صرافی ارز دیجیتال

آموزش صرافی تریدر جو Trader Joe

آموزش ثبت نام و کار با صرافی تریدر جو Trader Joe

آموزش صرافی تریدر جو Trader Joe، امروزه صرافی های غیرمتمرکز بسیاری هستند که در حوزه رمز ارزها فعالیت می نمایند. این صرافی ها روز به روز در حال گسترش و توسعه می باشند و با یکدیگر به رقابت می پردازند. صرافی که در این مقاله تیم زوم ارز قصد معرفی آن را دارد، تریدر جو Trader Joe می باشد. این صرافی از جمله صرافی های غیرمتمرکز می باشد که بر روی شبکه آوالانچ پیاده سازی شده است. صرافی غیرمتمرکز تریدر جو خدمات و امکانات مختلفی را در اختیار کاربران قرار می دهد که شما می توانید با خواندن این مقاله با آنها آشنا شوید.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

همچنین شما می توانید علاوه بر آشنایی با قسمت های مختلف این صرافی، نحوه کار با آن را نیز بیاموزید. لازم به ذکر است در صورتی که قصد استفاده از صرافی تریدر جو را دارید در مرحله اول باید یکی از کیف پول های پشتیبانی کننده آن را به پلتفرم متصل نمایید. با ما همراه باشید تا به طور کامل نحوه کار با این صرافی را به شما عزیزان بیاموزیم.

معرفی صرافی غیرمتمرکز تریدر جو Trader Joe

معرفی صرافی غیرمتمرکز تریدر جو Trader Joe
معرفی صرافی غیرمتمرکز تریدر جو Trader Joe

صرافی غیرمتمرکز تریدر جو که در این مقاله قصد داریم به آموزش کار با آن بپردازیم، بر روی شبکه آوالانچ پیاده سازی شده است. این صرافی فعالیت خود را از آپریل 2021 آغاز نموده است. تریدر جو در نظر دارد تا مسائل و مشکلات موجود همچون نقدینگی کم، سفارشات محدود و معاملات اوراق مشتقه را حل نماید.

کوین کده

این صرافی را می توان به عبارت دیگر یک بازارساز خودکار یا AMM معرفی نمود که امکان تبادل یا مبادله رمز ارزهای مبتنی بر شبکه آوالانچ و یا کوین آواکس AVAX را می دهد. لازم به ذکر است که کاربران برای استفاده از این پلتفرم و انجام مبادلات باید به عنوان کارمزد از رمز ارز آواکس استفاده نمایند.

علاوه بر مواردی که گفتیم لازم است بیان نماییم که تیم سازنده صرافی تریدر جو با نام هایی مستعار فعالیت می نمایند که توسعه دهنده اصلی آن Cryptofish نام دارد و دارای مدرک کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر می باشد. در قسمت بعدی مقاله شما می توانید با دیگر افراد تیم نیز آشنا شوید.


معرفی بنیانگذاران صرافی Trader Joe

معرفی بنیانگذاران صرافی Trader Joe
معرفی بنیانگذاران صرافی Trader Joe

همانطور که در قسمت قبلی مقاله خدمات شما کاربران عزیز زوم ارز بیان نمودیم، تیم سازنده این صرافی با نام هایی مستعار فعالیت می نمایند که در ادامه به صورت مختصر آنها را معرفی خواهیم نمود:

  • Cryptofish: از جمله بنیانگذاران تریدر جو می باشد که یک مهندس نرم افزار با تجربه کار در گوگل و یک صرافی متمرکز است. وی همچنین اولین مشارکت کننده در چندین پروژه آوالانچ مانند Pandaswap، Snowball و Sherpa Cash بوده است. او دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته علوم کامپیوتر از یکی از دانشگاه های برتر آمریکا است.
  • 0xMurloc: او یک توسعه دهنده می باشد اما تخصص وی مدیریت محصول است. اخیرا او یک مدیر ارشد محصول در Grab بود. این فرد دارای مدرک لیسانس مهندسی برق از یکی از دانشگاه های برتر آمریکا می باشد.
  • Louis MeMyself: لوئیس دانشجوی رشته علوم کامپیوتر از دانشگاه فرانسه است. وی عمدتا مسئول ربات ها است و از اکثر ربات ها در آوالانچ مانند Sherpa، Snowball و PeFi مراقبت می کند.
  • Intro_0000: یک مهندس نرم افزار با تجربه قبلی در یادگیری ماشین و رباتیک است. او دارای مدرک لیسانس در رشته مهندسی برق است.

بررسی عملکرد صرافی غیرمتمرکز تریدر جو Trader Joe

بررسی عملکرد صرافی غیرمتمرکز تریدر جو Trader Joe
بررسی عملکرد صرافی غیرمتمرکز تریدر جو Trader Joe

در اینجا لازم است بیان نماییم که در ابتدای ماه سپتامبر ارزش TVL صرافی غیرمتمرکز تریدر جو برابر با 540 میلیون دلار بود و در ماه اکتبر ارزش آن به 1 میلیارد دلار رسید. در اینجا می توان نتیجه گرفت که حجم معاملات صرافی تریدر جو با رشد چشمگیری همراه بوده است و به صورت میانگین روزانه 200 میلیون دلار محاسبه شده است. رمز ارز ارائه شده توسط صرافی غیرمتمرکز تریدر جو، JOE نام دارد که از این رمز ارز به عنوان توکن مدیریتی در پلتفرم تریدر جو و پرداخت پاداش به تامین کنندگان نقدینگی استفاده می شود.

دارندگان این توکن قادر خواهند بود در ارتباط با تغییرات پروتکل رای دهند. همچنین می توانند این رمز ارز را استیک نمایند و در مقابل Xjoe دریافت کنند. صرافی تریدر جو محصول دیگری را عرضه نموده است که Banker Joe نام دارد. بانکر جو در حوزه ی وام دهی فعالیت می نماید و بستری را به کاربران ارائه می دهد که می توانند توکن های بدون استفاده خود را وام دهند و یا از آنها برای وام گیری و به عنوان وثیقه استفاده نمایند.


معرفی رمز ارز جو JOE

معرفی رمز ارز جو JOE
معرفی رمز ارز جو JOE

همانطور که در قسمت قبلی مقاله بیان نمودیم، رمز ارز جو JOE توکن بومی تریدر جو می باشد. تریدر جو یک صرافی غیرمتمرکز در بلاکچین آوالانچ است که خدمات دیفای، از جمله سواپ، استیکینگ و ییلد فارمینگ را ارائه می دهد. این صرافی به سرعت در حال رشد بوده و از زمان راه اندازی آن در ژوئن 2021، بیش از 4 میلیارد TVL را جذب کرده است.

رمز ارز جو JOE به عنوان توکن مدیریتی پروتکل مورد استفاده قرار می گیرد که دارندگان آن می توانند در ارتباط  با تغییرات تریدر جو رای دهند و تصمیم گیری نمایند. مجموع عرضه این توکن برابر با 500 میلیون است. این توکن بدون پیش فروش یا فروش خصوصی راه اندازی شد. 50 درصد از این توکن به تامین کنندگان نقدینگی، 20% خزانه، 20% تیم و 10% به سرمایه گذاران آینده اختصاص یافته است.


معرفی کیف پول های پشتیبانی کننده صرافی تریدر جو

همانطور که در آموزش های مختلف مربوط به صرافی های غیرمتمرکز بیان شده است، برای کار با این صرافی ها باید در ابتدا یکی از کیف پول های پشتیبانی شده توسط پلتفرم را به صرافی متصل نمایید. در مرحله اول باید بررسی نمایید که صرافی ترید جو از چه کیف پول هایی پشتیبانی می نماید، سپس اقدام به نصب کیف کیف پول و اتصال آن به صرافی کنید. در تصویر زیر شما می توانید لیستی از کیف پول هایی را مشاهده نمایید که توسط صرافی غیرمتمرکز ترید جو پشتیبانی می شوند.

معرفی کیف پول های پشتیبانی کننده صرافی تریدر جو
معرفی کیف پول های پشتیبانی کننده صرافی تریدر جو

معرفی قسمت های مختلف صرافی تریدر جو Trader Joe

در این قسمت از مقاله شما می توانید با امکانات و گزینه های مختلفی که صرافی تریدر جو Trader Joe در اختیار شما کاربران عزیز قرار می دهد به طور کامل آشنا شوید. این گزینه ها شامل موارد زیر می باشد:

1.ترید Trade: با استفاده از این گزینه کاربران می توانند به مبادله رمز ارز آواکس و یا دیگر ارزهای موجود در شبکه آوالانچ بپردازند.

ترید Trade
ترید Trade

2.استخر Pool: در پلتفرم ترید جو گزینه Pool به کاربران امکان می دهد تا در استخرهای صرافی به تامین نقدینگی بپردازند و در مقابل این کار پاداش دریافت نمایند.

استخر Pool
استخر Pool

3.فارم Farm: با استفاده از این گزینه کاربران قادر خواهند بود LP Token را استیک کنند و در مقابل توکن JOE که توکن بومی صرافی ترید جو می باشد را بدست بیاورند.

فارم Farm
فارم Farm

4.لانچ Launch: با استفاده از این گزینه می توانید در راه اندازی پروتکل هایی برای به دست آوردن توکن های جدید شرکت کنید.

لانچ Launch
لانچ Launch

5.لِند Lend: گزینه Lend به شما امکان می دهد تا به وام دهی و وام گیری رمز ارزها در صرافی ترید جو بپردازید.

لِند Lend
لِند Lend

6.استیک Stake: در این قسمت شما می توانید با سپرده گذاری توکن های JOE، توکن XJOE دریافت نمایید. زمانی که شما توکن های خود را Unstake می نمایید، کل توکن های استیک شده شما با کارمزدهای اضافی را دریافت خواهید کرد.

استیک Stake
استیک Stake

7.زپ Zap: این بخش از پلتفرم تریدر جو به شما امکان می دهد تا یک توکن را به Lp Token تبدیل نمایید. با توجه به اینکه برای تامین نقدینگی در استخرها به دو توکن جدا نیاز است، و شما باید هر دوی آنها را تهیه نموده و برای این کار دو تراکنش جدا از هم انجام دهید، زپینگ Zapping این کار را آسان می نماید و به شما امکان می دهد تنها با در دست داشتن یک توکن جفت ارز خود را به استخر واریز نمایید.

زپ Zap
زپ Zap

آموزش کامل کار با صرافی غیرمتمرکز تریدر جو Trader Joe

در اینجا ما قصد داریم تا به آموزش نحوه کار با قسمت های مختلف صرافی تریدر جو بپردازیم. برای کار با این صرافی در ابتدا شما باید کیف پول خود را به این پلتفرم متصل کنید. در ابتدا یکی از کیف پول های پشتیبانی شده توسط پلتفرم ترید جو را انتخاب نموده و آن را نصب کنید. در این آموزش ما از کیف پول متامسک استفاده کردیم. شما می توانید برای نصب و راه اندازی کیف پول متامسک بر روی لینک “آموزش کیف پول متامسک” کلیک نمایید و این کیف پول را به راحتی نصب نمایید.

آموزش اضافه نمودن شبکه آوالانچ به کیف پول متامسک

ما از قبل کیف پول متامسک را نصب نموده ایم. همانطور که می دانید این کیف پول به صورت پیش فرض بر روی شبکه اتریوم قرار دارد. برای اتصال کیف پول متامسک به صرافی ترید جو شما باید آن را به شبکه آوالانچ انتقال دهید. برای اضافه نمودن شبکه آوالانچ به کیف پول متامسک شما می توانید از مراحل زیر استفاده کنید.

در مرحله اول از بالای صفحه گزینه نمایش داده شده در تصویر زیر را انتخاب نمایید و بر روی گزینه “Add Network” کلیک کنید.

روی گزینه "Add Network" کلیک کنید.
روی گزینه “Add Network” کلیک کنید.

در این مرحله اطلاعات مشخص شده در هر فیلد را به ترتیب و همانند تصویر زیر وارد کنید. پس از وارد کردن اطلاعات خواسته شده، بر روی گزینه “Save” کلیک نمایید.

روی گزینه "Save" کلیک نمایید.
روی گزینه “Save” کلیک نمایید.

در انتها شما پیامی مشاهده می نمایید که شبکه آوالانچ با موفقیت به کیف پول متامسک شما اضافه شده است.

شبکه آوالانچ با موفقیت به کیف پول متامسک شما اضافه شده است
شبکه آوالانچ با موفقیت به کیف پول متامسک شما اضافه شده است

توجه: پس از اضافه نمودن شبکه آوالانچ به کیف پول متامسک، شما باید رمز ارز آواکس را از صرافی مورد نظر خریداری نموده و به کیف پول متامسک خود انتقال دهید. پس از خرید این ارز دیجیتال و ذخیره آن در کیف پول متامسک می توانید به راحتی به انجام مبادلات و استفاده از صرافی ترید جو بپردازید.


آموزش اتصال کیف پول متامسک به صرافی تریدر جو Trader Joe

برای اتصال کیف پول متامسک به صرافی تریدر جو در ابتدا با استفاده از آدرس https://traderjoexyz.com/home#/ وارد صفحه اصلی این صرافی شوید. سپس مراحل زیر را انجام دهید.

1.در گام اول باید از بالای صفحه گزینه “Connect to a wallet” را انتخاب نموده و بر روی گزینه کیف پول متامسک همانند تصویر زیر کلیک کنید.

روی گزینه کیف پول متامسک کلیک کنید.
روی گزینه کیف پول متامسک کلیک کنید.

2.کمی منتظر بمانید تا اتصال شما برقرار شود. سپس از طرف کیف پول دو اعلان برای شما ارسال خواهد شد. در ابتدا گزینه “Next” را انتخاب نمایید و در مرحله دوم بر روی گزینه “Connect” کلیک کنید.

روی گزینه "Connect" کلیک کنید.
روی گزینه “Connect” کلیک کنید.

3.در انتها شما می توانید در قسمتی که در تصویر زیر نشان دادیم، مشاهده نمایید که این کیف پول به پلتفرم ترید جو متصل شده است.

کیف پول به پلتفرم ترید جو متصل شده است
کیف پول به پلتفرم ترید جو متصل شده است

آموزش ترید در صرافی تریدر جو Trader Joe

با کلیک بر روی گزینه “Trade” که در بالای صفحه قرار دارد، شما می توانید وارد این قسمت شوید. در اینجا شما قادر خواهید بود به تبادل رمز ارزهایی که توسط این صرافی پشتیبانی شده اند، بپردازید. اول از همه تب ترید را انتخاب کنید.

تب ترید را انتخاب کنید
تب ترید را انتخاب کنید

سپس رمز ارزهایی که قصد سواپ یا تبادل آنها را دارید، انتخاب نمایید.

رمز ارزهایی که قصد سواپ یا تبادل آنها را دارید، انتخاب نمایید.
رمز ارزهایی که قصد سواپ یا تبادل آنها را دارید، انتخاب نمایید.

در ادامه مقدار مورد نظر برای تبادل را وارد کنید و با کلیک بر روی گزینه Confirm Swap تراکنش خود را تایید نمایید.

روی گزینه Confirm Swap تراکنش خود را تایید نمایید.
روی گزینه Confirm Swap تراکنش خود را تایید نمایید.

پس از تایید تراکنش، شما باید تراکنش را در کیف پول خود نیز تایید نمایید. سپس در پلتفرم پیامی را همانند تصویر زیر مشاهده خواهید کرد که پس از چند ثانیه، تراکنش شما تکمیل خواهد شد.

بیشتر بخوانید:  آموزش صرافی برگرسواپ BurgerSwap
تراکنش را در کیف پول خود تایید نمایید
تراکنش را در کیف پول خود تایید نمایید

آموزش تامین نقدینگی در صرافی تریدر جو Trader Joe

با تامین نقدینگی در استخرهای تریدر جو کاربران می توانند 0.25 درصد از کارمزد تراکنش های حاصل از سواپ رمز ارزها را دریافت نمایند. در اینجا شما باید یک جفت ارز را تامین نمایید و پس از تامین سرمایه، در مقابل به شما توکن نقدینگی یا LP Token ارائه می شود. برای تامین نقدینگی در صرافی ترید جو کافیست مراحل زیر را انجام دهید:

1.در مرحله اول گزینه “Pool” را از بالای صفحه انتخاب نمایید. در این صفحه شما می توانید استخرهای مختلفی را مشاهده کنید که می توانید در آنها به تامین نقدینگی بپردازید.

در کنار هر استخر شما می توانید اطلاعاتی همچون مقدار کل نقدینگی، حجم معاملات 24 ساعته، مقدار کارمزد دریافت شده در 24 ساعت گذشته و درصد سود سالیانه یا APR را مشاهده کنید.

در مرحله اول گزینه "Pool" را از بالای صفحه انتخاب نمایید
در مرحله اول گزینه “Pool” را از بالای صفحه انتخاب نمایید

2.استخر مورد نظر را انتخاب نمایید. در اینجا ما استخر WETH.e/AVAX را انتخاب کردیم. در اینجا شما باید مقدار مورد نظر را نیز وارد کنید و یک مقدار معادل از هر دو رمز ارز را در استخر قرار دهید. به همین دلیل با وارد نمودن مقدار توکن اول، مقدار توکن دوم به صورت خودکار توسط پلتفرم نمایش داده می شود.

استخر مورد نظر را انتخاب نمایید
استخر مورد نظر را انتخاب نمایید

3.در انتها پس از وارد نمودن مقدار مورد نظر، شما باید آن را Approve نمایید. سپس در ادامه تراکنش را در کیف پول خود تایید کنید.


آموزش خارج کردن نقدینگی در صرافی تریدر جو Trader Joe

پس از اینکه به تامین نقدینگی در صرافی تریدر جو پرداختید و توکن های نقدینگی یا LP Token دریافت نمودید، قادر خواهید بود که هر زمان تمایل داشتید این نقدینگی را خارج نمایید. شما می توانید گزینه Remove در بخش Pool را انتخاب کنید، سپس مقدار نقدینگی مورد نظر که قصد خارج کردن آن را دارید وارد نموده و در انتها بر روی گزینه Remove کلیک کنید. تراکنش را هم در پلتفرم و هم در کیف پول خود تایید نمایید.

آموزش خارج کردن نقدینگی در صرافی تریدر جو Trader Joe
آموزش خارج کردن نقدینگی در صرافی تریدر جو Trader Joe

شما می توانید مقداری که قصد خارج کردن آن را دارید به صورت درصدی انتخاب نمایید و یا با انتخاب گزینه Max کل موجودی را خارج کنید.


آموزش ییلد فارمینگ در صرافی تریدر جو Trader Joe

در فارم های صرافی تریدر جو کاربران می توانند با استیک نمودن توکن های LP، توکن JOE دریافت کنند. در ابتدا لازم است که در بخش استخر یا Pool صرافی تریدر جو نقدینگی یک استخر را تامین نمایند.

پاداش های حاصل از فارمینگ متناسب با میزان سرمایه ارائه شده به پلتفرم محاسبه خواهد شد و شما می توانید هر زمان که خواستید این پاداش ها را برداشت نمایید.

1.برای این کار کافیست تا در ابتدا وارد تب فارم شوید. سپس فارم مورد نظر را انتخاب نمایید. در اینجا ما فارم AVAX-UST را انتخاب کردیم.

برای این کار کافیست تا در ابتدا وارد تب فارم شوید
برای این کار کافیست تا در ابتدا وارد تب فارم شوید

2.در اینجا شما قادر خواهید بود توکن های LP را استیک نمایید.

توکن های LP را استیک نمایید.
توکن های LP را استیک نمایید.

توجه: شما قادر خواهید بود با کلیک بر روی گزینه Unstake آنها را از فارم خارج کنید.

با کلیک بر روی گزینه Unstake آنها را از فارم خارج کنید
با کلیک بر روی گزینه Unstake آنها را از فارم خارج کنید

3.پس از استیک نمودن توکن های LP، شما قادر خواهید بود با کلیک بر روی گزینه Harvest تراکنش را تایید نموده و پاداش دریافتی را برداشت کنید.


آموزش استیکینگ در صرافی تریدر جو Trader Joe

در پلتفرم تریدر جو با استیک کردن توکن های جو می توانید توکن XJOE دریافت کنید. در واقع با استیک کردن توکن های JOE شما این توکن ها را توکن های XJOE مبادله می نمایید. همچنین می توانید با نگهداری توکن های XJOE و با گذشت زمان، مقدار رمز ارز جو بیشتری کسب نمایید.

برای سپرده گذاری و یا استیک کردن توکن های جو JOE در ابتدا باید گزینه Stake را از بالای صفحه انتخاب نمایید. سپس مقدار توکنی که قصد استیک کردن آن را دارید وارد نموده و بر روی گزینه Deposite کلیک کنید. پس از انجام تراکنش و تایید آن، توکن های XJOE در کیف پول شما نمایش داده می شود. در این صفحه شما گزینه های زیر را نیز مشاهده خواهید کرد.

گزینه Stake را از بالای صفحه انتخاب نمایید
گزینه Stake را از بالای صفحه انتخاب نمایید
  • View Stats: در این قسمت شما می توانید درصد سود سالیانه یا APR را مشاهده کنید.
  • Your Staking Stats: این گزینه میزان سود حاصل از استیکینگ را به شما نشان می دهد.

آموزش وام دهی و وام گیری در صرافی تریدر جو Trader Joe

بنکر جو Banker Joe نام پلتفرم وام دهی تریدر جو می باشد که مبتنی بر پروتکل کامپوند می باشد. برای استفاده از سیستم وام دهی بنکر جو شما باید گزینه Lend را انتخاب کنید. برای مثال با واریز رمز ارز آواکس شما می توانید JAVAX دریافت نمایید. در واقع شما با بازگرداندن JAVAX به پلتفرم، رمز ارز اصلی خود یعنی آواکس را به همراه آواکس اضافی به دست آمده دریافت نمایید.

برای گرفتن وام نیز شما قادر خواهید بود از این پلتفرم استفاده کنید. برای وام گرفتن شما باید مقداری را به عنوان وثیقه ارائه دهید و وام دریافت کنید. همچنین لازم به ذکر است که گیرنده وام باید مقداری را برای هر توکن به عنوان بهره سالیانه پرداخت نماید.

وام دهی در پلتفرم تریدر جو Trader Joe

در صورتی که قصد دارید دارایی خود را برای وام دهی در پلتفرم تریدر جو واریز نمایید، باید مراحل زیر را انجام دهید.

1.در ابتدا گزینه Lend را از بالای صفحه انتخاب کنید. در سمت چپ این صفحه شما قادر به مشاهده  دارایی هایی هستید که می توانید به عنوان وام تامین نمایید، مشاهده کنید. همچنین دارایی هایی که می توانید وام بگیرید در سمت راست صفحه قرار دارد. همچنین اطلاعات مربوط به دارایی ها نیز نمایش داده شده است.

در ابتدا گزینه Lend را از بالای صفحه انتخاب کنید
در ابتدا گزینه Lend را از بالای صفحه انتخاب کنید

2.از سمت چپ توکنی که قصد دارید وام دهید را انتخاب نمایید. ما در اینجا AVAX را انتخاب کردیم. در ادامه برای صفحه ای باز خواهد شد که اطلاعات مربوط به رمز ارز را نمایش می دهد.

از سمت چپ توکنی که قصد دارید وام دهید را انتخاب نمایید
از سمت چپ توکنی که قصد دارید وام دهید را انتخاب نمایید

مقدار مورد نظر برای وام دهی را واریز نموده و گزینه Deposite را انتخاب نمایید. در انتها تراکنش را تایید کنید.

نکته: در صورتی که قصد خارج کردن دارایی خود از سیستم وام دهی ترید جو را دارید، باید وارد بخش Lend شوید و از گزینه Redeem استفاده نمایید. شما باید مقدار مورد نظر برای خارج کردن را وارد نموده و تراکنش را تایید کنید.

وارد بخش Lend شوید و از گزینه Redeem استفاده نمایید
وارد بخش Lend شوید و از گزینه Redeem استفاده نمایید

آموزش وثیقه گذاری در بنکر جو Banker Joe

در ابتدا لازم است بیان نماییم که برای وام گیری در پلتفرم تریدر جو شما باید مقداری دارایی را به عنوان وثیقه در پلتفرم قرار دهید. پس از اینکه توکن را واریز نمودید، وارد بخش My Portfolio شوید و در بخش Account Assets می توانید دارایی های خود را مشاهده نمایید.

در این صفحه شما گزینه ای را با نام Collateral Value مشاهده می نمایید که ارزش وثیقه را نشان می دهد. شما می توانید با فعال کردن گزینه Collateral وثیقه خود را ارائه دهید.

با فعال کردن گزینه Collateral وثیقه خود را ارائه دهید
با فعال کردن گزینه Collateral وثیقه خود را ارائه دهید

نکته: شما می توانید با غیر فعال کردن گزینه Collateral وثیقه خود را خارج نمایید.

پس از فعال نمودن مقدار مورد نظر برای ارائه وثیقه، شما با پیامی همانند تصویر زیر روبرو خواهید شد که باید آن را تایید نمایید. در انتها بر روی گزینه “Confirm” کلیک کنید.

در انتها بر روی گزینه "Confirm" کلیک کنید
در انتها بر روی گزینه “Confirm” کلیک کنید

آموزش وام گیری در پلتفرم تریدر جو Trader Joe

برای وام گیری در از بنکر جو می توانید از مراحل زیر استفاده کنید:

مرحله اول: گزینه Lend را انتخاب نمایید و رمز ارزی را که قصد دارید وام بگیرید از سمت راست پلتفرم انتخاب نمایید. شما می توانید اطلاعاتی همچون درصد سود سالیانه یا APY و کل نقدینگی را مشاهده کنید. در اینجا ما رمز ارز AVAX را انتخاب کردیم.

گزینه Lend را انتخاب نمایید و رمز ارزی را که قصد دارید وام بگیرید از سمت راست پلتفرم انتخاب نمایید
گزینه Lend را انتخاب نمایید و رمز ارزی را که قصد دارید وام بگیرید از سمت راست پلتفرم انتخاب نمایید

مرحله دوم: پس از اینکه رمز ارز مورد نظر را انتخاب نمودید و وارد صفحه آن شدید، مقدار مورد نظر را وارد نموده و بر روی گزینه “Borrow” کلیک کنید. شما می توانید تراکنش را تایید نموده و وام خود را دریافت نمایید.

شما می توانید تراکنش را تایید نموده و وام خود را دریافت نمایید
شما می توانید تراکنش را تایید نموده و وام خود را دریافت نمایید

نکته: در صورتی که قصد بازپرداخت وام خود را داشتید، می توانید همانند مراحلی که در بالا گفته شد وارد قسمت Lend شوید. سپس رمز ارز مورد نظر را برای برداشت انتخاب نمایید. در صفحه نمایش داده شده گزینه Repay را انتخاب نموده و پس از وارد نمودن مقدار، تراکنش را تایید نمایید.

گزینه Repay را انتخاب نموده و پس از وارد نمودن مقدار، تراکنش را تایید نمایید.
گزینه Repay را انتخاب نموده و پس از وارد نمودن مقدار، تراکنش را تایید نمایید.

آموزش زپ کردن Zapping در صرافی تریدر جو Trader Joe

در ابتدا بهتر است تا به تعریف کوتاهی از زپ کردن بپردازیم. زپ کردن یک مفهوم جدید در دیفای می باشد که امکان جایگذاری یک توکن یا کوین را در پروتکل های گوناگون دیفای، تنها با یک تراکنش می دهد. امکان استفاده از زپینگ Zapping به صورت لحظه ای وجود دارد می توان از آن در پلتفرم هایی همچون فارمینگ، استیکینگ، تامین نقدینگی و … استفاده نمود.

در عملیات زپ کردن شما قادرید یک رمز ارز را واریز نمایید و در مقابل LP Token که در نظر دارید را دریافت نمایید. به صورت کلی و در حالت عادی برای دریافت توکن های LP و یا تامین نقدینگی شما باید هر دو رمز ارز را داشته باشید و برای نقدینگی ارائه دهید. به همین دلیل باید تراکنش های مختلفی انجام دهید. اما با زپینگ این عملیات آسان خواهد شد و تنها با یک تراکنش می توانید همه این کارها را به راحتی انجام نمایید.

یکی از امکاناتی که پلتفرم تریدر جو در اختیار کاربران قرار داده است، زپینگ می باشد. برای استفاده از این سرویس، در ابتدا گزینه Zap را انتخاب کنید. سپس دارایی مورد نظر را به همراه مقدار انتخاب نمایید. در ادامه در فیلد دوم LP Token مورد نظر خود را انتخاب کنید و توکن را Approve نموده و بر روی گزینه Zap کلیک نمایید.

روی گزینه Zap کلیک نمایید
روی گزینه Zap کلیک نمایید

مدیریت ریسک در وام گیری در پلتفرم تریدر جو چگونه است؟

در این قسمت از مقاله ما به شما خواهیم گفت چگونه ریسک حاصل از وام گیری در پلتفرم تریدر جو را مدیریت نمایید. اول از همه باید به بیان این نکته بپردازیم، زمانی که شما توکنی را به عنوان وام از پلتفرم دریافت می کنید و میزان وثیقه شما برای وام کافی نباشد  شما ممکن است با خطر لیکوئید شدن مواجه شوید. برای اینکه از این کار جلوگیری به عمل آید و لیکوئید نشوید، شما باید وثیقه بیشتری را به حساب خود در پلتفرم واریز نمایید. و یا می توانید قسمتی از وام دریافتی را پرداخت کنید.

در پلتفرم بنکر جو قسمتی وجود دارد که می توانید با بررسی آن مشاهده نمایید که آیا وام شما در خطر لیکوئید شدن وجود دارد یا خیر. برا ی دسترسی به این قسمت، در ابتدا وارد صفحه Lend شوید و قسمتی را که در تصویر زیر با کادر قرمز برای شما نمایش دادیم را مشاهده کنید. درصد نمایش داده شده در کنار Borrow Limit نباید به 100 برسد و هرچه میزان آن کمتر باشد، از ریسک کمتری برخوردار خواهید بود.

مدیریت ریسک در وام گیری در پلتفرم تریدر جو چگونه است؟
مدیریت ریسک در وام گیری در پلتفرم تریدر جو چگونه است؟

کلام پایانی درباره ی آموزش صرافی تریدر جو Trader Joe

در این مقاله ما به معرفی کامل صرافی تریدر جو که یکی از صرافی های غیرمتمرکز فعال در حوزه ی ارزهای دیجیتال می باشد پرداختیم. شما می توانید برای کار با این صرافی از یکی از کیف پول های پشتیبانی شده توسط پلتفرم استفاده نمایید. کافیست کیف پول خود را به پلتفرم متصل نموده و به انجام تراکنش ها بپردازید. با خواندن این مقاله شما می توانید با بخش های مختلف این صرافی به طور کامل آشنا شوید. امیدواریم که توانسته باشیم آموزش های لازم را در اختیار شما کاربران عزیز قرار دهیم.

ممنون از اینکه تا پایان “آموزش صرافی تریدر جو Trader Joe” مقاله همراه ما بودید.

 

منبع: ZOOMARZ


بیشتر بخوانید:

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

بوترین: ترا باید از هولدرهای کوچک محافظت کند، نه نهنگ‌ها

بوترین: ترا باید از هولدرهای کوچک محافظت کند، نه نهنگ‌ها

قانون‌گذار بانکداری آفریقا: ممنوعیت بیت کوین برقرار است

قانون‌گذار بانکداری آفریقا: ممنوعیت بیت کوین برقرار است

بنکمن-فراید، رییس FTX: ترا به اندازه‌ی ترانوس بد نبود

بنکمن-فراید، رییس FTX: ترا به اندازه‌ی ترانوس بد نبود

دستگیری مدیرعامل کمپانی رمز ارز نیویورکی به جرم کلاهبرداری

دستگیری مدیرعامل کمپانی رمز ارز نیویورکی به جرم کلاهبرداری

انفجار رشد 200 درصدی در حجم معاملات لونا

انفجار رشد 200 درصدی در حجم معاملات لونا

مدیرعامل بایننس: برنامه‌ی بازیابی لونا نتیجه نخواهد داد

مدیرعامل بایننس: برنامه‌ی بازیابی لونا نتیجه نخواهد داد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا