اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

سه عامل برای پیش بینی قیمت بیت کوین

حتما شما هم از این می ترسید که بیت کوین ناگهان ریزش داشته باشد ؟ این سه معیار اصلی به شما کمک می کند که احساس صعودی و نزولی را در بازار ارزهای دیجیتال تشخیص دهید .

سلام کریپتو

طی هفته گذشته قیمت بیت کوین در نزدیکی سطح 20000 دلار درحال نوسان است همین موضوع باعث شده است که معامله گران صبر خود را از دست بدهند ، از نظر برخی از معامله گران ، کمبود قدرت برای حرکت صعودی می تواند مشکل ساز باشد به ویژه اینکه بیت کوین یک هفته پیش تا 16200 دلار کاهش قیمت داشت . معامله گران با تجربه می دانند که شاخص های کلیدی وجود دارد که به عنوان نشانه هایی از تغییر روند است .این معیار ها شامل حجم معاملات ، بودجه قراردادهای آتی و موقعیت معامله گران بزرگ در بازار است . تنها تعداد اندکی از شاخص های منفی را نمی توان نشانه ضعف روند دانشت . هر معامله گر استراتژی خاص خود را دارد و برخی از آنها تنها در صورت تحقق 3 یا چند عامل نزولی عمل خواهند کرد . اما هیچ قانون خاصی برای دانستن زمان خرید و فروش وجود ندارد .

نرخ بودجه قراردادهای آتی نباید کمتر از Spot باشد !

برخی از وب سایت ها شاخص های معاملاتی دارند که ادعا می کنند نسبت خرید به فروش را برای دارایی های مختلف نشان می دهند اما در واقع ، آن ها به راحتی حجم پیشنهاد ها و حجم معامله گرانی  که منتظر فرصت بهتر هستند را مقایسه می کنند . برخی از افراد به داده های جدول رده بندی مراجعه می کنند و حساب هایی را که از رتبه بندی انصراف نداده اند را نظارت می کنند اما این کار هم خیلی دقیق نیست .

یک روش بهتر این است که نرخ تامین مالی برای معاملات آتی (inverse swap )را نظارت کنید .وقتی فروشندگان لوریج بالاتری میگیرند ، نرخ بودجه منفی می شود .

نمودار قیمت بیت کوین

صرافی ایرانی کارت

تغییر ناگهانی به دامنه منفی ، تمایل شدید به باز نگه داشتن پوزیشن های فروش را نشان می دهد . در حالت ایده آل ، سرمایه گذاران برای جلوگیری از ناهنجاری های احتمالی ، همزمان هر دومبادله را رصد می کنند .نرخ بودجه ممکن است نوسانات شدیدی داشته باشد چرا که ترجیح معامله گران خرده فروش را نشان می دهد و ممکن است تحت تاثیر لوریج های بالا قرار بگیرد . معامله گران حرفه ای تمایل دارند که بر قراردادهای آتی بلندمدت با تاریخ انقضا تعیین شده تسلط داشته باشند . با اندازه گیری اینکه چه قدر حجم معاملات بازار قراردادهای آتی بیشتر از بازار اسپات است ، معامله گر می تواند میزان صعودی بودن را بسنجد .

نمودار قیمت بیت کوین

توجه داشته باشید که نرخ بودجه معاملات آتی معمولا باید 0.5 درصد بیشتر از نرخ بودجه معاملات اسپات باشد . هر زمان که این گونه نباشد و پایین تر باشد زنگ خطر است و بازار خرسی یا نزولی را نشان می دهد .

بیشتر بخوانید:  120 میلیون دلار بیت کوین به خزانه Grayscale اضافه می شود.

نظارت بر حجم معاملات

معامله گران خوب علاوه بر نظارت بر قراردادهای آتی ، حجم معاملات بازار های اسپات را نیز ردیابی می کنند . شکستن سطح مقاومت مهم با حجم معاملات کم ممکن است وسوسه کننده باشد اما حجم کم عدم قدرت را نشان می دهد و تغییرات قابل توجه قیمت باید با حجم معاملات قوی نیز همراه باشد .

نمودار قیمت بیت کوین

اگر چه حجم معاملات اخیر بالاتر از حد متوسط بوده است ، معامله گران باید نسبت به حجم معاملات زیر 3 میلیارد دلار در بیت کوین مخصوصا با توجه به 30 روز گذشته ، مشکوک شوند .براساس داده های ماه گذشته ، این حجم معیار اساسی برای تماشای معامله گرانی است که تلاش می کنند قیمت بیت کوین را از سطح 20000 دلار عبور دهند .

نسبت خرید به فروش معامله گران برتر می تواند تغییرات قیمت را پیش بینی کند

یکی دیگر از معیارهای کلیدی سرمایه گذاران باهوش ، نسبت خرید به فروش معامله گران برتر است که می توان در صرافی های پیشرو یافت . اغلب بین اعداد صرافی های مختلف تفاوت هایی وجود دارد و معامله گران باید به تغییرات توجه کنند .

نمودار قیمت بیت کوین

در مثال بالا یک حرکت ناگهانی به زیر 1 می توان سیگنال نگران کننده ای باشد . این بدین دلیل داده های 30 روز گذشته و عدد 1.23 فعلی است . همان طور که قبلا ذکر شد این نسبت بین صرافی های مختلف متفاوت است و باید تنها تغییرات آن ها نسبت به خودشان بررسی شود .

نمودار قیمت بیت کوین

برخلاف معامله گران صرافی بایننس ، معمولا معامله گران برتر OKEx سطح زیر 1 را حفظ می کنند و با توجه به داده های گذشته سطح زیر 0.75 می تواند نگران کننده باشد . هچ قاعده یا روش مشخصی برای پیش بینی افت قیمت شدید وجود ندارد زیرا برخی از معامله گران قبل از ورود به پوزیشن فروش یا بستن موقعیت های خرید خود نیاز دارند که چند عامل نزولی شود . یا این اوصاف نظارت بر نرخ تامین بودجه ، حجم معاملات و نسبت خرید به فروش معامله گران برتر ، دید واضح تری از بازار نسبت به الگوهای شمعی و واگرایی ها می دهد .معیارهایی که بحث شد اندازه گیری مستقیمی از احساسات معامله گران حرفه ای ارائه می دهند .

منبع : کوین تلگراف


گزیده اخبار

نرگس ظفر

تحلیل گر بازارهای مالی مانند بورس،ارز دیجیتال،فارکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا