اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

دستور وزیر خزانه داری آمریکا در مورد استیبل کوین ها

salamcrypto

وزیر خزانه داری ایالات متحده جنت یلن به تنظیم کنندگان این کشور دستور دارد که باید هرچه سریعتر برای ایجاد یک چارچوب نظارتی برای استیبل کوین ها اقدام کنند.

این اظهارات در جلسه روز دوشنبه کارگروه رییس جمهور در مورد بازار های مالی ارائه شد و به گزارش رویترز، این گروه در مورد رشد سریع استیبل کوین ها بحث کرده و برنامه هایی را در مورد صدور قوانینی برای این ارز های دیجیتال ارائه کرده است.

این گروه همچنین در مورد خطرات استیبل کوین ها برای مردم و تأثیر گسترده آنها بر سیستم مالی ایالات متحده و امنیت ملی مشورت کردند.

در ماه فوریه یلن هشدار داد که سو استفاده از دارایی هایی دیجیتال یک مشکل فزاینده است و در آن زمان او با بیان اینکه از ارز های دیجیتال برای پولشویی و خرید و فروش مواد مخدر و اسلحه در دیپ وب استفاده می‌شود هشدار داد و گفت که ارز های دیجیتال ابزاری برای تأمین مالی تروریسم هستند.

هم بنیانگذار و مدیرعامل شرکت Circle آقای جرمی آلریر این نشست را بسیار مهم عنوان کرد و اظهار داشت که استیبل کوین ها اینجا هستند که بمانند و احتمالاً به جزء اصلی سیستم مالی جهان تبدیل می‌شوند.

صرافی ایرانی کارت

وی در  همین رابطه گفت:
این فوق العاده و بسیار مثبت است که رهبران ایالات متحده اکنون در مورد استیبل کوین ها نگران شده‌اند و این موضوع نشان دهنده پیشرفت خارق العاده استیبل کوین ها است.

بیشتر بخوانید:  12 هزار واحد بیت کوین از صرافی کوین بیس خارج شده است

رشد استیبل کوین ها امسال چشمگیر بوده چرا که تقاضا در دنیای ارز های دیجیتال افزایش یافته و رمز ارز USDC که متعلق به شرکت Circle است از آغاز سال جاری میلادی با افزایش 577 درصدی عرضه مواجه شده است.

همانطور که توسط CoinTelegraph گزارش شده در اوایل ماه جاری محبوب ترین استیبل کوین جهان یعنی تتر تحت نظارت قرار گرفته و در تاریخ 25 ژوئن رییس بانک مرکزی فدرال بوستون آقای اریک روزنگرن در مورد تتر هشدار داد.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: CoinTelegraph


بیشتر بخوانید:

امیرعلی فرجی

دانشجوی مترجمی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا