تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال

تحلیل ترون TRX در تایم فریم هفتگی _ امروز 11 آذر ماه 1399

تحلیل ترون TRX امروز 11 آذر 99 ، هفته گذشته با ریزش قیمت بیت کوین، ترون نیز ریزش شدیدی را از محدوده ۰٫۰۳۷ تا ۰٫۰۲۷ دلار تجربه کرد. بعد از رسیدن به این سطح و با رشد بیت کوین، ترون نیز رشد کرد و هم‌اکنون باقیمت ۰٫۰۳۲ دلار در حال معامله شدن استترون رتبه ۱۵ را در سایت معتبر coinmarketcap به خود اختصاص داده است. در ادامه این مقاله ابتدا به بررسی تکنیکالی ترون پرداخته و سپس به نکاتی درباره فاندامنتال آن اشاره خواهیم کرد.

تحلیل تکنیکال ترون TRX امروز 11 آذر 99

ابتدای تحلیل به این نکته اشاره‌کنم که تأثیر روند بیت کوین روی ترون را دست‌کم نگیرید. اولین مقاومتی که سر راه ترون قرار دارد سطح ۰٫۰۳۴ دلار است. اگر این سطح را شکست دهد یک مقاومت خیلی قوی در سطح ۰٫۰۳۶ دلار دارد. سطح ۰٫۰۳۶ دلار یک مقاومت به‌شدت مهم و تاریخی برای ترون است.  حالا اگر ترون صعود نکند و شاهد ریزش قیمت باشیم که در صورت ریزش قیمت بیت کوین دور از ذهن نخواهد بود، اولین محدوده حمایتی ۰٫۰۳۱۹ دلار است که اگر به سمت پایین قطع شود احتمال ریزش تا ۰٫۰۲۸  دلار وجود دارد. نمودار شمعی ترون را در ادامه این مطلب در تایم فریم‌های مختلف بررسی خواهیم کرد.

تایم فریم هفتگی

تحلیل ترون TRX امروز 11 آذر 99
تحلیل ترون 99.9.11

در تایم فریم هفتگی، خط روند صعودی در حال حمایت شدن است. اگر ترون بتواند کندل هفتگی را بالای ۰٫۰۳۶ دلار ببندد، یکی از مهم‌ترین مقاومت‌های خود را شکست داده است. شاخص RSI در این تایم فریم، شرایط خیلی خوبی دارد، اگر ترون نتواند سطح حیاتی ۰٫۰۳۶ دلار را شکست دهد ممکن است با فشار فروش شدیدی روبه‌رو شود.


تایم فریم روزانه

تحلیل ترون TRX امروز 11 آذر 99
تحلیل ترون 99.9.11

تا چند ساعت دیگر کندل روزانه بسته خواهد شد، اگر کندل بالای ۰٫۰۳۴ دلار بسته شود، می‌توان  انتظار صعودهای بیشتر داشت. شاخص RSI بالای سطح ۵۰ است و فعلاً شرایط خوبی دارد.


تایم فریم ۴ ساعت

تحلیل ترون TRX امروز 11 آذر 99
تحلیل ترون 99.9.11

در این تایم فریم اهمیت مقاومت ۰٫۰۳۴ واضح است و اگر پرقدرت شکسته نشود ممکن است باعث ریزش قیمت شدیدی تا ۰٫۰۳۱ دلار شود. شاخص RSI وضعیت خوبی دارد اما بعد از لمس سطح ۷۰ کمی کاهش داشته، پس احتمال در جا زدن قیمت وجود دارد.


حجم معاملات و ارزش بازار

ارزش بازار ترون 99.9.11
ارزش بازار ترون 99.9.11

حجم معاملات ترون نسبت به هفته گذشته کاهش چشمگیری داشته و حدود یک میلیارد و پانصد میلیون دلار ریزش پیدا کرد. ارزش بازار ترون نسبت به ابتدای هفته حدود ۲۰۰ میلیون دلار کاهش داشت. این کاهش قیمت‌ها می‌تواند امتیازی منفی برای ادامه رشد ترون محسوب شود.


شاخص FCAS

شاخص fcas ترون 99.9.11

شاخص FCAS ترون برابر با ۸۷۸ است. یعنی عملکرد ترون ازلحاظ فاندامنتال در دسته عملکردهای خوب قرار دارد.


کلام آخرتحلیل ترون TRX امروز 11 آذر 99

ترون ارز خیلی خوبی برای سرمایه‌گذاری است، ازلحاظ تیم پروژه و اهداف آن به‌شدت قوی است و اگر به‌موقع روی آن سرمایه‌گذاری کنید سود خوبی کسب می‌کنید. ادامه روند صعودی در ترون بستگی به مقاومت مهم ۰٫۰۳۶ دلار دارد و اگر شکسته نشود شاهد روندی نزولی یا خنثی خواهیم بود.

ممنون از اینکه تا پایان “ تحلیل ترون TRX امروز 11 آذر 99 ” همراه ما بودید.

بیشتر بخوانید:  تحلیل بیت کوین امروز 29 آذر 99 | تحلیل تکنیکال Bitcoin

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید

نرگس ظفر

تحلیل گر بازارهای مالی مانند بورس،ارز دیجیتال،فارکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا