زوم ارز پدیا

مدت زمان استخراج یک بیت کوین

مدت زمان استخراج یک بیت کوین ، همانطور که می دانید، استخراج ارز دیجیتال بیت کوین، مدتی زمان می برد. همانطور که می دانید منظور از استخراج بیت کوین همان تایید تراکنش ها و همچنین ساخت بلاک ها می باشد. توسعه دهندگان بیت کوین عنوان کرده اند که استخراج هر بیت کوین و یا همان ایجاد بلاک تقریبا به 10 دقیقه زمان نیاز دارد. در این مقاله ما قصد داریم تا به صورت دقیق تر به این موضوع اشاره کنیم. اما قبل از هرچیزی بهتر است به موضوعات دیگری اعمم از سختی شبکه و… بپردازیم. اگر قصد دارید تا دراین باره اطلاعات به دست بیاورید، در ادامه همراه ما باشید.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

سختی شبکه بیت کوین چیست؟blank

سختی شبکه یا Difficulty ….

همانطور که می دانید ماینینگ ارز های دیجیتال و بیت کوین در اصل حل مسائل سخت و پیچیده ریاضی می باشد. زمانی که افراد مختلفی اقدام به ورود به بازار استخراج ارز های دیجیتال می کنند، سختی شبکه افزایش می یابد. برای این که بهتر این موضوع را متوجه شوید به متن ذیل توجخ کنید.

کوین کده

زمانی که تعداد ماینر های استخراج کننده شبکه بیت کوین و یا هر شبکه دیگر افزایش می یابد، سختی شبکه نیز به همراه آن زیاد می شود، چراکه در این مواقع، حل معادلات بسیار سخت و پیچیده تر از گذشته می شود و اگر ماینر های قدرتمندی نداشته باشید به راحتی در انجام این کار شکست می خورید.  در حال حاضر نرخ سختی شبکه بیت کوین برابر است با ” 19.157.155 میلیون تراهش “. این عدد همانطور که گفتیم با ورود ماینر های جدید بیشتر می شود چراکه سختی شبکه افزایش می یابد.


پاداش استخراج بیت کوینblank

در حال حاضر، زمانی که بیت کوین استخراج می شود، پاداشی معادل 6.25 به ماینر ها تعلق می گیرد. حال این مقدار از پاداش تنها مختص به یک فرد نیست چراکه گفتیم سختی شبکه بیت کوین بسیار زیاد است و اگر فردی بخواهد یک بلاک را به تنهایی ایجاد کند ممکن است سالهای زیادی طول بکشد. اگر اطلاعات کافی داشته باشید، می دانید که افراد برای اینکه بتوانند استخراج موفقیت آمیزی داشته باشند، به سمت استخر های استخراج می روند. زمانی که شما به یک استخر برای استخراج بیت کوین و سایر رمز ارز ها متصل می شوید، شانس خود را برای کسب بیت کوین بیشتر می کنید. اگر درباره هاوینگ بیت کوین اطلاعات داشته باشید، احتمالا می دانید هر که 4 سال یک بار اتفاق می افتد. آخرین هاوینگ که تا به زمان نوشتن این مقاله اتفاق افتاده است در سال 2020 بوده است که مقدار پاداش استخراج بیت کوین را از 12.5 به 6.25 کاهش داد. زمانی که هاوینگ بیت کوین اتفاق می افتد، پاداش بیت کوین نصف می شود و این موضوع سبب می شود تا پاداش استخراج کنندگان کمتر شود. اگر درباره هاوینگ بیت کوین اطلاعات خاصی ندارید، به شما پیشنهاد می کنیم که به مقاله ی اختصاصی که درباره هاوینگ بیت کوین منتشر کرده ایم مراجعه کنید تا اطلاعات کافی بتوانید به دست بیاورید. شاید با این وجود برایتان این سوال پیش بیاید که آیا استخراج بیت کوین سود آور است؟ در قسمت بعدی با ما همراه باشید تا به این موضوع به صورت کامل اشاره کنیم.

بیشتر بخوانید

چگونه بیت کوین رایگان بدست آوریم ؟


آیا استخراج بیت کوین سودآور است؟

برخی از موارد وجود دارد که اگر به آن ها دقت کنیم، متوجه این میشویم که استخراج بیت کوین اگر تجهیزات قدرتمندی نداشته باشیم در کوتاه مدت سود آور نمی باشد. شاید با خود بگوئید که اگر به استخر های استخراج متصل شویم باز هم برایمان استخراج بیت کوین سودآور نمی باشد؟
وقتی شما برای استخراج بیت کوین به یک استخر متصل می شوید، آنگاه شاید بتوانید مقداری بیت کوین کسب کنید آن هم اگر دستگاه های ماینرتان کمی قدرتمند باشد.

اگر قصد دارید تا استخراج بیت کوین تان سودآور باشد، به مسائل مختلفی باید دقت کنید. به صورت کلی باید بگوئیم که بسیار حساب و کتاب شده باید عمل کنید چراکه تنها این کار شما را در استخراج بیت کوین موفق می کند و به درآمد می رساند.

همانطور که می دانید بحث بازگشت سرمایه در بحث ماینینگ بسیار مهم است. متاسفانه اگر قدرت بالایی در استخراج بیت کوین نداشته باشید، بازگشت سرمایه شما بسیار طولانی خواهد شد و اگر قدرت مند نیز باشید اما بی برنامه به سراغ استخراج رمز ارز ها رفته باشید، بازهم بازگشت سرمایه شما بسیار طولانی می شود.


مدت زمان استخراج یک بیت کوین چقدر است؟blank

همانطور که گفتیم، طبق گفته توسعه دهندگان بیت کوین، ساخت یک بلاک تقریبا 10 دقیقه زمان می برد. در نتیجه در هر 10 دقیقه 6.25 بیت کوین استخراج می شود. همانگونه که گفته شد، استخراج یک بیت کوین با هر تجهیزات و یا هر سیستم دیگری متفاوت است. برای مثال ممکن است با یک سری از تجهیزات 3 سال طول بکشد تا یک بیت کوین استخراج شود و یا با برخی دیگر از تجهیزات 10 سال طول بکشد تا یک بیت کوین استخراج شود. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که چگونه می توانید این درآمد را محاسبه کنید. همانطور که گفتیم برای انجام این کار باید از سایت های خارجی استفاده کنید. به همین منظور ما به شما سایت ” AsicMiner ” را پیشنهاد می کنیم. شما می توانید در این سایت نمودار قیمتی یک دستگاه را مشاهده کنید و سپس طبق آن اقدام به محاسبه مدت زمان کسب یک بیت کوین کنید. برای اینکه این موضوع را بهتر متوجه شوید بگذارید تا به صورت تصویری برایتان یک مثال بزنیم. برای محاسبه مدت زمان بیت کوین با یک دستگاه ابتدا به سایت AsicMiner مراجعه کنید. پس از بارگذاری سایت نام دستگاه مورد نظرتان را در فیلد جستجو وارد کنید. پس از نمایش نام دستگاه بر روی آن کلیک کنید تا اطلاعات ماینر نمایش داده شود. اگر سمت راست صفحه را مشاهده کنید با تصویری همانند تصویر ذیل رو به رو می شود.blank

بیشتر بخوانید:  دلار دیجیتالی چیست؟ هدف از دلار دیجیتالی چه بود؟

اگر با دقت به جدول فوق نگاه کنید، می بیبیند که درآمد ماینر به صورت روزانه، ماهانه و همچنین سالانه به دو صورت محاسبه شده است. در صورت اول در آمد خالق ماینر بدون در نظر گرفتن برق و همچنین کارمزد ها محاسبه شده است و در صورت دوم هزینه برق از آن کاسته شده است. در این بخش شما بدون هزینه برق از این جدول استفاده کنید و سپس با برقی که استخراج می کنید خودتان اقدام به محاسبه کنید.

همانطور که می بینید دستگاه فوق ( AnrMiner S19Pro ) روزانه 15.34 دلار و ماهانه 460.20 دلار و سالانه 5.522.41 دلار درآمد دارد. حال شما برای اینکه متوجه شوید با این ماینر در چه مدت می توانید یک بیت کوین کامل استخراج کنید، باید قیمت بیت کوین فعل را در درآمد ماهیانه محاسبه کنید. برای مثال در زمان نگارش این مقاله قیمت بیت کوین معادل 18.805.08 می باشد. حال برای محاسبه این موضوع باید قیمت فعل بیت کوین را در درآمد ماهیانه این ماینر تقسیم کنیم. اگر این تقسیم را انجام دهید، متوجه می شوید که این ماینر می توانید در 40 ماه به تنهایی یک بیت کوین استخراج کند. یعنی به عبارتی 3 سال طول می کشد تا شما با این ماینر یک بیت کوین استخراج کنید. شما می توانید طبق این موضوع به راحتی در آمد هر ماینر دیگری را که خواستید محاسبه کنید.


آیا می توان در مدت کوتاه به صورت انفرادی اقدام به استخراج یک واحد بیت کوین کرد؟

این موضوع درباره بیت کوین اگر تجهیزات قدرتمندی نداشته باشید قطعا خیر است. شما نمی توانید به هیچ عنوان با تجهیزات ضعیف در مدت کوتاه اقدام به استخراج یک عدد بیت کوین کنید. اگر قصد این را دارید که به صورت تکی به استخراج بیت کوین بپردازید، قطعا باید حواستان به همه امور باشد چراکه باید با دقت این کار را انجام دهید.


سوالات متداول

ممکن است با مطالعه این  مقاله برایتان سوالاتی ایجاد شود که ما در این قسمت از مقاله قصد داریم به چندین سوال، از این سوالات اشاره کنیم، در صورتی که سوالات شما در بین سوالات ذیل نبود می تواندی در قسمت نظرات سوال خود را مطرح کنید.

  1. قیمت یک واحد از بیت کوین چقدر است؟

در حال حاضر، قیمت بیت کوین بسیار افزایش داشته است. در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین چیزی حدود به ”  19.286 هزار دلار ” می باشد. به عبارتی اگر بخواهیم این مقدار از قیمت را با دلار 26 هزار تومان محاسبه کنیم، تقریبا چیزی حدود 501 میلیون تومان می شود. این ارزش بالا، خودش سبب این می شود تا سختی شبکه بیت کوین بسیار افزایش پیدا کند.

  1. آیا برای استخراج یک بیت کوین حتما باید دستگاه های ماینر را خریداری کرد و یا اینکه می توان اجاره نیز کرد؟

بله، شما می توانید اقدام به اجاره دستگاه های ماینر و همچنین تجهیزات استخراج کنید. اما قبل از اینکه این کار را انجام بدهید، با خود فکر کنید که آیا انجام این کار برایتان می صرفد یا خیر؟ اگر قصد اجازه دستگاه های ماینر را به جای خرید آن ها دارید، باید بسیار فکر کنید و محاسبات زیادی انجام دهید تا در نهایت بتوانید یک تصمیم گیری درستی کنید. مطمئنا زمانی که دستگاه ماینر اجاره کنید، روند کسب یک بیت کوین بسیار طولانی تر می شود.

  1. حداقل سرمایه مورد نیاز برای خرید تجهیزات قدرتمند چقدر است؟

اگر به فکر این هستید که به صورت انفرادی اقدام به استخراج بیت کوین کنید، باید یک سرمایه میلیاردی برای این کار در نظر بگیرید که این کار به صرفه نمی باشد.

  1. زمانی که یک بلاک استخراج می شود، چه اتفاقی رخ می دهد؟

با استخراج یک بلاک، پاداش آن بین افرادی که در آن استخر اقدام به استخراج کرده اند تقسیم می شود. برای مثال اگر شما در آن استخراج فعال بوده اید و در ساخت آن بلاک نقش داشته اید بسته به قدرت شما به شما پاداش تعلق می گیرد.

ممنون از اینکه تا پایان ” مدت زمان استخراج یک بیت کوین ” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز

لینک مطلب : http://bit.do/fLFLy


بیشتر بخوانید

نوشته های مشابه

5 دیدگاه

  1. I think this is among the most important information for me. And i am glad reading your article. But should remark on few general things, The site style is great, the articles is really great : D. Good job, cheers Doralynne Kippar Quintie

  2. سلام با دستگاه ماینر s19 pro چ مدت طول میکشه به صورت انفرادی ۰.۵۰ بیت استخراج کنم؟ بعد در ماه چقد هزینه برق میشه ممنون اگه جواب بدین

  3. اونوقت قبل اینکه به 1 بیتکوین برسه،، چجوری محاسبه میشه؟؟ کجا سیو میشه رمز ارزت؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا