اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

کمیسیون بورس آمریکا تا دو سال دیگر درخواست ها برای راه اندازی صندوق ETF بیت کوین را قبول نخواهد کرد

به گفته یکی از تحلیلگران شاغل در  CFRA Research شرکت های VanEck، Fidelity، Valkyrie Digital و … ممکن است حداکثر تا دو سال دیگر شاهد راه اندازی صندوق  ETF بیت کوین خود به خاطر تعلل کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا نباشد.
تاد روزبلوث در مصاحبه با شبکه  CNBCگفت که وی معتقد است کمیسیون بورس و اوراق بهادار مدت زمان پاسخگویی خود به درخواست شرکت ها مبنی بر راه اندازی صندوق ETF بیت کوین در آمریکا را تمدید خواهد کرد.
اولین بار شرکت ون اک در ماه ژانویه 2021 درخواست خود برای راه اندازی این صندوق را ثبت کرد و کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده دریافت این درخواست ها را در 15 مارچ تایید کرد و به نهاد های نظارتی برای رد یا قبول کردن این درخواست ها تا 29 آپریل فرصت داد که این مهلت قابل تمدید نیز هست.
روزنبلوث گفت:
تعدادی از شرکت ها برای راه اندازی این صندوق ها درخواست هایی را ارائه کرده اند و من فکر می‌کنم که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا برخلاف تصور ما عمل خواهد کرد و برنده ای در کار نخواهد بود، اگر آنها تصمیم به قبول کردن این درخواست و دادن اجازه راه اندازی صندوق ETF بدهند، درخواست چندین شرکت را قبول خواهند کرد و چند صندوق  ETF بیت کوین در آمریکا خواهیم داشت.
وی همچنین افزود:
ما باور داریم که زمان مشخصی برای پاسخ به این درخواست ها وجود ندارد ولی احتمالاً تا یکی، دو سال آینده این صندوق در ایالات متحده مانند سایر نقاط جهان راه اندازی خواهد شد.
ون اک و والکری درخواست خود برای راه اندازی این صندوق را در ماه ژانویه ثبت کردند و پس از آنها شرکت فیدلیتی در ماه مارچ ثبت نام کرد.
این صندوق ها هنوز در ایالات متحده راه اندازی نشده ولی شرکت هایی در کانادا پیشگام هستند. شرکت Purpose Investments که در تورنتو مستقر است صندوق  ETF بیت کوین را در ماه فوریه راه اندازی کرد.
یکی دیگر از کارشناسان به نام پیسانی نیز گفت:
اگر آنها اجازه راه اندازی این صندوق را به شرکتی بدهند، به تمام شرکت ها خواهند داد.
به نظر شما با راه اندازی این صندوق ها در ایالات متحده، تاثیر مثبتی بر قیمت بیت کوین خواهند داشت؟

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @zoomarz98 بپیوندید.

بیشتر بخوانید:  اوج قیمت تاریخی BNB

منبع: CoinTelegraph

کوین کده

گزیده اخبار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا