اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

ارزش کل بازار جهانی از 1.2 تریلیون دلار گذشت

salamcrypto

بعد از اینکه دوج کوین دوباره به لیست ده ارز با ارزش جهان برگشت ارزش کل بازار جهانی از 1.2 تریلیون دلار گذشت.
بازار ارز های دیجیتال در حال رونق گرفتن است زیرا سرمایه گذاران و موسسه های مالی در حال سرمایه گذاری در این بازار هستند. دوج کوین همچنان به جذب سلبریتی های مشهور ادامه می‌دهد. این آخر هفته با افزایش سرمایه جدید در بازار جهانی از دیجیتال، روند صعودی به اوج خود رسید.
بنا به داده های شرکت Nomics، فقط در مدت سه روز، 500 میلیون دلار به ارزش کل بازار جهانی اضافه شده است تا ارزش کل بازار به 1.23 تریلیون دلار برسد.
اکثریت قرب به اتفاق این رشد مربوط به بیت کوین بود که قبل از بازگشت به 38 هزار دلار به  40 هزار دلار رسیده بود.
نکته جانبی: صرافی های مختلف قیمت های مختلفی را ثبت می‌کنند بنابراین خبرنگاران مختلف اعداد مختلفی را گزارش می‌دهند اما روند کلی این است که بیت کوین باعث افزایش ارزش کل بازار شد.
در همین حال، اتریوم در آخر هفته به افزایش قیمت خود بالای 1500 دلار ادامه داد. این واحد ارزی علی‌رغم سقوط سریع 10 درصدی در آخر هفته، شش روز بالاتر از این قیمت ماند.
این هفته می‌تواند نوسانات بیشتری را برای قیمت اتریوم به ارمغان بیاورد زیرا بورس شیکاگو قرار است که قراردادهای اتریوم خود را راه اندازی کند. این قرارداد ها به موسسه ها این امکان را می‌دهد که در مورد قیمت کوتاه مدت و بلند مدت این ارز حدس هایی بزنند.
برای مثال وقتی که موسسه CME برای اولین بار قرارداد های بیت کوین خود را راه اندازی کرد، روند صعودی بیت کوین شروع شد و به بالاترین سطح رسید.
با این حال، با نزدیک شدن به سال نوی چینی، بسیاری از کارشناسان انتظار افزایش نوسانات قیمت را دارند زیرا شهروندان چینی بطور سنتی در این زمان دارایی های بیت کوین خود را می‌فروشند و منجر به افت قیمت می‌شوند. اما پروژه  هایی وجود دارد که بنظر می‌رسد افت قیمت در زمان سال نوی چینی، غیرقابل نفوذ به آنها هستند.تحرک صعودی دوج کوین به علت علاقه سلبریتی ها به دوج کوین در کل آخر هفته ادامه داشت.
سلبریتی هایی مثل ایلان ماسک، جین سیمونز و اسنوپ داگ به این موج سواری پیوستند.
این هجوم فعالیت ها دوج کوین را به لیست 10 ارز با ارزش رساند زیرا در 24 ساعت گذشته 18 درصد افزایش قیمت و 73 درصد رشد حجم معاملات را ثبت کرده است.
در حالی که بازار ها برای آخر هفته بسته بودند، خبری آمد منوط به اینکه بسته محرک 1.9 تریلیون دلاری  جو بایدن مانع نهایی مجلس را پشت سر گذاشت و انتظار می‌رود که این بسته تا آخر این ماه قانونی شود که در پی آن بازار صعودی خواهد شد تا اقتصاد آمریکا را تقویت کند.
منبع: decrypt.co

بیشتر بخوانید:  Meek Mill به بیت کوین می پیوندد

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا