اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

آمریکا توان ممنوعیت فعالیت بیت کوین را ندارد

آیا بایدن می تواند ارزهای دیجیتال را ممنوع کند؟

از هستر پیرس که با لقب مادر کریپتو نیز شناخته می‌شود و یکی از اعضای کمیسیون بورس و اوراق بهادر نیز هستد سوال شد که آیا این احتمال وجود دارد که دولت بایدن بتواند بیت کوین را ممنوع کند؟
با توجه به مقررات جدیدی که دولت بایدن در حال کار بر روی آنهاست، سرمایه گذاران نگرانند که آیا دولت خواهان ممنوع کردن بیت کوین است یا خیر. برخی از افراد هشدار می‌دهند که اگر بیت کوین خطری برای سیستم های مالی ایجاد کند دولت ها آنرا ممنوع خواهند کرد.
هستر پیرس که یکی از طرفداران بیت کوین است و مدیران کمیسیون بورس و اوراق بهادار را برای ایجاد صندوق ETF بیت کوین ترغیب می‌کند در مورد احتمال ممنوعیت بیت کوین در ایالات متحده گفت:

سلام کریپتو

من فکر می‌کنم ممنوع کردن چیزی که اساساً یک فناوری همتا به همتا است تقریباً غیرممکن و بسیار دشوار است. من فکر می‌کنم هدف آمریکا همانند دیگر فناوری ها، جلوگیری از استفاده مردم برای اهداف غیر قانونی و فقط اجازه استفاده از آنها برای اهداف قانونی است.

پیش از این هستر پیرس در مصاحبه ای گفته بود که اگر دولت بخواهد بیت کوین را ممنوع کند این کار احمقانه خواهد بود و این کار را به خاموش کردن اینترنت تشبیه کرد.
دولت آمریکا نگران استفاده از ارز های دیجیتال در فعالیت های غیر قانونی است، وزیر خزانه داری آمریکا جنت یلن چندین بار گفته که از ارز های دیجیتال عمدتاً برای تأمین مالی فعالیت های غیرقانونی استفاده می‌شود، وی همچنین قبلاً گفته بود که این وزارت خزانه با دیگر رگولاتور ها همکاری خواهد کرد تا مقررات مناسبی را برای ارز های دیجیتال تهیه کنند.
فاکس بیزنس اخیراً گزارش داد که ممکن است تنظیم مقررات رمزنگاری از سوی وزارت خزانه داری آمریکا شروع شود و کمیسون بورس و اوراق بهادار منتظر دستورات این وزارت خانه است.
هستر پیرس همچنین در مورد احتمال تصویب یک صندوق  ETF بیت کوین در سال جاری گفت:

با انتخاب شدن رییس جدید، حالا می‌توانیم به بررسی مجدد برخی از دلایل پذیرفته نشدن صندوق های  ETF بیت کوین در گذشته بپردازیم. در واقع کانادا در این زمینه از ما جلوتر است و آنها نه تنها صندوق ETF بیت کوین بلکه صندوق ETF اتر را نیز راه اندازی کردند.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @zoomarz98 بپیوندید.

صرافی ایرانی کارت

منبع: News.Bitcoin

بیشتر بخوانید:  پیوستن رئیس سابق Coinbase انگلستان به BCB

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی مترجمی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا