارزش کل بازار ارز های دیجیتال هم رشد کرده و امروز به 1463 میلیارد دلار رسیده است. ارزش کل بازار در سال 2021، 88.5 درصد رشد کرده است و از 776  میلیارد دلار به 1463 میلیارد دلار رسیده است.

بیشتر بخوانید:  چرا بیت کوین تا 19.500$ پیش خواهد رفت؟

بنا به وبسایت CompaniesMarketCap که با ارزش ترین دارایی های جهان را رتبه بندی می‌کند، بیت کوین اکنون نهمین دارایی با ارزش جهان است که در هفته گذشته از فیس بوک و تسلا سبقت گرفت.
این افزایش قیمت جدید بیت کوین بخاطر تصویب اولین بیت کوین ETF در آمریکای شمالی می‌باشد. همین هفته با انتشار اخباری مبنی بر خرید 1.5 میلیارد دلار بیت کوین توسط تسلا باعث افزایش قیمت بیت کوین شده بود.

منبع: cointelegraph.com

صرافی ایرانی کارت

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی مترجمی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا